Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

miso1291

WOW. Toto je jediné, čo ma napadne pri spomenutí tohto filmu. Nádherná scenéria, skvelý herci, výborná hudba. Peter to spraviť lepšie ani nemohol, už od prvého okamihu ste spojený z hlavnými predstaviteľmi, prežívate ich radosti a trápenia. Ďalšie významné plus tohto filmu je pre mňa to, že film sa neodďaluje veľmi od knihy, čo sa mi veľmi páči. Tolkien proste vytvoril veľdielo a prostredníctvom Jacksona si ho môže vychutnať každý, aj tí, ktorí niesú aj knihoví fanatici takisto ako aj filmoví. Najobľúbenejšia scéna je keď Frodo na Elrondovej rade vystúpi a povie, že on ponesie prsteň. Výraz v tvári Iana McKellena je nepopísateľný. ()

Bow

Peter Jackson je pro mě kouzelník a opravdu smékám.. Po přečtení jsem se děsila filmového zpracování, ale naporosto mě uchvátil a překvapil.. Podle mě to musel číst nejednou aby dokázal sfouknout celý obsah tak jak má být... Film mě potěšil a zanechal pouze vyborný pocit jak stylem natočení tak i obsazením. Ikdyž je jasné, že se asi Elijah Wood nikdy nezbaví přízviska Frodo, ale stálo to za to. Jsem ráda, že Jackson v žádném případě nesázel na hvězdné obsazení narozdíl od svých kolegů velkofilmařů. Takže naposled všechna čest. ()

cartouche

Nezlobte se, milé děti, ale tohle opravdu nebyl film pro mne. Sedím tři hodiny u televize a pozoruji, jak se na obrazovce potácejí jakési fousaté a chlupaté příšerky. Vlastně si z toho skoro nic nevybavuji - jenom scénu v závěru, jak jeden dědek padá do propasti. To se mi aspoň zčásti ulevilo. Přál jsem si totiž, aby tam už konečně spadli všichni. Další pokračování už vidět nechci. Děkuji pěkně. ()

hotsanny

Na zaciatok musim povedat, ze som dlhorocny fanusik Tolkiena. Precital som niekolkokrat vsetky jeho diela, ktore sa tykaju Stredozeme (vratane Silmarillionu a nedokoncenych pribehov) roky pred tym, nez prisiel do kin tento film. Moje prve reakcie na to, ze bude pan prstenov sfilmovany boli az prilis negativne. Pocital som s absolutnou devastaciou toho co Tolkien napisal, nechcel som ten film vidiet. Nakoniec som sa odhodlal s tym, moj negativny predsudok bol obrovsky, cakal som a hladal chvile kedy mozem povedat: "To teda pekne pokaslali". Na moje velke prekvapenie nebolo takych chvil vela a celkovy dojem z tejto casti trilolgie bol velmmi pozivitvny. Jasne, chybali tam niektore dejove linie (Tom Bombadil), ale to sa da filmu odpustit , kedze ma limitovanie casovanie a aj tak trval extremne dlho. Hlavnu dejovu liniu sa darilo drzat a az na par typicky americkych akcnych scen to bolo velmi prijemne a zaujimave pozeranie. Chapem, ze film bol robeny hlavne pre vacsinu ludi, ktori pana prstenov necitali a nemaju ani sajn o tom, kto su hobbiti, elfi, trpaslici, Numenorski krali, Polelfi ci dokonca Valar alebo Mayar. V tomto kontexte je podla mna film to maximum co sa dalo urobit, aby to zaujalo aj nezainteresovaneho divaka a aby ho to nenudilo zbytocne dlhymi opismi bez deja. Takze 5 hviezd: (*)Zato, ze moj predsudok o zlom filme padol (*)za snahu zachovat hlavny dej kolko sa len da (*)za stvarnenie postav (uz viem ako vyzera Glum :-) ) (*)za nadhernu vypravu - Novy Zeland je fascinujuci (*)za odvahu vobec sfilmovat toto uzasne LITERARNE dielo ()

KcarlosK

Buď ho musíte milovat nebo nenávidět (to jde ?). A já celou ságu miluju. Kouzelnější svět jsem ještě ve filmu neviděl a asi už ani neuvidim. Je tam zkrátka všechno, co má správná fantasy mít. Samozřejmě že oproti knižní předloze tam spousta věcí chybí. Ale když znáte předlohu, tak vám to ani moc nevadí. Přesná adaptace by musela být tak 30 hodin dlouhá. Ne že bych se nevydržel koukat. A kromě Středozemě jsem získal ještě jednu lásku. Nový Zéland. ONE MOVIE TO RULE THEM ALL..... ()

dadiak22

Pán prsteňov je veľkolepé dielo. Podľa mňa je to najlepší fantasy a aj dobrodružný film aký kedy vznikol. Peter Jackson dal tomuto filmu všetko čo mohol. Skvelá hudba, krásne prostredie, výborný herci...95% ()

Daemonek

„Nenatočitelný“…alespoň tohle se tvrdilo ve 20. stol. Avšak na přelomu tisíciletí geniální režisér Peter Jackson převedl tento velkolepý román na stříbrné plátno…Film je plný geniálních vizuálních efektů,smysluplných dialogů a napínavých momentů.I přes vražednou stopáž uběhne rychle jako voda.Výkony herců jsou brilantní a navíc se zde neobjevují příliš známé tváře,proto se více vžijete do postav.Knižní předloha je pochopitelně propracovanější a šťavnatější,ale tento film může být právem nazývaný klenotem filmografie. ()

Bojislav

Nemůžu si pomoci, ale film se mi líbí mnohem více než kniha (četl jsem jí několikrát). Lepší atmosféra, spád, emoce. Mistrovské dílo po všech stránkách! ()

RoryWhite

Kdo by to byl řekl, že v roce 1954 jeden anglický profesor vymyslí natolik poutavý příběh, jenž si zamiluje nejedna generace. A to především díky režii Petera Jacksona a báječnému hereckému obsazení (Nedovedu si představit jiného herce než Elijaha Wooda, který by dokázal zahrát Froda Pytlíka lépe, je to opravdu dobrý herec. Za to můj veliký dík a obdiv.), vzniklo velkolepé dílo. Tento film naprosto splňuje veškeré očekávání, jaké jen můžete mít. Podle mě jde o jeden z nejlepších fantastických filmů, jaké kdy byly natočeny. ()

Majkee.S

Klasická verze je pro mě za 4*, ale prodloužená je minimálně o třídu lepší. Jednoznačně doporučuju SE. Je až neuveřitelné, že film se stopáží 3,5 hodiny nemá žádné hluché místo a po skončení nevěříte, že to mohlo tak utéct. Filmové kvality nemá cenu rozebírat. Zkrátka všechny jsou na nejvyšší úrovni. Jeden z největších filmových zážitků. ()

nocnimura

kdeže to ztrácí tu jednu hvězdu zhodnocení; no, když už Frodo házel ten ring do sopky nebo kam vlastně ? Ano u toho už jsem vážně spala... (a nutno podotknout, že jsem to neviděla v kuse, ale tři nezávislé večery) ()

joullinar

Nemyslím, že k tomu treba dačo dodávať, proste temer dokonalé (bolo by to bez "temer" keby to bolo podľa presne knižky), snáď dodám len to, že kto si bude chcieť dávať repete celej trilógie tak jednoznačne len extended edition, je to značne dlhšie ale o to lepšie a dokresľuje to príbeh a scény ktoré chýbali v bežnej verzii tu sú (The Passing of the Elves napr.) a je to pre čitateľa Tolkiena lepšie stráviteľné. ()

Muad

Na společenstvo prstenu jsem šel onehdy do kina a zažil jeden z nejsilnějších filmových zážitků svého života. Je to jeden z těch filmů u kterého jsem chtěl, aby nikdy neskončil. Velice poutavě natočený fantasy film, podle vynikající (byť trochu rozvláčné) předlohy J.R.R.T. Já mám nejraději Silmarillion. Společenstvo prstenu jsem viděl nespočentněkrát a především v prodloužené verzi je opravdu ultimátní.. O tomto filmu se toho napsalo opravdu hodně, proto se nebudu dlouze rozepisovat. Výborný filmový zážitek, který paradoxně může čtenářům předlohy připadat unylý, protože film je diametrálně něco jiného než kniha. Nad tím ať se každý zamyslí.. ()

Godlieb

Jako zatvrzelý ctitel Tolkienova literárního odkazu (Pána prstenů jsem přečetl celého 10x a pak prakticky každou další Tolkienovu knihu alespoň 5x) jsem dlouho odolával tlakům okolí abych okem spočinul na převedení tohoto skvostu na filmové plátno, a v případě prvního dílu musím uznat, že mnohé z mé přezíravosti bylo zbytečné. Ano, film je okleštěn místy až brutálně (chybějící Tom Bombadil, Glorfindel, ořezaní Celeborna a celé pasáže v Lórienu (Lothlórienu), chybějící vztah Arwen Undómiel a Aragorna), ovšem třeba taková Moria (nebo spíše Khazad - dum) je přesně jak ji popsal génius a zakladatel fantasy Tolkien (a Lewis Caroll). K obsazení nemám jedinou výtku, excelují sir Ian McKellen jako moudrý Gandalf a Christopher Lee ve snad životní roli démonického Sarumana, ostatní spíše řemeslný průměr (škoda malého prostoru pro Legolase a Gimliho a vypuštění jejich zajímavého přátelství), perfektní balrog (pravda, nerozumím Gandalfovu prohlášení:"Byl to balrog, a ze všech hubitelů elfů ten nejzhoubnější", největší z balrogů byl přece Gothmog, a ten byl zabit Ecthelionem v Gondolinu už v Prvním věku) i hezky otevřený konec, přesně jako v knize. Dávám 4*, prostě mám raději knižní předlohu. ()

pelegryna

Zjevně nejlépe natočená knižní předloha všech dob.Ani nečtěnář Tolkiena se prostě nemá šanci ztratit v ději .Fenomenální obsazení a masky tak strhují, že opravdu člověk i uvěří ve skřety .Samozřejmě, že odborníci na zbraně by asi nyní nesouhlasili, ale je to přeci jen pohádka ne??? ()

Gazzellka

krasne prostredie, krasna krajina, krasne kostymi, krasne vsetko. vizualne. pre mna cely film celkovo postradal atmosferu knihy. holt, zase suhlasim, ze natocit film podla takej silnej kniznej predlohy je nadludska uloha. kazdopadne, vadi mi, ze sa LOTR 1 z knihy zmrsklo na 3-hodinovy "beh nocnou vegetaci". ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera