Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

Antarius

Těžko lze na tomto filmu najít něco špatně. Skutečně, příběh velice, velice divukrásný, Tolkien prostě věděl, jak má vypadat fantasy. A snad se zjevil Peteru Jacksonovi ve snu...Každou sekundu děje si užívám plnými doušky pokaždé, když tento film vidím. A děj není jediný briliant na tomto náhrdelníku. Věrohodné efekty spolu s podmanivou hudbou doslova vtahují do děje. Těžko kdy bude natočen film, který by se vyrovnal jednomu z trilogie Pána Prstenů. ()

neli13

Špička. Stále se sice dokopávám k literární předloze, ale z pohledu filmu a daného žánru pro mě bomba. Smysl pro detaily, strhující příběh, exteriéry, herecké výkony, efekty a samozřejmě hudba. Ale to už bylo vše řečeno. Pro mě bomba! Zamiloval jsem se do této ságy a je to životní záležitost.... ()

sedmdevet

Poněvadž jsem byla "oslovena" ( a to velice) nejdřív knižním Tolkienem, měla jsem strach aby filmařské dílo( a že to je dílo) nebylo katastrofa právě pro své přehnané snažení. NE.NE. Film udává tón a prezentuje se s trojice jako takový přístupovový, snaží se být co nejvěrnější, ale u takových děl to nikdy zcela nepůjde, přesto si zachovává zdravý ráz, jak na straně režisérské, tak herecké.Je odzbrojující svou věrností a odkrytí něčeho co dosud žilo jen našimi představami. Co mě maličko ale opravdu jem maličko nepotěšilo( nechci říci nezklamalo:)), bylo vykreslení Aragorna v poněkud slabším tónu,takového ustrašenějšího a Froda takového moc naivního. Ale celkový dojem byl přesto úchvatný, setkání s čarodějem, a vůbec s celým velkým problémem zvaným prsten. I když se znala cestu film uměl strhnout. Zaslouží si pět hvězdiček, protože převést tuto triologii na plátno byl dle mého nad lidský úkol.O to víc že film byl pro mne zcela uvěřitelný,což bylo dost důležité, a to jsem tam mnohé herce neviděla poprvé, zejména Wigga Mortensena a Elijah Wooda. ()

orionn

Ja neviem, ja proste neviem tomu pánovi prsteňov prísť na chuť. Je to výpravné, ale pre mňa je to jedna dlhá dlhočizná nuda. ()

oleg121

Efektný, výpravný, režisérsky zvládnutý epos, ktorému sa nedarí vďaka prestrelenej stopáži (aj klasická aj director´s cut verzia) udržať si tempo a dynamiku. Vyzdvihnúť sa dá všadeprítomná epickosť a práca so scenárom podfarbenú skvelou epicko-monštruóznou hudbou.... ()

stargate17

Poprvé jsem viděl film ještě před přečtením knihy a ze začátku jsem se docela nudil. Ale teď zpětně musím uznat, že to stálo za to. Přesto nemůžu dát pět hvězd, už jenom proto, že Společenstvo je podle mě z trilogie nejslabší. ()

lavahorsecz

Musel jsem se na to podívat víckrát. Viděl jsem tenhle film už kolikrát, ale nikdy jsem se na něj pořádně asi nesoustředil. Ikdyž je velice dlouhý, vůbec není nudný. Hezký příběh a zpracování s párádní hudbou. Opravdu doporučuji se na film pořádně soustředit a neodbíhat od něj. ()

TONYNKO

PRED TYMTO KOMENTÁROM SOM TU MAL INÝ ALE NEDÁVNO SOM PREČITAL KNIHU A PO OPÄTOVNOM ZHLIADNUTÍ PÍŠEM NOVÝ KOMENTÁR: Film ma mnoho zmien oproti predlohe. Niektore su pozitivne niektore negativne ( tých je menej ). Pozitívne: Boromír je charakterovo lepšie vykreslení, pridaná záverečna bitka so škratmi, úvodny prolog atď. Negatívne ( sú naštastie len dve ): 1. Z Legolasa robia neuveritelneho playboya čo mu výrazne škodí. Pri tom Bloom by ho mohol hrať výborne. 2. Prvá polovica knihy je výrazne slabšia ale aj tak niektore scénky by na plátne vypadali skvele ( Mohylove vrchy ) ale chápem že Jackson sa sústredil viac na tu záživnejšiu polovicu. Vynahradil to scénou s Balrogom. Takže sa jedná o skvelú adapciu skvelej knižky. 9/10 ()

KristKrist

Mohu snad dát méně než pět hvězdiček u takového snímku jako je pán prstenů? Dnes jsem tento velkofilm viděla po dlouhé době,zítra si plánuji pustit pokračování a musím říct,že Společenstvo Prstenu je můj asi nejoblíbenější díl z celé trilogie. Skvělé efekty, nadprůměrné herecké výkony,napjaté momenty,pěkný děj a skvělá hudba..a jistě by se našlo mnoho dalších plusů. ()

yrik

Tož není to můj šálek čaje, ale musím uznat, že je výborně uvařený, podávaný i skvěle vonící, snad jen je ho trochu moc... ()

bobik444

Podle mého názoru nelze filmy Pána Prstenů, ať už je to kterýkoliv díl, srovnávat s knižní předlohou, zvláště po shlédnutí obyčejné verze pro distribuci v kinech. A tak je tomu i u tohoto filmu. Jako velký fanoušek Tolkienova díla jsem moc rád, že Peter Jackson tento film natočil, tak jak ho natočil. Proto mi nezbývá než udělit hodnotu nejvišší. I po mnoha shlédnutích neztrácí své kouzlo. ()

silencewater

z cele trilogie je tenhle dil muj nejoblibenejsi asi pro svou pohadkovejsi atmosferu kde je jeste vsechno ciste a neriti se do pr....oblemu. a uvitani do kraje prome bylo jako sen. ()

papez12

Po zhliadnutí rozšírenej verzie musím povedať, že keď toto hodnotenie je na základe tej verzie zostrihanej, tak každý kto by videl tú nezostrihanú by dal 5 hviezdičiek. Nádhera ()

bratr_jezek

Jeden Prsten vládne všem aneb Středozem ožívá. S úžasem budete seldovat přírodní scenérie i nádherný příběh plný nezapomenutelných postav. Samozřejmě zamrzí škrty ve scénáři, které oproti tak rozsáhlé knižní podobě musely nastat, ale na srozumitelnost děje pro ty, kdo nikdy nečetly, to nemá vliv a my ostatní si pustíme prodlouženou verzi, abychom si vychutnali tento magický svět o trochu déle ()

innocence__

Na takový film jsem čekal celý život, jelikož jsem byl už od malička fanda na fantasy hry jako Heroes of M&M, tak film jako tento se stal mojí srdcovkou, vždycky když omarodím a musím se válet v posteli, pouštím celou trilogii za sebou :). Dokonalý příběh, vizuální efekty a božský soundtrack k tomu. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera