Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

Nataniel73

Nemôžem si pomôcť, ale aj keď je to strašná hovadina musím dať 4 hviezdy, lebo podobne našliapnutých paródií vo filmovom svete moc nenájdete. Je to humornými hláškami doslova prešpikované a americký prezident ten skrátka nemá chybu. Paródie na filmy ako Rambo, Star Wars, Terminátor 2 či James Bond sa vydarili na jednotku a kto má rád sarkastický humor musí byť spokojný rovnako ako ja. Tento film si môžem pozrieť hocikedy bez ohľadu na to v akom rozpoložení sa zrovna nachádzam. ()

ToZe99

Jelikož se jedná o snímek z dílny Jima Aberhamse, který se kamarádí s bratry Zuckerovými a Patem Proftem, je to podobně střelená komedie jako Bláznivá střela. Ovšem s tím rozdílem, že se jedná vysloveně o cílenou parodii, v tohle postavení to však diváka ještě více baví. ()

soukyd33

Akce, humor a samozřejmě kravina jak prase. O co tu vlastně jde? Super nápad zapojit několik filmů do komedie. Dokonce i Terminátor se tu ukázal. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

nudlis

Úplně stejnej nářez jako první Žhavý výstřely. A naštěstí se autoři vyvarovali jakýhokoliv opakování vtipů a hlášek, což se moc nestává. ()

Little_Sawy

Nemůžu upřít že bych se při téhle stupiditě nebavila. Videné síce stokrát, ale i stokrát jsou to žhavé výstřely, síce jednička byla lepší, jo i já se budu opakovat jak už to tu bylo padesatktát zmíneno. Charlie je proste machr, ten správnej praštěnej ňoumak, kterýmu takovýhle role padnou jak nikomu jinýmu. Já se rozhodně bavila od začátku do konce. ()

futislav

Jak mohli tvůrci před třiceti lety vědět, že bude jednou Biden prezidentem ? To chování je téměř totožné. Jelikož jsem film viděl v minulosti vícekrát, soustředil jsem se na detaily, kterých je tam požehnaně. Mariňáci mají rolexy, Saddám má v lednici velbloudí mléko a spoustu dalších potravin se zajímavými názvy, když projde prezident na rautu kolem Michelle, řekne Topperovi "Pojďme dál od těch kamen" a podobně. Jako vždy pobavilo. ()

surprise

Co se řeklo o jedničce, platí i o dvojce. Série parodických skečů nebere konce až to hezké není. Chybí mi to v tom nějaký větší nápad, nebo mám prostě radši více té sofistikovanosti v originálním příběhu? Technicky však zvládnuto výborně. ()