Mladý Sheldon

• Česko Malý Sheldon (viac)
USA, (2017–2024), 45 h 54 min (Minutáž: 18–22 min)

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang (viac)

Deväťročný Sheldon Cooper je malý genius a v živote to nemá ľahké. Sestru Missy štve, starší brat Georgie ho priamo nenávidí a jeho otec niekedy býva v rozpakoch, ako sa k nemu správať. Ale mama ho bezvýhradne miluje. Byť najväčším géniom svojej generácie, ktorý vyniká v pokročilej matematike aj vede, totiž nie je vždy výhodou, najmä v krajine, kde majú zvrchovanú pozíciu náboženstvo a futbal. A zatiaľ čo sa zraniteľný, nadaný a trochu naivný Sheldon vyrovnáva so svetom, jeho úplne obyčajná rodina musí nájsť spôsob, ako sa vyrovnať s ním. V priebehu 12 rokov vysielania Teórie veľkého tresku sa diváci zoznámili s legendárnym, výstredným a výnimočným Sheldonom Cooperom. Tento vtipný seriál nám dáva príležitosť spoznať jeho detstvo, keď sa vydáva na neobvyklú a sľubnú cestu k dospelosti. (TV Markíza)

Masrii

Ze začátku jsem přemýšlel, jestli se do toho pouštět. Měl jsem za sebou celou Big Bang Theory a byl jsem nadmíru spokojený a Young Sheldon mi připadal, že nikdy nemůže udržet laťku. To se sice částečně potvrdilo, ale s postupujícími sériemi jsem se přistihl, že mi i tento kousek více a více přirůstá k srdci. Ian Armitage do své role zapadl neuvěřitelně a ani většina vedlejších dějových linek mě nenudí. 85% ()

filmmovier

Když byl ohlášen Young Sheldon, rozhodl jsem se, že ho budu hejtovat (protože takový typ seriálu je opravdu zbytečný). Na důkaz toho, že můj hejt má smysl, jsem si pustil první díl. A ukázalo se, že hejt smysl má, protože první díl byl opravdu zoufale průměrný (a z první řady nejhorší), ale pak jsem se pustil i do dalšího dílu. A přišlo zlepšení. Kolem čtvrtého dílu jsem se rozhodl, že seriálu dám šanci. A přátelé, dobře jsem udělal. Kolem pátého dílu mě to dokonale chytlo a já byl opatrně nadšen. A nadšení postupně vzrůstalo. Nejen, že jsem se celý rok těšil na nový díl Sheldona víc než na Teorii (čemuž ani nemusíte věřit) ale celý Young Sheldon je rozhodně lepší než posledních šest až sedm sérií TBBT (čemuž se naopak dá uvěřit poměrně snadno). Je to krásné retro s úžasnou atmosférou osmdesátek (tu dobu prostě nejde nemilovat), je tam hromada odkazů na všechno možné a navíc je to opravdu vtipné. Ve výsledku ani nevadí, že Sheldon rozhodně není nejlepší postavou, naopak je někdy dost otravný (tím skutečně otravným způsobem) a že celému seriálu vládne babča, ale ještě mnohem víc Missy, která je opravdu úžasná (geniálně napsaná, geniálně obsazená). Vůbec celé hlavní obsazení je výtečné (při volbě herců měli tvůrci opravdu šťastnou ruku) a všechny charaktery jsou výtečně napsané (samozřejmě v souladu s TBBT) a o vedlejších postavách to naštěstí platí také. Takže nakonec se z hejtu stalo nefalšované nadšení a rozhodně jedno z nejpříjemnějších překvapení i tak vydařené seriálové sezony 2017/18. A ačkoliv mě poslední věta první série vyděsila k smrti, na druhou sérii se už nesmírně těším. Což se o Teorii úplně říct nedá. 95%. ()

JudgeLemire

Seriál, který pro mě v mnoha ohledech předčil svého předchůdce. Absence umělého smíchu, změna času u prostředí i jasnější nutnost vývoje, díky kterému nehrozí stagnace jsou hlavní změny. Sheldnova rodina se také jasněji vyvíjí a nikdo není tu nikdo, kdo by mě štval. Vedlejší postavy jsou také skvělé, speciálně pastor. Děj je s každou sérií méně epizodický a mění se dynamika (Sheldon a nevyzrálý Georgie vs starší Sheldon a dospělejší Georgie). Nejlepší nástupce, jaký mohl být ()

Arsenal83

Už na titulnej fotke je mladý Sheldon jeden z najnesympatickejších detských postáv všetkých dôb. To ešte aj Samara z Kruhu bola proti nemu dobré dievčatko z katolíckej školy. Keď však Sheldon otvorí ústa, len málokto z dospelých sa nenaštve. Sebecké dieťa, rozkazovačné, razí si len svoje, iní ho ani nezaujímajú. A pritom tí iní druhí chodia okolo neho ako okolo maľovaného vajca. Ale toto decko si ide ďalej tú svoju arogantnú líniu. Fakt ma vytáčal. ()

brzozin

Jestli toto měl být vtipný seriál, tak se tedy rozhodně nepovedl. Vtipné to nebylo ani za mák. Navíc některé postavy mě tam vyloženě sraly. Úplně nejstrašnější byla ta hysterická fúrie, která se snažila dělat matku. Ale vylezla z ní jen zaslepená náboženská fanatička a nesympatická, sobecná maloměstská slepice, která navíc děsně přehrávala. A pochopitelně i babča, ze které se vyklubala egoistická sebestředná ochechule, které bych nesvěřil ani hlídání psa na víkend. Sheldon byl toporný, nevýrazný a v některých dílech spíše sekundoval. Navíc jeho sobeská namyšlenost a chování sociopata, což bylo v původním TBBT vtipné a úsměvné, tady působí spíše odpudivě. Prostě velký Sheldon byl vtipný ňouma, malý Sheldon je sebestředný hajzlík. Co mě dále štvalo, byl fakt, že mnohé postavy vůbec neodpovídaly tomu, jak byly zobrazeny nebo líčeny v originální TBBT. ()

Galéria (1 635)

• V epizodě je na stěně kalendář z roku 1989, ačkoliv je Sheldon (Iain Armitage) už o rok starší, než v první sérii, kde byl stejný kalendář. (f.AJimMy)
  • Lance Barber, který hraje George Coopera (otec Sheldona Coopera), je ten samý herec, který hrál Jimmyho Speckermana (který šikanoval Leonarda na střední škole) v Teorii velkého třesku v roce 2011. (itsp4trik)

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (viac)