Pán prsteňov: Návrat kráľa

• Česko Pán prstenů: Návrat krále (viac)

Putovanie jednotlivých členov Spoločenstva prsteňa sa dostáva do záverečnej fázy, nastal čas rozhodujúcej bitky o prežitie v Stredozemi... Čarodejník Gandalf (Ian McKellen), elf Legolas (Orlando Bloom) a trpaslík Gimli (John Rhys-Davies) sa ponáhľajú s dedičom trónu Aragornom (Viggo Mortensen) na pomoc zemi Gondor, ktorá odoláva hrozivému Sauronovmu vojsku. Hobiti Frodo (Elijah Wood) a jeho verný priateľ Sam (Sean Astin) sa v sprievode Gluma (Andy Serkis) snažia dostať hlboko do zeme Mordor, kde musia v ohni Hory osudu zničiť magický Prsteň moci. Jedine tak bude sila mocného pána temnôt Saurona zlomená. Podarí sa im naplniť poslanie Spoločenstva a zachrániť Stredozemie? A ak áno - za akú cenu? (TV Markíza)

spacemaster

Nejlepší část je když Aragorn dostává Anduril. Ten okamžik má prostě tu správnou atmosféru, tu jiskru. Tím to končí. Tento díl trilogie mě oslovil nejméně ze všech. Nemám ho rád i když vím, že všechno ve filmu klape jak má. Kamera, režie prostě všechno. Až na scénář. Ano, mám rád epické bitvy, mohutné střety vojáků, krev na mečích a šípů že by to zastínilo oblohu. Ale sem mi to jaksi nepasuje. Nevím proč, prostě to tak je. 2* a to jen za snahu a za Anduril. ()

BLACKDEVIL

Zakončenie trilógie, ktoré mi vo viacerých momentoch vyrazilo dych a potrápilo slzné kanáliky.Hudba Howarda Shorea je vrcholom vážnej hudby 20. a 21. storočia. Vojna gigantických rozmerov, brutal efekty, herecké výkony za ktoré dávam klobúk dolu. Geniálne dielo geniálneho spisovateľa sa dočkalo filmového spracovania ktoré zostane v povedomí ľudí veľmi veľmi dlho. 100% + ***** = <3 ()

MaxForValue

Viac než dôstojné zakončenie celej trilógie. Musím sa priznať, že ani po zhliadnutí všetkých troch častí mi Pán Prsteňov neprirástol tak k srdcu ako som dúfal, ale objektívne treba povedať, že každý jeden diel je premakaný a skutočne epicky-dlhý opus, v ktorom je vidieť veľký kus filmového remesla. ()

Ximara

Třetí a poslední film z trilogie Pána prstenů od Tolkiena. Kromě příběhu, který je poutavý, mě naprosto ohromilo zpracování. Byl to už třetí film, takže mnohé mohl zklamat, ale mě ne. Hudba byla skvěle sladěná s okamžiky ve filmu, herecké výkony byly také dobré. U jedničky jsem byla lehce zklamaná, kniha byla lepší, ale tady ne. Viděla jsem samozřejmě delší verzi a nezklamala mě. :) Tento snímek má u mě jasně ***** :)) ()

nikkittka

Největší velkofilm naší doby,v němž se snoubí velkolepost zašlých časů s emocemi,které dokáže vyvolat jen současná filmová technologie.A pak že svět Středozemě nešlo vyobrazit na velkém plátně! V kině čtyřikrát,doma nepočítaně,jeden z nejmilovanějších filmů mého života. A jen tak na okraj: bez rozšířené edice už nedám ani ránu. ()

stan13

Více než důstojné završení trilogie Pána Prstenů ... ještě jednou moc děkuji pane Jacksone, i kdybych nikdy neviděl Pána Prstenů ve filmové podobě, takto bych si představoval při čtení knížek postavy, prostředí ... zasloužených pět hvězdiček nejen pro Návrat Krále, ale i patnáct dohromady za všechny tři filmy. ()

-VINCE-

Velkolepé filále a zakončení úžasné trilogie Lord Of The Rings. O tomto ve všech směrech povedeném kousku není potřeba rozepisovat dlouhé moudra. (Prodloužená verze) Od začátku do konce je příběh a děj strhující a plný akce. Nenajde se místo kde bych zíval či přemýšlel o tom co si dám zítra na oběd. Opět jako v ostatních dílech vynikající herecké výkony a na svou dobu perfektní vizuální efekty. Závěrečná bitva o Minas Tirith je prostě dechberoucí. Samozřejmě nemůžeme srovnávat film s knihou, jelikož to by bylo jako srovnávat jablka s hruškama :) Obojí chutná jinak. Prostě a jednoduše 4h krásné podívané na kterou nikdy nezapomenu a vždy si ji rád zopakuji. ()

Matamoroz

Nejmonumentálnější z celé trilogie. Zvláště, když zhlédnete nesetříhanou, tzv. režisérskou verzi. Opravdový zážitek, skutečná pocta J.R.R. Tolkienovi! 100% PS: Čtu knížku a nechápu proč se nedrželi víc originálu. Aspoň vím, že scény u kterých jsem se ošíval, v celé trilogii, jsou navíc...teda nejsou v předloze. ()

WilliamBlood

Strhující epické finále Tolkienovské trilogie je dokonalím završením celého příběhu o prstenu moci, Středozemi a jejích hrdinech, Frodovi a jeho poslání stejně tak jako válka sil dobra proti silám zla. Peter Jackson dokázal vtisknout život něčemu, co bylo dlouhá léta považované za nesfilmovatelné, vytvořil jedinečné filmové dílo kterési i přes jisté odlišnosti od knižní předlohy dokázalo získat zaslouženě zástupy nadšených fanoušků. Najdou se jistě i takový, co budou mýt kdejaké námitky a řada věcí, co byli změněny nebo úplně s knihy vypuštěny, pro ně bude nepřekonatelný a neodpustitelný problém (také jsem se nejdříve hodně rozhněval, když jsem se dozvěděl, že ve filmu nebude vymítání kraje) za který budou Jacksona odsuzovat, ale upřímně nejde se zavděčit všem a je potřeba si uvědomit, že kdyby tam mělo být všechno tak by to celé muselo trvat ještě o pár hodin déle a ne jen necelé tři a půl hodiny. Já osobně jsme mnohem raději, že Pán prstenů je celkově autorsky osobitější a nebojí se radikálních kroků a to v zájmu diváka, což je o hodně lepší než kdyby došlo jen k otrockému převodu knihy na plátna kin tak jako například u Harryho Pottera (a to mám rád i filmy s této ságy) to právě dělá s celé trilogie nezapomenutelné dílo plné velkolepých bitev ale i silných lidských příběhů, které se ve třetím díle všechny uzavírají a to tím nejlepším možným způsobem. ()

zdeci

Neměl mít na sobě Pytlík tu neprůstřelnou vestu, když ho bodl ten křižák? Jinak mi hrozně vadily ty jejich neoholené nohy resp. ty jejich fujavé špárky, těch hobitů. Celkem ale trilogie grandiózní, nasadit prsten po babičce a vyrazit na Zéland :-) ()

davistercz

Úspěšná trilogie Pána prstenů dokončená tak, jak má být.Velkých bitev si tu užijete víc než dost a u emocionálně založených scén také.Krása Nového Zélandu ve Středozemi,naprostá jednička!!! Jackson odvedl velmi dobrou práci,že jsem si musel koupit i originálni verzi Pána prstenu limitovanou edici.Jakmile jsem shlédl první díl trilogie, ihned jsem se zamiloval a čekal netrpělivě na další díl.Vše končí úspěšným,ale i smutným koncem.Tak to lidi.. se ukončuje velkolepé filmy.Doufám,že Jackson natočí perfektně toho Hobbita.Protože čekám i u něj velkolepý úspěch. ()

Dextwer

Pompézní bitva, boje a efekty. Obdiv k práci na takovým množství postav, osudů a dějů. Vždy se těším na závěrečnou bitvu. Zajímavosti: * V celé trilogii se objevilo 20602 komparsistů * Trilogie Pán prstenů se stala nejčastěji nominovaným filmem na Oscara – celkem 30 nominací. Následuje Kmotr 28 a Star Wars 21 nominací * Zároveň film pokořil další rekord, když proměnil všech 11 nominací na Oscara. Předtím se to povedlo filmu Poslední císař (1987) a Gigi (1958), oba měli 9 Oscarů z 9 nominací. Moje hodnocení: 75 % ()

Mikakel

Každý díl se mi moc líbí, ale tento je ještě lepší než předešlé! Mrštnější boje a lepší příběh celého dílu.Frodo a spol v čele s Jacksonem to opravdu rozjeli! ()

blondboss

Bez obsiahlejšieho komentára. Záverečnú bitku o Minas Tirith proste treba vidieť. Ďakujem, Peter Jackson, za 9 hodín úžasného filmového predstavenia, ktoré sa bude len ťažko prekonávať. Vidíme sa pri Hobbitovi :) 95 % ()

Shorty20

Výborné zakončení dokonalé trilogie. Film má všechno. Epické bitvy, které berou dech, úžasný příběh u kterého ukápne nejedna slza, nádherné zpracování a dobré herecké výkony. Ani mi nevadil ten protáhlý konec, naopak, byl jsem rád, že to neskončilo stylem „domysli si sám“. Peter Jackson zfilmoval něco, co si hodně lidí myslelo, že se zfilmovat ani nedá. Pro mě je to jeden z nejlepších filmů vůbec! Už se těším na Hobbita. ()

Leeroy3167

Keď som dnes dopozeral rozšírenú verziu Návratu Kráľa, došla mi jedna vec. Omnoho viac, ako bitka o Minas Tirith, ako všetka monumentálna akcia sú v tomto dieli podstatné emócie a osudovosť, s ktorou sa tento film pomaly ale iste blíži ku koncu. Je mi ukradnutá prepálená stopáž, to, že lúčenie sa v prístavoch trvá 10 minút. Každý moment tu má svoje miesto. To, čo ma u dvoch vezi nebavilo (linia Frodo a Sam) je tu krásne spracované, Sean Astin a Elijah Wood podávajú celý čas neuveriteľné výkony. Všetky tie legendárne momenty - Pipinova pieseň, finále v Hore osudu, príchod Rohanu do Minas Tirith a tak ďalej sú veľkými milníkmi v ére fantasy. Je vidieť, že Jackson pristupuje k látke s veľkou láskou, a v tomto filme je to cítiť zo všetkých troch najviac. Dokonalé dielo. Jasných 5* ()

SheldonShamy

Třetí díl úžasného dobrodružství, končící, jak jinak než happyendem. Skvělá reprodukce oblíbené knížky. Elijah Wood v roli ústřední postavy sice není to, co bych si představovala, ale ostatní svoje role zvládají skvěle. Asi jediný film z trilogie, který se vyrovnal knize. Jestli stojí za shlédnutí? Přirozeně, neznám lepšího spisovatele fantasy než J.R.R.Tolkiena a když se k tomu přidají Peter Jackson jako režisér a Howard Shore jako skladatel tak není co dodat. Musíte vidět! ()

CallenG

Musím se přiznat že po prvním shlédnutí jsem moc nadšený nebyl, až druhé a možná třetí shlédnutí (hodnotím celou trilogii) mě přesvědčilo v to že je to nadprůměrný film, ale v sedmém nebi jsem z toho nebyl, ještě že boje natočil Jackson skvěle tím si u mě šplhnul, za pět to nebude dávám čtyři, kdyby to bylo možná kratší?? ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)