Ostřílený kovboj John OHanlan (James Stewart) zdědí klub. Společně se svým parťákem Harly Sullivanem (Henry Forda) se vydávají do města. Po několika nevrlých pohledech od dam a rozpačitých od pánů zjišťují, že Cheyennský společenský klub nebude asi přesně to, co si představovali. A ani jejich idea to změnit jim nevyjde. (Jezinka)

cheyene

John O'Hanlan, Harley Sullivan, Jenny, Opal Ann, Pauline, Carrie Virginia, Annie Jo a Sara Jean. Toto je hlavní seskupení postav komediálního, pohodového, nenáročného a oddechového westernu Cheyennský klub, který se odehrává v příjemném prostředí městečka Cheyenne. Hlavní mužské postavy v podání vynikajících herců Jamese Stewarta a Henryho Fondy jsou velmi sympatické, zejména pak Harley Sullivan. Náklonnost si u diváka získají také dívky z nevěstince, jenž John zdědí po svém bratrovi. Úsměvné a velmi milé je vykreslení toho, jak jsou oba muži opečováváni. Děj se dramatizuje poté, co je Jenny zbita a následně dojde na přestřelku v baru, která rozdmýchá závěrečný konflikt, jenž je poutavý díky tomu, že hlavní hrdinové nejsou žádnými pistolníky, ale obyčejnými chlápky od dobytka. Za příjemně strávnených 103 minut dávám 5*. ()

misterz

Po obsahovej stránke taký skromnejší komediálny western, ktorý navyše neoplýva ani nejak výraznejším humorom, aj keď na pár scénkach sa pobaviť dá. Film ťaží najmä z hereckého majstrovstva dvoch hereckých legiend a chémie, ktorá tu medzi nimi fungovala na sto percent. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

MikO_NR_1909

Tak tu už nejde o žiadne výstavné dielko či experimentovanie s niektorými stavebnými prvkami deja, ale o číru zábavu, akou nás v neskorom veku ústredná dvojica matadorov zásobuje. Možno je na škodu veci, že sa stretli v jednom filme až koncom 60-tych rokov. Pokiaľ teda viete, akou optikou sa na Cheyenne Social Club máte dopredu pozerať, príjemne vás pobaví. ()

Han22

Je neuvěřitelné, že James Stewart a Henry Fonda, kteří hráli už ve 30. letech ještě v roce 1970 natočili western, i když pro oba to byla víceméně westernová labutí píseň. Tady hrají dva zestárlé kovboje, kteří se věčně hašteří, neumí moc dobře střílet ani se chovat a jeden z nich zdědí podnik, přesně řečeno bordel. Ve městě je za hrdinu, dámy ho milují, ale on ho chce zavřít, protože si neumí představit co by s ním dělal. Rázem tak čelí nenávisti městečka, smutku "dam" a navíc ještě skupině pistolníků. Cheyennský klub je trošku vtipný, trošku starosvětský a neskutečně milý film, který si obě legendy patřičně užívají. Některé suché hlášky či scény (žádáí o ruku) jsou parádní, stejně jako Fondovo louskání ořechů a ač jde spíše o konverzačku, nechybí tu ani výborná finální přestřelka. Velice příjemné 4*. ()

Martin741

Reziser Gene Kelly /Zpivani v desti/ matocil nudnu komediu, ktora nema dohromady co ponuknut. Su tu sice 2 herecke legendy ako James Stewart /It´s a Wonderful Life, Man who knew too much, Vertigo/ a Henry Fonda /My Darling Clementine, Tenkrat na Zapade/, ale humor tuna zufalo chyba. Uvod divaka aspon trochu zaujme, ale potom nastupi doslova priserna nuda, kde sa nic nedeje, len odznie kopa prazdnych dialogov. Spolu s dalsou planobou menom Firecreek 1968 je toto jeden z tych filmov, ktore sposobili, ze Stewart - a postune aj Fonda - komplet vyhasli a v 70.-kach uz nemali co ponuknut, obcasne pokusy /Strelec 1976 s Wayneom/ ostali az na par vynimiek /Letiste77/ len v znesitelnom priemere : 30 % ()

• James Stewart súhlasil s natáčaním filmu a navrhol producentom, aby ponúkli rolu Harleyho Sullivana jeho dobrému priateľovi Henrymu Fondovi. Fonda si prečítal scenár a hneď súhlasil. (westerns)