Oscarový Denzel Washington a Colin Farrell v krimidráme o idealistickom právnikovi, ktorého séria búrlivých životných udalostí dovedie k zúfalým činom. (Itafilm)

Necron

- Když totiž jde o sociální nespravedlnost, justiční lhostejnost, institucionální rasizmus a vyloženou chamtivost, naprosté většině lidí v téhle zemi je to úplně fuk. - Nespravedlnost nás může rozzuřit, ale nesmí nás zničit. - Svět je plný báječných věcí, ne? - Říkám, že čistota v tomhle světě nepřežije. Životní podmínky mají svůj vliv. - Skuteční nepřátelé nehrozí zvenčí. Jsou uvnitř. -- perfektni role denzela, film s presahem a k zamysleni (tak to mam rad). skoda, ze neni docenen mistnim publikem... (mozna to cas napravi). ()

Jellini

Škoda, že scénář nejde víc do hloubky hlavního tématu a je neustále tolik vázán na postavu Denzela Washingtona. Film mohl být klidně věcnější nebo o hodinu delší. :-) A závěrečné rozuzlení a vůbec celá linka, po které se k němu dojde, je trochu krkolomná. Nevadí to ale zas tak moc, důležité je, že se o tématu vůbec mluví. Ne náhodu připomíná Roman J. Israel, Esq. jiný film pojmenovaný taktéž po hlavní postavě, "Michael Clayton". Téma aktivismu (ale ne teho dnešního nudného a skupinově narcistního, ale čistě subjektivního a individuálního) je u bratrů Gilroyových očividně zásadní. Jeden z nejlepších filmů loňského roku (ale neviděl jsem jich moc). ()

HOCKEYKA

Opäť naprosto excelentný Denzel Washington.Je fajn,že si od tých svojich komerčne preferovaných Equalizerov pravidelne odskočí,aby sme nezabudli,s akým hereckým fenoménom máme stále do činenia.Pre mňa je Denzel naďalej topka medzi žijúcou hereckou elitou,a to s parádnym náskokom pred ostatnými.Veľmi milo ma prekvapil Colin Farrell a jeho výsostne kladná a veľmi sympatická rola,vôbec som to nečakala.Takže....hovorte si a píšte si čo chcete,ja opäť dojato tlieskam. ()

Real Tom Hardy

"THERE CAN'T BE FAIRNESS IF 95 PERCENT OF CASES NEVER GET HEARD. GUILT OR INNOCENCE IS BEING COMPLETELY REPLACED BY FEAR OF HAVING YOUR DAY IN COURT. WHERE PEOPLE ARE BEING FORCED TO PLEAD GUILTY UNDER THE THREAT OF OVERLY HARSH AND COERCIVE SENTENCES. IT'S A JOB FOR A LEGEND, OR SOMEONE WHO WANTS TO BE ONE." ------------ Snímka z prostredia právnikov, advokátov a súdnictva, prezentujúca problémy súvisiace s americkým trestným právom, ktorá mi niektorými dialógmi pripomenula aj famózneho Amerického gangstra. Viac, než čokoľvek iné, film považujem za slabšiu konverzačku. Napätých momentov je v ňom primálo, postavy sú načrtnuté veľmi mizivo a aj keď sa hlavnej postave film venuje prakticky celé 2 hodiny, nevieme o nej v podstate nič, poznáme akurát tak len jej motívy a vycibrený hudobný vkus. Tá napokon žije a dýcha výhradne prostredníctvom úžasného hereckého výkonu Denzela Washingtona, ktorý mimo iného vytiahol aj netradičný vizuál svojej postavy. Postava Colina Farrella bola v rámci možností scenára pomerne zaujímavá. Striedali sa chvíle postavy dobrej/zlej/dobrej/zlej a tak ďalej. Koniec trochu narýchlo zlepený, všetko sa to zomlelo príliš rýchlo. Navzdory značnej kritike dávam spokojne za tri hviezdy, film ma veľmi bavil a som rád, že som sa do neho s chuťou pustil aj napriek slabším recenziám a ohlasom vo svete. ()

Figu

Jak zde mnozí píšou, tak jen potvrzuji. Je to prostě velkolepé herecké představení pan Washingtona, který opravdu exceluje a v podstatě táhne celý film sám. Dvě malé chybičky... 1) Po filmu jsem opravdu myslel, že nějaký ten chlapík Israelů existuje a že je to skutečný příběh. Což za mě značí sice vynikající scénář, na druhou stranu lehké zklamání, že tento pan obhájce je opravdu jenom fikce. 2) I když to není můj problém, určitě byl na škodu Farrell ze stránky výše honoráře, pač byl využit jen polovičně, navíc Denzelovi nesahal ani po malíčky na haxnách! Jinak to byl perfektní filmový zážitek, který je zde hrubě nedoceněn! 75% ()

• Celosvětová premiéra proběhla 10. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Natáčelo se ve městech Los Angeles a Santa Clarita (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Na začiatku filmu jazdí George (Colin Farrell) na svojom BMW s novým typom kalifornských poznávacích značiek s čiernym pozadím a zlatým písmom. Na konci filmu má však na tom istom vozidle poznávaciu značku s bielym pozadím a modrým písmom. (Real Tom Hardy)