Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kolem r. 1640 se v okolí Milána vyostřilo nepřátelství mezi rodinami Alberzziů a Cornerů - obě si dělají nárok na stejnou půdu. Bratři, dvojčata Ferrante a Ippolit Alberzziové, jsou téměř jedna duše, jedno tělo. Ippolit dostane nápad, jak vyzrát na Cornera - když zaplaví půdu vodou a začnou pěstovat rýži, Corner o pozemky ztratí zájem. Přesto, že je to nákladná záležitost, otec souhlasí. Ferrante zastavuje kočár, v němž jede půvabná dívka Lívia vracející se z kláštera a Ferrante se do ní na první pohled zamiluje. Lívia je však Cornerovou dcerou, proto musí svou lásku držet v tajnosti. Jejich prostředníkem se stává Ippolit, jenž však zneužije bratrovy důvěry. Ferrante navrhuje Lívii útěk, dívka je zmatená, protože její srdce už patří oběma bratrům. Federico Corner zuří, že přichází o půdu, na kterou si dělal nárok, a situaci řeší cestou násilí. V ozbrojeném konfliktu Ippolit při pronásledování domnělého nepřítele omylem zastřelí Lívii (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (42)

Erinien 

všetky recenzie používateľa

Tiše a nekriticky od dětství tenhle seriál zbožnuju, hráli jsme si podle něj na piráty. A taky tam hraje Nicholas a ta romantika, ta osudovost, ta hudba když koráby (vypadají jako opravdu opravdové), brázdí moře. Má to v sobě takovou tu Italskou pompu, vznešená slova o lásce a dialogy jsou někdy tak plytké až by se vám chtělo brečet. Přesto v tom něco je. ()

Andronikos 

všetky recenzie používateľa

Ústredný námet - brat nevedomky proti bratovi, stretnutie po rokoch, katarzie - je presne podľa môjho gusta, navyše na televízny film/seriál sú kostýmy a výprava výborné. Silná dávka romantiky, miestami možno prehnanej, niekedy však značne nekonvenčnej. Napr. jeden z hlavných hrdinov zomiera v súboji, a to tak nejako mimochodom, nie na úplnom konci a bez akéhokoľvek pátosu, ako to býva zvykom. Niektoré motívy sú lacné (papagáj si zaletel hľadať družku, haha!), niektorí herci nie najlepšie vybratí (Indka Padma Lakshmi ako Indiánka je nielen trochu mimo, trochu prehnane a okato vnadná, ale aj jej herecký prejav neosĺňa). Podobne je to s bojovými scénami, niektoré mi pripadajú pritiahnuté za vlasy, iné zaujímavé (Ferrante na pláži pri zachraňovaní troch unesených Indiánov...). Príliš negatívne je vykresľovanie Španielov a naopak príliš idealizovaní sú piráti, ale na druhej strane napr. oceňujem z hľadiska sujetu úplne nepodstatné, ale z hľadiska dobovej atmosféry neoceniteľné zábery nevyberavého zaobchádzania s čiernymi otrokmi. Prvá časť je trochu slabším úvodom (a u mňa navyše mizerne zapísaná "erotickou" scénou medzi Ippolitom a Liviou), štvrtá trochu naivným zakončením (dôraz na zmienených kolonizátorských Španielov), ale druhá a tretia sú výborné: portrét Ippolita, ktorý sa v túžbe po pomste stáva nemilosrdným zmocnencom Ľudovíta XIII. v Karibiku a vešia pirátov a ich pomáhačov ako na bežiacom páse, portrét Livie ešte posadnutejšej túžbou po odplate za zničený život a drsný, v dobe hodnôt a postojov rannonovovekej aristokratickej Európy sa odohrávajúci príbeh vzťahu Ippolita a Isabelly sú srdcervúce a skvelé. ()

Reklama

Santino7 

všetky recenzie používateľa

Štvordielny seriál, pravdepodobne 17. storočie, Miláno, Taliansko. Dvaja bratia, jedna milovaná žena a následné ťažké oddelenie. Približne takto by sa dala táto miniséria v krátkosti charakterizovať. Treba povedať, že po obsahovej stránke je to tak trochu primitívne a naivné, dokonca tak trochu aj s rozprávkovým nádychom, dovolím si povedať - nie je náhoda, že sa mi pri pozeraní ihneď evokovali spomienky na Fantaghiro, rozprávkový fantasy počin taktiež z talianskej dielne (mimochodom pirát Ferrante má toho istého hereckého predstaviteľa ako černokňažník Tarabas, čiže sa v Pirátoch stal taktiež mojou obľúbenou postavou). Podobností by sa dalo nájsť viac, keďže aj tu sa vyskytuje viacero českých (Roden, Vašut) a aj zopár slovenských hercov (Bahúl), čo je jednoznačne príjemné spestrenie. Vždy som rád, keď sa dostanú k takýmto rôznym zahraničným ponukám... No ale poďme k samotnému Caraibi. Dvaja bratia žijú spokojným životom, potom z ničoho nič príde osudová žena, vyskytnú sa nejaké tie hraničné životné situácie, ktoré ich postavia pred ťažkú voľbu a dostanú do dosiaľ nepoznaných vôd. Proti sebe. Ako som už spomínal, scenár je viacmenej jednoduchý, trochu rozprávkový námet, ktorý však strašne chce pôsobiť aj dramaticky. No dalo sa to vydržať - a škatuľkujme to teda radšej ako dobrodružný film :-) Nedá mi to nespomenúť, že herci podali tak trochu naivné výkony, občas to možno vyzeralo ako nepodarená inscenácia z miestneho ochotníckeho divadla, niektoré scény v úvode zaváňali dokonca telenovelou... No a postava Lívie ma absolútne odpudzovala, bola nepríjemná, slizká a bla bla bla. To by už aj stačilo, inak by som si načisto protirečil pri mojom hodnotení, ktoré dávam schválne takto, lebo z nejakého zvláštneho uhlu pohľadu sa mi to proste páčilo a bodka. 3/5 ()

The_Second 

všetky recenzie používateľa

Já to mam hodně rád, hlavně teda 2 a 3 díl, který jsou opravdu o pirátech. První díl je sice taky dobrej ale ten začátek přece jenom neni až tak zajímavej. Pak když se příběh dostane na vodu tak je to vynikající a vše vrcholí dobýváním pevnosti a větou ,,Panebože, čím to štřílejí?". No pak přichází dokonalej konec 3 dílu, kde skoro všichni dotyční umřou. No a 4 je takovej díl navíc, kterej neni nic moc ale rozhodně neurazí. Ve výsledku je to podle mě nejlepší film o pirátech snad kromě Pirátů Karibiku 1. Ostrov hrdlořezů nic moc, Černej Korzáz dobrej, ale ne tolik a poslední pirát, to už si ani nejsem jistej jestli to bylo o pirátech, ale byla to blbost. ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Tento dobrodružný seriál som mal rád predtým, potom, teraz a stále. Ešte má opar z Fantaghira, veď spústa hercov je z tej rozprávky, plus naše obsadenie a dosť kvalitné. Akcia, dobrodružno, romantika, všetko tu bolo. Hoci Anna Falchi prehrávajúca. Výborná hudba, krásna scenéria a bolo i napätie v bratovražedných intrigách. ()

Galéria (6)

Zaujímavosti (3)

  • Pirátská loď, na které se plavil Ferrante (Nicholas Rogers), nesla název Lívia. Pojmenována byla podle ženy, kterou Ferrante miloval a o níž tragicky přišel rukou svého bratra Ippolita (Paolo Seganti). (Rodimus)
  • Scéna, ve které Jan Kraus vystupuje v dešti z kočáru, se natáčela na zámku v Břežanech (okres Znojmo). Déšť byl umělý a měla ho na starost nedaleká jednotka profesionálních hasičů. (Georg34)
  • Indiána, ktorý predpovedá bratom ich osud, stvárnil český herec Jan Kraus. (Danny88)

Reklama

Reklama