Legendy kriminalistiky

Cyklus půlhodinových dokumentů nabídne pohled do zákulisí vyšetřování nejznámějších porevolučních kauz, například orlických vražd, Biedermanova gangu nebo sériových vrahů manželů Stodolových. Spolu s tvůrci se diváci podívají na práci různých policejních složek od psovodů přes detektivy až po vyjednavače a seznámí se také s méně známými, ale o to děsivějšími případy vražd v kruhu rodiny. O případech budou hovořit vyšetřující policisté, příbuzní obětí, ale také samotní vrazi. Díky exkluzivním archivním materiálům z policejních rekonstrukcí pak budou mít diváci možnost podívat se skutečným zločincům do tváře a zjistit, jak se ve skutečnosti chovají a jak přemýšlejí. (Česká televize)

Recenzie používateľa Bozvav k tomuto seriálu (7)

DNA: Odložená spravedlnost (2017) (S01E03)

Ještě, že to DNA máme, byť představa, že kriminalisté čekají na výsledek DNA i půl roku,  je tristní. Stejně tak je fajn, že už je leckde kamerový systém a GPS. Zase , Maniak až na půdu a budeme ho živit v kriminále. Proč? Nic než trest smrti si nezaslouží. ()

Já, nebohý vrah (2017) (S01E04)

Úděsný případ, ze kterého i po letech mrazí. Nicméně těch 25 let, co mu původně napařili, je stejně úděsné. Ten soudce byl sluníčkář a nebo bral nějaké veselé pilule. Jinak nechápu, jak mohl dát tak nízký trest. O možnosti požádat po 20 letech o propuštění, ani nemluvím. Jsem v těchto případech jednoznačně pro obnovení trestu smrti. Proč by tento lidský odpad měl tučnět v kriminále z mých daní? Kulka do týlu, by byla ve finálně humánnější, levnější a pro pozůstalé jistou satisfakcí. ()

Orlické vraždy (2017) (S01E06)

Těm soudním lékařům tedy jejich práci nezávidím. Zajímavý díl, perlička nakonec, jak "čtverákovi" Černému radí sadista Roubal, co s tělem, to je masakr. Holt Česká kotlina je malá. Čert ví, kolik sudů, kde v které přehradě ještě leží..... ()

Vražda nadvakrát (2017) (S01E07)

Směšný trest pro brutálního vraha. že mu soud rovnou vše neodpustil, za to jak hezky spolupracoval při vyšetřování. Filmové slovní klišé, že přiznání je polehčující okolnost, zde nabývá obludných rozměrů. Kriminalisté jsou frajeři, jejich frustrace v případě takovéhoto soudního verdiktu, musí být obrovská. ()

Kolínský gang (2017) (S01E08)

Docela by mne zajímal Biedermanův psychologický a psychiatrický posudek. On se ani netajil tím, že oběti jsou mu putna. Jak v závěru říká, že ty problémy za ty malé peníze ani nestály, tak to bylo, jak kdyby mluvil o prodeji jablek a ne o násilných trestných činech.  Je zvláštní, že v těch předešlých zmizeních a vraždách policisté žádný posun neudělali. Není to poprvé, co se to vyšetřování v tomto kraji moc nepohnulo, čím to asi bylo? ()

Roubal (2017) (S01E09)

Brutální magor s poměrně vysokou inteligencí. Vražedná kombinace. ()

Rodiče na obtíž (2017) (S01E10)

To je masakr. "Milé dětičky". Ovšem 3a 1/2 roku za plánovanou, chladnokrevnou vraždu, to je výsměch. ()