Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

zimzum

Moja najobľúbenejšia časť trilógie. Nie sú tu také vyložene bombastické a oku lahodiace scény ako v Dvoch vežiach či Návrate kráľa, no len Spoločenstvo prsteňa ma udržalo v potrebnom napätí po celé tri hodiny filmu a nielen vtedy keď som ho videl prvýkrát. To sa inej časti trilógie už nepodarilo. ()

waitFORit!

Prv ako som videl filmy som už dávno mal načítané všetky knihy. A asi som aj zle spravil. Film je vinikajúci, ponúka mi to čo ponúkne každému fanúšikovi fantasy a to svet, ktorí si zatiaľ predstavuje len vo svojej mysli sa mu zrazu zobrazí na filmovom plátne.Čo ma viac mrzí je to že film neobsahuje ani polovicu vecí o ktorých vám rozpráva knižka. Jedna pasáž je dokonca úplne vynechaná nie len skrátená. Ale napísať to o diele, ktoré m=a skoro tri hodiny je pravdepodobne pre mnohých nepochopitelné. Keď si prečítate knihu potom uvidíte. Ale aby som sa vrátil naspät k filmu. Od začiatku vás vtiahne do deja a nepustí vás do konca. A to nie len tých, ktorým sa tento žaner páči a robí mu vynikajúce meno. ()

sa_kra

Dost mě mrzí, že Jackson si své Zlaté&holohlavé nevybral už za tenhle film. Návrat krále je podle mne přeceňovaný a spíš než ocenění filmu je to zpětné docenění celé trilogie, z nichž je Společenstvo rozhodně nejlepší. Knížky jsem četla až potom, ale nejsem skalní Tolkienovec- Jackson mě nalákal na podivuhodné obrazy podkreslené temnotou, zlem a především výbornou hudbou. Soundtrack si pouštím rozhodně častěji než film. ()

sirrgulo

Po prvé se u nás doma zmínka o Pánu prstenů objevila o Vánocích v roce 2000. Jakožto malý kluk jsem se těšil, že pod stromkem najdu další vojáčky, místo toho na mě z jednoho dárku vyskočili Boromir se svým vrahem skuretem. Do detailu vytvořené hračky, které se víc hodí na výstavu než nahraní, mají dodnes své čestné místo v poličce a nezústali sami. S velkým očekáváním sme čekali na film a kino jsme navštívili hned tříkrát. Od té doby se u nás doma spustil téměř fanatismus po Pánu Prstenů, který skončil až dlouho po třetím dílu. Kupování veškerých časopisů, které dokola omýlali to samé, jen jinak napsané, plakátů a dalších postaviček. No a k samotnému filmu? Myslím, že má předešlá výpověď mluví za vše. Společenstvo je jednoduše dokonalý flm, zejména pak rozšířená verze. ()

White-Man

Knihy jsem přečetl až po shlédnutí prvního dílu trilogie. Nejsem žádný velký čtenář, ba naopak, knihy vcelku vesele ignoruji, ale tento film mě uchvátil natolik, že jsem si asi za dva dny sehnal celou trilogii a během (pro mě) krátké doby jsem je všechny přečetl. Toto se mi ještě u žádného filmu, podle knižní předlohy nestalo. ()

JenYu

Pán Prstenů je pro mě samostatná kapitola...Brilantní film (tedy vlastně trilogie), úžasní herci, nádherná výprava, efekty, dechberoucí bitvy, vše propracované do nejmenšího detailu na rohanské zbroji, magie, Pipinova píseň v Návratu krále, Frodo, srdceryvnej konec.Zkrátka se všechno skloubilo v jeden omračující celek a to hned třikrát.Všechny tři díly jsou krásné a pro mě existují výhradně dohromady, ale Společenstvo bylo první... ()

Kate Austen

Prvý diel veľkolepej 3-dielnej ságy, ktorou si Peter Jackson plní svoj veľký detský sen je začiatkom nádherného dobrodružstva. Dobrodružný dej popretkávaný láskavým pohľadom na hlavné postavy je doplnený úžasne spracovanými vizuálnymi efektami, ktoré nám ponúkajú i taký obraz, ako tajomne krásny Lothlórien či majestátny Argonath. Škaredým ohyzdom konkurujú prekrásni elfovia, z ktorých mysticky prevažuje „pani Galadriel“, ktorej múdrosťou sa vyrovná v tomto príbehu len sám veľký čarodej Gandalf Sivý. Tajuplný Chodec (ktorý aspoň pre mňa predstavuje jedného z najláskavejších, najmúdrejších a najodvážnejších kráľov), postupne sa meniaci na Isildurovho dediča Aragorna, vynikajúci lukostrelec elf Legolas a odvážny trpaslík Gimli vytvárajú jedno z najpevnejších priateľstiev. Podivuhodnými postavičkami sú v tomto príbehu paradoxne tie najmenšie- hobiti, ktorých činy ale patria medzi jedné z najväčších. Spoločenstvo prsteňa dopĺňa hrdý Boromir a cesta neznámom na záchranu Stredozeme sa môže začať... Dej je dopĺňaný krásnym a veľkolepým soundtrackom od Howarda Shorea, ktorý jednoznačne dotvára symboly Grófstva, Elrondovho domu, Morie, Lothlórienu, (neskôr v ďalších 2 dielach Rohanu či Gondoru) a len prehlbuje to tajomno, ktoré nám tu P. Jackson chcel ukázať. Rozhodne odporúčam Extended (rozšírenú) verziu, ktorá je svojím obsahom akčnejšia, rovnako citlivejšia a hĺbavejšia a navyše dáva úplne iný pohľad na postavy. P.S. Herci svoje výkony zvládli naozaj excelentne- to sa jednoducho nedá zabudnúť na Froda Bublíka alias Elijaha Wooda, či Gandalfa, teda sira Iana McKellena... ()

E-Fox

Můj komentář i hodnocení jsou stejné u všech tří dílů a hned vysvětlím proč. Viděla jsem Pána prstenů několikrát, viděla jsem ho v televizi, viděla jsem ho v kině a vždycky jsem si říkala: něco tomu, sakra, do pěti hvězd chybí! A to „něco“ konečně přišlo, když jsme se spolužáky odjeli na jednu z „movie nights“ a dali přes noc VŠECHNY TŘI DÍLY a navíc v PRODLOUŽENÉ VERZI. Těch 698 minut je pro mě ten jeden (ne tři) pravý Pán Prstenů, který mi konečně vyrazil dech a zařadil se vysoko mezi nejlepší filmy, co znám (a rozhodně nejlepší ve svém žánru). Ze zbytečně natahovaných knížek vzniknul krásný scénář a Jackson prostě přesně věděl, jak ho natočit. Z kamery, výpravy i hudby téměř slintám (ještě nikdy v historii filmu neměly větší promítací plocha a kvalitní zvukové vybavení takové uplatnění). Hlavní štáb by zasloužil náklaďák Oscarů. Obsazení a herecké výkony se také moc povedly, i když někteří herci mají občas svoje slabší chvilky. Nějak se mi chce vyzdvihnout Liv Tyler, přišla mi úžasně přesvědčivá, ale možná mám jen slabost pro tenhle typ rolí. Svoje postavy ale nadprůměrně dobře povznesli i Christopher Lee a Sean Astin. Velkým plusem je krásná harmonická atmosféra celého Tolkienova světa, nenarušovaná a nenarušující. Měla jsem dojem jako by ten svět tak nějak samozřejmě existoval a já ho znala, snadno se mi do něj dostávalo od prvních záběrů. Naopak jsem se z něj ještě několik dní nemohla dostat a měla jsem hlavou plnou elfů, entů a hobitů. Díky tomu všemu filmu odpouštím i Legolasovy supermanské kousky ala shielboarding a nekonečné variace na „chtěl bych tak ještě vidět kraj…hm, ale asi už ho neuvidíme“. ()

anthea

K tomuto filmu mám plno výhrad, ale přesto dávám 5*, protože je to krásný příběh, natočený v krásné krajině Nového Zélandu a Elijah Wood je pro tuto roli jako ulitý. Hobiti jsou vůbec všichni podle mých představ a začátek filmu odehrávající se v Kraji je mi nejmilejší spolu se scénou, kdy se dává dohromady Společenstvo prstenu. Bohužel elfové se mi nezdají ani nejkrásnější bytosti ani nejmilejší, nelíbí se mi, jak zní jejich jazyk, ale věřím, že dalo hodně práce ho vymyslet a to oceňuji. Z Legolase mám pocit, že nemá žádné pocity. Galadriel je samozřejmě jako Legolas ušlechtilá, ale mně přijde chladná. Ani Roklinka na mě nepůsobí moc kouzelně, i když je opravdu hezky vykreslená. A skřeti, ty jsou odporní, a to oni mají být, to je pravda, ale musí být až tolik odporní? Myslím, že si tvůrci ve vytváření co nejošklivějších oblud libují. Ale nic z toho mi nevadí tolik, abych si SPOLEČENSTVO PRSTENU, plné odvahy malých, lásky, přátelství a obětavosti, náležitě neužila. A ještě ta chtivost po prstenu mnoha postav je moc pěkně natočena, hlavně u Bilba. Jako celek se mi PÁN PRSTENŮ: SPOLEČENSTVO PRSTENU tedy líbí a z celé trilogie si mi líbí nejvíc, protože tady ještě není tolik bojových scén. ()

ndee

Je jen málo knih, které jsem přečetl dokonce, natož abych se k nim vracel a louskal znova. Když se mě dostal do ruky Tolkien (v té době jsem hrál DRD, tak jsem se přemohl a začal číst). Hned jsem hned zatoužil po tom, aby se tento svět dostal na plátna kin. PJ se toho ujal s bravurou a všechny tři kousky jsou opravdu veledíla....Škoda jen toho posr...nýho ubrečenýho konece v Návratu Krále. ()

re.New

Pribeh je jednoduchy, tajuplny, za to krasne rozprestreny. Aj napriek tomu, ze som pozeral predlzenu verziu, film nebol nudny, tie necele 4 hodiny ubehli velmi rychlo. ()

Seuata

Zážitek..! Nádherná příroda, děj, zápletky, hudba co vše doplní. Propracované, promyšlené, obdivu hodné. Zkrátka zážitek! :) ()

Alecto

Filmovému tímu sa podarilo vytvoriť nový svet, ktorý Vás pohltí od začiatku až do konca. Spracovanie je takmer totožné s knižnou predlohou (čo sa o zvyšných dvoch pokračovaniach nanešťastie tvrdiť nedá). Kvalitu filmu zvyšujú vynikajúci soundtrack Howarda Shora. ()

AdrianaLarman

Nedokážu napsat komentář, aniž bych nenapsala to, co už to bylo řečeno. Trilogie Pán Prstenu pro mě bude vždycky jedna z nejlepších. A i po 7 letech od uvedení posledního dílu, se na to můžu dívat pořád dokola. :) ()

Saphiroth

Zaciatok fantasy trilogie, ktora nema vo filmovom svete obdoby...Jedno z najlepsich (aj ked vlastne preco nie - NAJLEPSIE ! ) stvareni fantasy na striebornom platne. A pre mna osobne najlepsia cast - komornejsie dobrodruzstvo a cestovanie Spolocenstva je mi tak nejak sympatickejsie ako megalomanske konflikty v dalsich dvoch pokracovaniach . ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera