Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

figliar

Prvý raz som rád, že nefungujú kiná. Pretože, keby som šiel na tento film a zaplatil zaň hoc iba euro, mrzelo by ma to ešte viac. Veľmi hlúpy film, v ktorom vlastne Wonder Woman ani nehraje hlavnú úlohu. Nechápem pointu a dôvod vzniku niečoho takéhoto. Pedro Pascal sa hrá na Boha, Kristen Wiig na Cat Woman, trápna lovestory medzi Gal a Chrisom a nepochopiteľne 2 a pol hodiny dlhý film bez jediného dobrého nápadu. Už sa neviem dočkať tretieho pokračovania. ()

aslavey

Orwell dělá na farmě přemety. Moviemistake píše, že ve filmu je nejméne 126 chyb. Tak to ještě hrubě podcenili. Utahaná, ukecaná, blábolivá, nehezká a pitomá parodie na Supermana z roku 1978, nebo ještě něco horšího. Vždyť tam nic nedává smysl. Kámen přání? To je jak od Trošky. Vzkříšení mrtvých? A viděla ona Stevea jako Stevea, nebo jako toho druhýho vocasa? Je to vlastně úplně jedno. Triky jsou taky z roku 1984, veškerý napětí nula, Pedro přehrávající víc, než třikrát vyžvejkaný Pedro, Pine je tady prostě jen tupá borovice, zkrátka nuda nuda šeď šeď. Jedna hvězda za Zimmera, druhá za zvětšený kozy ve zlatým brnění. ()

montongery

Ok, možná to je někdy trošku dumb podívaná, co kvalitou občas připomíná rodinné filmy z 90.let. Ale rozhodně to není taková hrůza a za mě osobně to ani není nejhorší filmové zpracování komiksu ze současné vlny komiksovek (určitě existují horší jak DCovky, tak i marvelovky). Gal Gadot jako WW opět skvělá, námět a záporák taky a i když to má doopravdy pomalej rozjezd a 'pravá komiksová jízda' to je asi tak poslední půl hodinu, tak je tady celou dobu vizuálně na co se koukat a co si užívat a to ještě v doprovodu skvělé hudby od Zimmera, který takhle ve formě nebyl hodně dlouho. Bohužel to ale doopravdy nesehá ani po kotníky nastavené kvalitě a tempu prvního dílu a skoro v každém aspektu by se zde dalo něco přidat nebo ubrat. Musí se to brát jako rodinná oddychovka, která je zaměřena na mladší publikum (podobně jako původní komiksy) a pak si to člověk dokáže bez problému užít. ()

Gediman

Dost odlišný film od ostatní současné "komiksové" produkce. Svým stylem je film hodně "osmdesátkový", což ostatně pěkně zapadá do doby, kdy se odehrává. To se povedlo, i když je mi jasné, že spousta diváků čekala více akčnější děj. Hlavní padouch je sympaťák a i Minerva je fajn. Pro mě určitě lepší, než první díl. Více v mé audiorecenzi zde: https://www.youtube.com/watch?v=HYU0Aa_aXHg ()

BOURQUE

Pokračovanie Wonder Woman v niektorých bodoch robí kroky dopredu, v niektorých, a tých je Bohužiaľ viac, spíš kroky dozadu. Tvorcovia ubrali z počtu dych berúcich akčných scén (tí, ktorí v WW84 očakávajú jednu akčnú scénu za druhým, budú sklamaní) a viac sa snažili zamerať na príbeh a „v rámci možností“ na charaktery jednotlivých postáv. Vôbec s tým nemám problém a akčné scény môžu ísť na vedľajší koľaj. (Koniec koncom, je to možno prvý „superhero“ film, kde som nevidel nikoho zomrieť – viac sekcia ČSFD Zaujímavosti). Avšak vzhľadom na 150 minútový pasáž mi príde, že tvorcovia nenašli tú správnu rovnováhu. Zachytenie charakteru postáv príbehu je priemerné a to mnohých pohľadov. Niečo o (skutočnom) pozadí alebo motivácii hlavného záporáka sa dozvieme v záveru a aj to v rýchlejšom rotácii niekoľko snímok. Potom je tu postava Kirsten Wiig (Barbara Minerva) – tá dokonca neprináša žiadnu takú vlastnosť alebo fázu „premeny“, čo by sme už nevideli stokrát. Príbeh a myšlienka toho, že za každé svoje prianie musíš niečo obetovať, sú zo začiatku dobre zachytené a nádejne spracované, ale ku konci filmu sa dostáva do roviny klišé. Ďalším problémom je to, že film obsahuje niekoľko častí, ktoré tvorcovia (buď nechceli (zámerne) alebo nevedeli?) jednoducho neriešili ďalej. Napríklad čo sa nakoniec stalo s Minervou alebo s Maxwellom Lordom? (Nejaký trest pre nich?) Čo sa týka ostatných vecí, tak najviac ma bavil návrat Chria Pinea v roli Steva Trevora – jeho zapadnutie do pocitu osemdesiatych rokoch bolo primerané a neprešiel do roviny „trápne smiešneho“. Jeho spolupráca s Gal Gadot je stále v pohode s dobrou chémiou medzi nimi. Z hereckých výkonov nie som nejako sklamaný: Gal Gadot v roli Wonder Woman je stále dobrá (to, že vypadá neskutočne dobre, už ani nie je potrebné povedať) a hra na „lietajúceho supermana“ jej pristane. Záporáky v podaní Pedra Pascala a Kirstena Wiiga sú na slušnej úrovni. Hudba od Hansa Zimmera je primeraná a bez problémová. Srdce mi krváca, ale kvôli spomínaným nedostatkom môžem dať len veľmi silnú dvojicu hviezdičiek. To však („paradoxne“) neznamená, že nečakám tretie diela WW (v skutočnosti, nemôžem sa toho dočkať). P.S.: Záverečná post scéna pre Lynda Carter je pekné gesto od tvorcov filmu. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

oli009

Staré čínské přísloví praví: "Čím lepší trailer, tím horší film." Ne že by na tom u mě WW84 byla tak špatně, vlastně jsem se nenudila, ale rozhodně jsem nedostala to, co sliboval pravděpodobně nejlepší trailer, jaký jsem kdy viděla (člověk, co ho připravil by měl dostat něco jako mini plešouna za trailery). Atmosféra osmdesátek, která z toho mohla udělat grandiózní a zároveň správně šílenou vizuální i hudební záležitost byla trestuhodně nevyčerpaná, až mám pocit, že přídomek 1984 měl nahradit neoriginální označení druhý díl, které by ale filmu vzhledem k jeho výsledné podobě sedělo daleko víc. Stejně tak se zbytečně šetří vtipem, ačkoli příležitostí by se nabízelo nebo dalo snadno vytvořit několik. Wonder Woman tak do průměru vytahuje hlavně Gal Gadot, ani nevím, jestli hereckým umem, ale rozhodně svojí krásou a svými parádními civilními outfity. ()

helloween93

Sequel Wonder Woman je teda těžký úlet. Režisérka Patty Jenkins prošla za ty 4 roky od první WW lobotomií nebo jak si dokážete vysvětlit, že natočila film, kde nefunguje absolutně nic. Brutálně nevyvážené dějové linky i stopáž, neskutečně naivní námět z kterého plyne debilní scénář plný děr. Zasazení do 80’s mělo vyvolat feel good pocity, ale režisérka ve fanoušcích spíš vyvolala jen despair. Akce je katastrofální a vesměs nudná, jako příklad může posloužit finální nenápaditý souboj, který je ještě jako bonus celý potmě. To neustálé moralizování filmu vrcholí v závěrečném plamenném projevu Wonder Woman vůči celému světu, kdy si všichni uvědomí svoje pochybení a odvolají svá přání, čímž se svět insta zase vrátí do pořádku. A villain? Ten ani není nijak potrestán. Jediným světlým bodem filmu je návrat Chrise Pina, což ale na dobrou komiksovku nestačí. Kolosální fail Warnerů, jejichž kvalita jednotlivých filmů z DC universe je jako sinusoida a WW84 je zatím v mých očích z celého universe nejníž, a to je docela kumšt, když tam má konkurenty typu Justice League nebo Birds of Prey. 1* ()

Folky

Jeden z nejstupidnějších superhrdinských filmů posledních let. Jednička se mi líbila, ale dvojka je neuvěřitelný scénáristický škvár, u kterého se vůbec nedá mluvit o zábavě, ale jen o nudě. Obrovský fail. ()

strikeman

Podle zdejšího hodnocení jsem neočekával vůbec nic, ale nakonec se to i přes tu masochistickou stopáž dalo strávit. Gal Gadot moc nemusím (ani vizuálně), nemastný/neslaný sympaťák Chris Pine se tu spíš jen vyskytoval, naopak Pedro Pascal v roli padoucha potěšil. Komiksovka, která víc než na akci nebo promyšlenou zápletku sází na zajímavý nápad "co by se stalo, kdyby se všem na světě mohlo splnit jejich největší přání"... 60% ()

animario

Kdybych mohl mít taky jedno přání,přál bych si,abych se na to nedíval. Fantasticky naivní scénář s minimem akce, kočičí žínkou, pánem, co vstřebá kouzelný krystal a plní přání a poselstvím o pravdě a lásce by mohl mít úspěch možná v osmdesátkách a papírových kulisách jako v prvních Wonder W's. Pine s ledvinkou, labilní Pascal se zánětem spojivek a Wiigová v kozačkách,víc mi v paměti z WW 1984 neutkvělo. 1 * za lítající Dianu a její echt golden korzet. ()

PEZ

Úprimne povedané, trošku sklamanie. Jednotka nebola zas až tak výnimočná, ale mala konzistentný príbeh, silné ženské postavy a aj silné antiwar postoje. A aj keď už aj tam sa dalo viac strihať, film držal dobre pokope. Avšak tunak to už Patty Jenkins neustriehla. Alebo sa nechala dotlačiť štúdiom ku príliš veľkým kompromisom. Takže - preplácaný scenár, príliš veľa vaty a nepodstatných scén, prekvapivo viditeľne slabé triky (to som miestami ostal až šokovaný pri takomto blockbustri) a cieľovka 16-roční teenageri. Potešili niektoré vtípky, stále odzbrojujúca Gal Gadot a v istých momentoch vtipná Kristen Wiig. Ku koncu sa našlo aj pár dobrých morálnych posolstiev, ale aby mali silu, musel by mal film aspoň o pol hodinu kratšiu stopáž. Škoda, dúfal som, že sa podarí niečo podobné ako bol Thor: Ragnarok. Ale nepodarilo. 5/10 Videné na premiére v Cinemaxe Bory mall. ()

geek.ondra

Vlastně to drží při životě díky všem kladům jedničky. Boží Pine, solidní chemie ústředního dua a zde překvapivě i slušný Pedro Pascal. Je to odvyprávěné strašně znuděně a Jenkins vůbec neví jaký film chce točit. Na druhou stranu musím ocenit fakt že občas to svoji naivitou a blbostí připomíná Richarda Donnera a ať už úmyslně nebo ne tak se mu tím vlastně v tomhle filmu vzdává pocta. Ve výsledku je to sice naprosto hloupě zrealizovaná ale pro mě osobně neurážející blbina. 5/10 ()

HenryIvan

Film má pasáže kedy celkom funguje a kde je celkom celistvý, no neuteká od jednotky ďaleko a s ňou som mal nemalé problémy. Postava Wonder Woman je v podstate komická, nedokážem ju vo chvíľach, kedy má byť vážna či seriózna, brať dostatočne vážne. Nie je to ani tak chyba Gal Gadot, ako skôr postavy samotnej. S akčnými scénami som mal rovnaký problém, ako u jednotky, sú smiešne, detinské a tie spomaľovačky sú skôr až na plač, než na efekt. V momente kedy WW letela vzduchom nad konvojom áut a vyzeralo to, že doslova stojí v priestore, som na tvári Gal videl normálne až prekvapenie či úžas a možno až zľaknutie sa. Uvedomil som si, že Patty Jenkins jednoducho akciu nedokáže ukočírovať. Nedokážem pochopiť, že si to skoro nikto neuvedomuje. Film nie je ako tak zlý, dá sa pozrieť, no jediné pozitívum ostáva stále len a len Chris Pine, ktorý nemá síce až toľko priestoru ako v jednotke, no svoj šarm nestratil. Suma sumárov, Gal je sexi AF, no hrať nejak extra nevie, Jenkins vie zvládnuť dej ako taký, no akciu vonkoncom nie, vedľajšie postavy až na Pina nedokážu vyniknúť a pokračovanie síce nie je prúser, no o záchranu filmového priemyslu sa nejedná. ()

bararich8

Bohužel ve výsledku jeden z nejnudnějších DC kousků. Neskutečně natahovaná stopáž, kde se většinu času jen hloupě tlachá a nic se neděje. V příběhu pak najdeme spoustu nelogičností - například uděláme letadlo neviditelné, ale tvůrci jaksi zapomněli, že radar funguje na trochu jiném principu... Pedro Pascal patří do Narcos, zde jsem mu roli záporáka tak úplně nevěřil. Akce také není kdovíjak impozantní, vizuálně samozřejmě na úrovni, ale není zapamatováníhodná. Pozitivum je slušně vygradovaný závěr a pohled na Gal Gadot. Slabé 3* ()

Broxigar

Celou první hodinu filmu vůbec není jasné, jaká je vlastně zápletka. Superhero blockbustery prostě potřebují jednoduchý princip protagonista vs antagonista a jeho motivace. Tohle ve WW84 bohužel úplně chybí. Záporák se vybarví až v půlce stopáže, ale prakticky až do konce není jasné, co ho vlastně drajvuje. Spousta postav se chová uměle a prapodivně, a některé scény jsou spíš z Bollywoodu než Hollywoodu. Nebýt skvělého soundtracku, byl by to kandidát na odpad. ()

Dm1tr1j odpad!

To lano vždy fungovalo ako spidermanova sieť? Sa naučila nove triky.. Rovnako ako ten chlap čo vie letieť na novej stihačke len tak lebo letel na starej... To nie je auto. Btw auto dokáže tlačiť v behu 100vkou ale keď je cviknuta medzi autami tak ich neroztlačí od seba 😕.. Uplne nekonzistentné ()

tomik99

Už první díl nebyl kdovíjaké terno, ale dokázal jsem mu leccos odpustit (až na příšerného záporáka na konci snímku). Zde to byl průšvih od začátku do konce. Nejenže to postrádá nějakou logiku či alespoň smysluplný komiksový základ, ale on se z filmu vytratil veškerý příběh. Patty Jenkins využívá ubohé, scénáristické zkratky, kdy vše je vysvětleno mysteriózním šutrem, kterého se stačí dotknout a něco si přát. Chcete superschopnosti? Máte je mít. Chcete vrátit ze světa mrtvých zesnulého přítele? Není problém. A takto je to celý film po neuvěřitelné dvě hodiny a půl. Na jednodušší zápletku by si člověk dokázal i zvyknout, jenže celé je to šíleně natočené. Žádná choreografie či nápaditá scéna, všude na nás srší Jenkins samé CGI, které vypadá hůř než v nějakých seriálech. Vidět vznášející se Gal Gadot v naprosto nesmyslných scénách, kde působí její pohyb těla zcela nepřirozeně, není vůbec hezký pohled. A na filmu přitom nepracovali žádní béčkaři, jen těžko budete do příšerně natočeného materiálu dávat nějaké smysluplné CGI. Akce je málo, a když už je nějaká, stojí za starou bačkorou. Dokonce i Hans Zimmer se na to vysral a vycítil průser, že radši vytáhl hudbu z „X-Menů: Budoucí minulosti“ a z „Batmana v Supermana“, protože se mu pro tento brak nechtělo nic nového skládat. Sledovat tento film bylo jedno velké utrpení. Připadal jsem si, jako bych se vrátil do minulého století, a sledoval komiksový snímek od Joela Schumachera a jeho příšerného Batmana. A toto není sarkasmus, myslím to smrtelně vážně! Film je skutečně na takovéto úrovni. I Gal Gadot ztratila svůj půvab a je taková nemastná, neslaná. Když nemají záporáci žádnou motivaci, ona jako hrdinka už vůbec ne. Celý film je zbytečný a lehce zapomenutelný. Co tedy dál? Vyhoďte Patty Jenkins, která je nejen příšernou režisérkou, ale i hroznou scénáristkou. Dejte už těm DC filmům nějaký směr, protože poslední čtyři filmy stály totálně za hovno! Pokud jste vyhodili Snydera, asi se teď musíte chytat za hlavu, protože s tímto feministickým Z týmem to daleko nedotáhnete. ()

Grimlok odpad!

Takže když si prezident USA přeje víc atomovek, tak se najednou zjeví, ale když chce Gal svýho nabíječe, tak se jeho duše zhmotní v těle nějakýho no-name týpka...aha...kam zmizela duše no-name panáka?! A to je ten nejmenší problém, kterej tenhle film má. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)