Študent Jakub sa chce na letnom prázdninovom kurze pripraviť na skúšku z angličtiny, z ktorej prepadol. Keď zistí, že kurz vedie práve učiteľka, ktorá ho nechala prepadnúť, zažíva nepríjemné prekvapenie a rozhodne sa jej pomstiť... (RTVS)

NinonL

Na tehdejší dobu poměrně dobrá komedie (protkaná tehdy cizokrajnou, nepříliš preferovanou angličtinou). Dnes se už to zdá dost klišoidní a vyumělkované, nicméně stále dobrý průměr. ()

Krt.Ek

Slabší rodinný snímek s Tomášem Holým, dnes si nepamatuji téměř jedinou scénu, ale zase to tabulizované téma, jenž se táhne filmem zaujme, obzvlášť když se podívám na rok vzniku. Nečekal jsem, že se v normalizačním filmu může objevit téma vznikajícího vztahu mezi starší ženou a mladším mužem, a to ještě, když mezi dvojicí je tehdy ještě dost formální vztah kantorka, student. 55% ()

Adasin

Pro mě jen další setkání s naprostým průměrem, i když pořád lepší než většina současné tvorby, tady se to dá bez utrpení vydržet až do konce. 5/10 ()

Asgy

Sympatický film s mladým Oldřichem Kaiserem a výborným Tomášem Holým, který rozhodně neurazí, ale pobaví. Těch komediálních prvků tady sice moc není, ale i tak je příběh celkem povedený. ()

Orlau32

Roztomilý film pro oddech a jako vždy uličnický Tomáš HOLÝ a jeho nezapomenutelný dětský spontánní projev za který obdržel Cenu za nejlepší herecký výkon na MFF v Panamě r.1979. ()

blackrain

Malý Tomáš Holý opět nezklamal. Vlastně on mě nezklamal nikdy. Milý film. Kachyňa nemoralizuje, i když si vybral trošku odvážnější téma. Láska mezi učitelkou a studentem odvážným tématem je. ()

gogos

Setkání v červenci je tak trochu divný film. Chemie ústředních postav nefunuguje tak, jako třeba s Kolářové s Hanzlíkem či Svěrákem, Holý je tradičně svůj. Setkání v červenci je fajn, ale ne top. ()

Rosalinda

Krásný dojemný lidský příběh z doby, kdy všude vládla CKM. O kterou pak, díky bohu, vůbec nepadla řeč. Spojení mladýho, nechceseučitanglickýho, frajera, s ostrou učitelkou a hlavně s jejím synem. Vznikající spojení jen odkapává.... v tom dešti tam... To, co se následnq stalo za rovaíńo se všech Všem... ()

kajas

Rukopis pana Kachyni jsem vůbec nepoznávala a bohužel jsem nesympatizovala ani s ústřední dvojicí. Body získává pouze jako vždy okouzlující Tomáš Holý a scéna trhání třešní :). ()

Aleee89

Pohodový český film, který jsem dávno viděla, ale pořád si na něj pamatuji, což svědčí o tom, že mě tenkrát zaujal a líbil se mi. Příjemné, milé, Daniela Kolářová je sympatická, pobavíte se. Na české poměry dobrý film, který můžete vidět vícekrát a nic se nestane, protože vás pořád bude bavit. ()

togaf

Tomáš Holý je jako vždy výborný, angličtina Daniely Kolářové je vtipná a Kaiser teda na 19 fakt nevypadá. Ale jinak je to dobrá letní romantická komedie, držela jsem jim palce a bavila se u Holého hlášek a módy 70. let. ()

balba

Docela ucházející prázdninová komedie s romantickou zápletko.Nebýt Tomáše Holého , který svojí roli hrál opravdu perfektně tak by film byl dosti nudný a podprůměrný. ()