Parodie na KUNG - FU filmy, jaká tu ještě nebyla! Autoři sestříhali dohromady dva hongkongské bojové filmy a nově natočené scény s novými postavami a dialogy. Původní postavy tak říkají úplně jiné věci a vás čeká skutečně pořádná zábava! Film Kung prásk smrtonosná smrt nepostrádá typický scénář - legendární válečník, zvaný "Vyvolený", chce pomstít SMRT své rodiny, a tak se vydává na cestu přes celou zemi, aby našel vraha. Nechybí ani pořádná akce a neuvěřitelné efekty. Vše je ale trochu jinak - a vás nepřejde smích od samého začátku až do úplného konce! (oficiálny text distribútora)

kingik

Steve Oedekerk si film zrežíroval a obsadil se do hlavní role. Nevzniklo z toho nic světoborného, protože jako herec nepůsobí až tak zajímavě, ale jako režisér je v komediích dobře etablovaný. Sice nevím, co ho vedlo vzít si na parodickou mušku kung-fu filmy, ale nápad to nebyl nejhorší. Horší bylo jen to provedení. Gagů je ve filmu opravdu pořádná porce, ale těch skutečně vtipných bych napočítal na prstech jedné ruky, ale šlo hlavně o to, kdo je předvádí. Oedekerk měl raději zůstat za kamerou a najít herce, který podá gagy vtipně, protože několik vtipných scén mělo velký potenciál, kdyby si je vzal do parády někdo s hereckým talentem. Pro parodii zvolil odvázané pojetí, pustil se do Jackieho Chana, a pro dobré pochopení mnoha parodovaných scén je také třeba mít něco málo nakoukáno ve "žlutém" žánru, orientovat se v něm, a to především pokud jde o klasické zástupce žánru. V opačném případě totiž hrozí, že se moc nepobavíte, a to byl právě můj případ.  40% ()

Amarcord_1

70% - Nevím, co zdejší mluvkové shledávají na českém dabingu špatného. Originální i český je namlouván jediným člověkem (Martin Sobotka alias Lister z Trpaslíka mi fakt vyrazil dech!), což mimochodem jasně dává najevo, že tento film nemá ambice být dobrý, ale být špatný - a to svým vlastním originálním stylem. Ve své špatnosti dává vzpomenout na mnoho komických žánrových klišé, která jsou u těch "pravých" filmů myšlena naprosto vážně, a celek doplňuje infantilnostmi nejhrubšího zrna. Co si budeme namlouvat: Tento film je naprosto nevhodný pro intelektuální party milovníků asijských bojových filmů. Je však zajímavým zpestřením jiných intelektuálních parties se zvýšenou koncentrací ironie, sarkasmu a lehkých drog ;o) ()

Bohemák

Tenhle film krásně vystihl můj vztah ke kung-fu filmům, z nichž byl sestřihán. Bylo to tak neuvěřitelně pitomé, že jsem to po půl hodině znechuceně vypnul. Ale nuda mě po určité době donutila si film pustit dál a následně jsem se královsky pobavil. Prý je to bez českého dabingu lepší zážitek, ale mě i ten dabing naprosto nadchnul. Nádherná parodie! Ale jenom pro alespoň částečně choré mozky. ()

Naushika.

Tento film jsem toužila vidět kvůli tomu názvu, který jsem už před kdoví kolika lety někde zahlédla. Dočkala jsem se, před pár dny na Prima Cool. Supertrapárna. Nicméně některé scény a hlášky mě dostávaly do kolen. Točím si řetězem, točím si řetězem... My jsme břichomluvci, cvičíme každý den. Já nesu vědro a on nese papír... Tak co, jak se ti líbil můj útok hlavou do nohy?! Hmmm, tygr! Tygr. Tygr... tygr hmmm. Pták. Hmm. Ptáček... Ač dementní a od půlky téměř nesnesitelné, mělo to i něco do sebe a docela jsem se zasmála. ()

ktzc

Na tohle se dívat snad jen v originále. Já to viděl 2x, jednou v originále (****), jednou česky dabované (odpad!), český dabing pohřbil snad polovinu vtipných věcí tohoto filmu. Humor je místy trapný, ale i tak jsem se bavil. Je to celkem vydařená i když neuvěřitelně střelená a ujetá parodie na kung-fu filmy. Fakt libovka viz kungfu kráva, mistr "Betty" Paine, jednoprsá bojovnice, Vyvoleného mila a její: "UÍÍÍŮŮŮŮ ÍÍÍÍŮŮŮŮŮ UÍÍÍ" =D ()

• Původní scény jsou z filmu Tiger & Crane Fists (1976), režisér Steve Oedekerk jej sestříhal, dotočil nové scény a vytvořil originální a nesouvisející film. (Lumberjack)
  • Steve Oedekerk namluvil všechny dabované postavy kromě Whoa. (Dreadd)
  • V závěrečných titulcích běží fiktivní trailer na pokračování filmu, Kung Pow 2 ! Tongue Of Fury, který je však vytvořen z vystříhaných scén. (Lumberjack)