Zone Blanche

• USA Black Spot
Dráma / Mysteriózny / Thriller
Francúzsko / Belgicko, (2017–2019), 14 h 51 min (Minutáž: 50–61 min)

Ve fiktivním francouzském městečku, které je obklopeno temnými lesy, ze kterých se valí hrozivá mlha, se setkáváme se záhadnými postavami žijícími v lesích, ale i s velkým počtem úmrtí, které se bude snažit vyřešit policejní náčelnice Laurène (Suliane Brahim) společně s nově příchozím státním zástupcem Franckem Sirianim (Laurent Capelluto). (Trajektt)

Richard.Seve

Čím začít? Midsomer je proti Villafranche prosluněné lázeňské městečko, kde se nic neděje. A kriminálka Anděl má složitější zápletky a čeští policajti mají větší důvtip než místní policie v čele s Laurenne. Ačkoli obvykle toto neodpouštím, a přestávám se dívat, tak zde to vykompenzovala atmosféra, základní zápletka, propracované (i když lehce klišoidně) postavy a v neposlední řadě francouzština, která se k té depresoidní romantice skvěle hodí. Občas se tedy hrdinové zachovají tak, že se člověk modlí, aby až jednou bude potřebovat pomoc policie, aby nenarazil na takové trumpety (čti: hrdinové se zachovají nelogicky, aby se posunul děj), ale spousta napětí, strach, lekačky, věci na zamyšlení to vykompenzuje. Kdybych to měl hodnotit jako detektivní seriál, byly by to 2 hvězdy, když to hodnotím jako něco, co jsem chtěl dokoukat i přes výše uvedené, dávám 4. ()

lahvi

Přesně moje gusto. Ani nezkoušejte ten seriál pohřbít! Sice i tady se musim koukat na dva homíky, ale jinak je to super. Prej, že druhá série neměla takovou sledovanost. Jestli ano, tak určitě ne proto, že by byla horší. Naopak dějově se posunula dvojka mnohem víc, než jednička. Problem byl proto, že mezi sériema byla prodleva a nezpromovali to vůbec nýmandi. Když jsem dokoukal jedničku, o dvojce jsem nic nevěděl. Až po roce úplně náhodou, když jsem si čistil My list na Netflixu, jsem zjistil, že existuje druhá série. Musel jsem si to pustit znova od začátku, abych byl znova v obraze. Posrali si to sami. Jsou to amatéři. Naopak filmaři jsou hvězdy. Topový prostředí, super mytologie a ještě do toho jako třešničku zasadí vtipnou postavu Sirianiho. ()