Mladý chlapec, který po „korejské expedici“ v roce 1871 skončí v USA, se vrátí do Koreje přímo v historický moment a zamiluje se do aristokratky. (Netflix)

Recenzie používateľa Maysha k tomuto seriálu (7)

Miseuteo syeonsyain (2018)

Po zhlédnutí prvních čtyřech epizodách, které novému divákovi dávají nespočet otázek, jsem seriál odložila a vrátila se k němu z nudy až někdy po půl roce. Během sledování jsem nechápala, jak může mít vysoké hodnocení, jelikož seriál probíhá na mě až moc klidně, pomalu a nedokázal mně ani emocionálně zasáhnout. Ovšem jakmile v seriálu začala japonská okupace, zasáhlo mě to až tak, že mě seriál usvědčil, že nechci zažít válku... A ten konec mě už jenom dodělal. Tím, že je to založené na historických událostech, které se opravdu staly, jsou scény v seriálu o to smutnější. Musím říct, že tenhle seriál se Korejcům opravdu povedl a jsem ráda, že jsem se k seriálu vrátila. Myslím si, že je to jeden z mála seriálu, který se vyplatí vidět dvakrát, abyste si poskládali celé puzzle. Celý seriál je propracovaný do puntíku, ať už se jedná o příběh anebo hudbu. ()

Episode 6 (2018) (E06)

Já tak miluji tu trojici Hui-seong, Dong-mae a Eugene. Seriál vidím již po 3. a jsem překvapená, kolik detailů mi uniklo. Třeba ten, že Ae-shin měla napsané Eugene Choi v deníku, ve kterém si procvičovala latinku, a zároveň o něm nepřímo mluvila. ()

Episode 10 (2018) (E10)

"Mister Sunshine." ()

Episode 15 (2018) (E15)

V čase 41:30 začíná jedna z nejlepších scén. To je neskutečná dvojice. A hned na ni navazuje moje nejoblíbenější scéna "svaté" trojice pod noční oblohou v čase 44:07. ()

Episode 19 (2018) (E19)

Jeden z nejsmutnějších dílů. ()

Episode 21 (2018) (E21)

Další detail, který jsem si uvědomila až teď. Eugene s Ae Shin probírají plán s falešným certifikátem. Na stůl s moukou prstem napíše "LVE" a mezi L a V vloží prsten, čímž vznikne slovo "LoVE". Při odebrání prstenu ze stolu do mouky prstem udělá čáru a tedy z "LoVE" vznikne "LIVE". ()

Episode 23 (2018) (E23)

"Sir...do you hear my voice? - I bet you think I'm already dead." úsměvná scéna mezi těmi smutnými. ()