Príbeh rozprávky sa odohráva v dvoch kráľovstvách, kde žijú úplne iné princezné Zvedavá a vzdelaná Diana žije v kráľovstve, v ktorom sa nevyznáva okázalý lesk, Adela vyrastá na dvore plného vône a čipiek. Aj Diana túži nájsť ženícha, ktorého by si mohla vážiť a ktorého láskou si chce byť istá, na rozdiel od Adely ktorá si vyberá ženícha na základe svojej záľuby vo vzácnych voňavkách. A aj keď pričarovaný nepekný nos potrápi Dianu, práve Adela môže napokon skončiť symbolicky "s dlhým nosom". (STV)

Narciska

Budu přísná. Sleduji, jak se pohádky mění v souvislosti s tím, jak se přizpůsobují současnosti a zvykům dnešního diváka. Přesto si myslím, že miss mokré triko do pohádky nepatří a za tohle "sexistické prasátečko" dávám hvězdu dolů pohádce, která se jinak zasloužila být ohodnocena minimálně jako průměr. ()

otík

Premiérově vysíláno 26.12.2016. Pohádka zalitá sluncem, úsměvy, příjemnými hrdiny, trochou inspirace u parfémového vraha a snad i Třemi veterány. Zní to šíleně, ale vyšel z toho příjemný pohádkový příběh, kde konečně není žádné výrazné zlo, nikdo s nikým nebojuje, nikomu nenadává a kde to špatné je přeci jen jaksi potrestáno (ne sice tak jasně, ale budiž). Škoda jen určité dialogové škrobenosti, chybí přirozenost a obyčejné chování. I tak ale lze říct, že vznikla pohádka příjemná pro oko diváka mladšího i staršího a že konečně má být Česká a Slovenská televize na co hrdá. Natáčelo se také na zámcích Lednice, Buchlovice a hradu Buchlově, poděkování patřilo obyvatelům měst Smolenice, Trnava, Buchlovice, Buchlov (to ale není město ani vesnice, jen název hradu!!!) a Mikulov. ()

helianto

Poté, co loňské vánoční Johančino tajemství zůstalo utajeno, doufala jsem v lepší příští. Ale ani Zázračný nos zázrak nepřinesl, opakoval se loňský scénář - v první polovině se nedělo nic, zato v té druhé... se taky nic nedělo. Jediné, co lze hodnotit pozitivně jsou krásné exteriéry a interiéry. Natočit dobrou pohádku, na to je holt potřeba mít nos. ()

GeusX

Ze tří letošních vánočních pohádkových novinek je nejzajímavější. Neotřelý příběh, pěkně zahrané. Sympatická princezna. Té, možná paradoxně, pomohla má největší výtka - předabování do češtiny. Ona je to spíše pohádka slovenská a docela by mne zajímalo 'původní' znění. Příště přidat o pár kapek více akce i humoru, (který tu sice byl zastoupen vtipnými veřejnými záchodky či tabletem, ale dalo se vytvořit jistě víc) aby byl elixír dokonalejší. ()

grerar

Už to vypadalo na další propadák. Poslední dobou mám pocit, že se pohádky točí podle scénáře: vystavíme příběh na nějaké banalitě a uděláme z komára velblouda... Kvalita starých pohádek stojí na často brutálních, dobře známých kauzách, a pohádka měla sloužit dětem i dospělým jako ponaučení. Prostě byl v kraji hlad, a tak rodiče poslali své děti do lesa jako na maliny, aby je tam "dostala" divá zvěř. Jenže místo toho došli k bezservítkovým lidem, kteří kvůli hladu klesli ještě níž. Pravděpodobně skutečně ty dvě děti zabili a ti rodiče se s nimi (po sebevraždě) šťastně setkali. atd. Jenže vystavět příběh na tom, že se zvědavé princezničce zvětší nos z 1 na 1,3 (ne, opravdu jsem si nevšiml, že by takhle naaranžovaný nos tomu obličeji dominoval...), to mi přijde strašně málo. No. Ale pak to nějaké twisty dostalo. A škoda toho totálního dabingu (možná by bylo zajímavé dát obyvatelům jednoho království češtinu a druhého slovenčinu... ;) nicméně to studiu bylo (ne)slyšet už v asi třetím dialogu - bylo to nepřirozené). Takže nakonec plytkost nahradila plochost - lepší střed. 3* ()

• V jednom záběru, když Filip (Ján Dobrík) sedí na židli u stolu a sluha Ján (Daniel Fischer) mu něco říká, jde vidět na stole před Jánem tablet. Což v té době, ve které se příběh odehrává, ještě neexistoval. (TheSlezy)
  • Väčšinu vybavenia, koní, rekvizít a komparzistov zabezpečila trnavská historická spoločnosť Hector. (Plaque)