Psychiatr

• USA The Alienist (viac)
USA, (2018–2020), 14 h 28 min (Minutáž: 42–56 min)

Predloha:

Caleb Carr (kniha)

Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning, David Wilmot, Eugenia Caruso, Ted Levine, Matt Lintz, Douglas Smith, Dan Bradford, Clare Calbraith, Brian Geraghty (viac)

New York, 1896: policejní komisař Theodore Roosevelt si k sobě povolá psychologa Laszlo Kreizlera, aby mu pomohl chytit zabijáka, který vyhledává chlapce bez domova. (Netflix)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (18)

The Boy on the Bridge (2018) (S01E01)

Jelikož těch seriálů mám rozkoukáno velmi málo (haha), museli jsme doma vyzkoušet i už postarší detektivku z pochmurného NY konce 19. století, kde se nemihne jen trojice slavných hollywoodských herců, ale i zápletka, co slibuje pozoruhodnou podívanou. ()

A Fruitful Partnership (2018) (S01E02)

Klasické prokletí začátků seriálů, kde se ještě ztrácím v postavách, se dostavuje i u Psychiatra, ale pevně věřím, že bude rychle pryč. ()

Silver Smile (2018) (S01E03)

Prozatím se nechytám tolik, abych mohl říct, že mě sledování Psychiatra baví či mi přináší cokoli dalšího. ()

These Bloody Thoughts (2018) (S01E04)

Zasazení i obsazení skvělé, ale nikdo mi pořád nedokázal prodat žádné velké emoce, nedostavil se žádný velký šok, ani mi nepřijde, že by se samotné vyšetřování někam pohnulo. Určitě dokoukám, ale pocity přetrvávají smíšené. ()

Hildebrandt's Starling (2018) (S01E05)

Už to konečně nabírá přehledné grády tak, abych nebyl ani zmaten, ani znudeň a naopak se těšil na každou další scénu i každý další díl. ()

Ascension (2018) (S01E06)

Prozatím nejakčnější epizoda už rozdává jasné karty a na pozadí toho sakra atraktivního potemnělého NY konce 19. století přesně ví, jak diváka udržet u obrazovky. ()

Many Sainted Men (2018) (S01E07)

Po až nervycuchajícím předchozím díle se tady zase dost brzí a pouze se nastavuje pro mě stále nepříliš přehledná expozice. Také mám pořád problém se sympatiemi vůči postavě Sary a to Dakotu Fanning vídám rád už od dob Války světů. ()

Psychopathia Sexualis (2018) (S01E08)

Už to zase vystrkuje růžky, graduje napětí do maxima a mně tentokrát ani moc nechybělo ke konečné páté hvězdě. Jsem zvědav na konsekvence, minimálně pro jednu postavu budou opravdu drsné. ()

Requiem (2018) (S01E09)

Předposlední epka je zaručeně nejlepší ze série, já si tu pětku ponechávám jinam, ale těch 90 % je zde silně odpovídajících. Hlavně ten úplný závěr, co disponuje až hororovým nádechem. ()

Castle in the Sky (2018) (S01E10)

Ano, finální střet s ústředním záporákem není ničím úchvatným, ale případ se zacelil dobře a my se hned vrháme do druhé, prý bohužel o dost slabší sezóny. Tak uvidíme už dneska večer. ()

Ex Ore Infantium (2020) (S02E01)

Tvůrci po dvou letech rukují s dost možná ještě ožehavějším tématem, než které zobrazovali v sérii první a ač nechci předbíhat, zatím jsem zaháčkován solidně. ()

Something Wicked (2020) (S02E02)

Psychiatr se nikdy netvářil jako seriál, co se rozhodl ve vás zanechat silnou stopu a zařadit se do něčí top desítky, přesto mu ale musím nechat, že po několika zmatečných epkách, kdy jsem se v první řadě ztrácel v postavách, jej teď beru jako plnohodnotnou výplň posledních letních večerů. ()

Labyrinth (2020) (S02E03)

První mírná nespokojenost ve druhé sérii, kterou dávám za vinu té nejspíše potřebné počáteční zmatečnosti v nových postavách. To mým prokletím, ale částečně i přímo seriálovým. ()

Gilded Cage (2020) (S02E04)

Masakr, který by slušel spíše až předposlední epizodě, se trochu nezvykle dostavuje už v polovině řady a já se trochu obávám, aby po tomhle nespadl seriálu už nadobro řetěz. Snad se mýlím. ()

Belly of the Beast (2020) (S02E05)

Samozřejmě, že se muselo polevit po tom "midseason revealu", ale teď, když už všichni víme, kdo to páchá, můžeme nahlédnout více do nitra úhlavní nemesis a snažit se pochopit, jak se může někdo tak šíleně zcvoknout a páchat taková zvěrstva. ()

Memento Mori (2020) (S02E06)

Možná se to někomu nebude líbít vzhledem k přetrvávajícímu názvu seriálu Psychiatr, ale určitě nejsem jediný, kdo registruje spíše Dakotu Fanning jako nynější hlavní postavu a Daniela Brühla jako přicmrndávače v pozadí. A nutno podotknout, že mi to vůbec nevadí, spíš naopak. ()

Last Exit to Brooklyn (2020) (S02E07)

Vůbec jsem to nečekal takhle před koncem, ale konečně mi Psychiatr dal důvod k tomu, abych bez většího rozmýšlení pětkoval, protože se tu velmi zdařile obhájily všechny motivy hlavního záporáka, dokonce mnohem lépe než v první, pro mnohé stále lepší sezóně. ()

Better Angels (2020) (S02E08)

Jsem rád, že jsem závěr celého seroše pozvednul z modrých čísel, protože ani ne tak jako završení případu, mě poměrně emočně zasáhl konec samotného seriálu, kdy se nám trochu bez happy endu uzavře nejeden vztah, pomalu plynoucí už od začátku Psychiatra. ()