Spider-Man: Paralelné svety

• Česko Spider-Man: Paralelní světy (viac)

Nosiť modro-červenú masku nikdy nebolo nebezpečnejšie! Po tom, čo tínedžera Milesa Moralesa pohryzne rádioaktívny pavúk, musí sa naučiť, ako sa stať Spider-Manom. Pomôže mu v tom Peter Parker a ďalší pavúčí hrdinovia, ktorých diabolský Kingpin preniesol z iných dimenzií. Podarí sa im Kingpina zastaviť skôr, než Brooklyn zhltne čierna diera? (Itafilm)

Johny203

Bolo to kreatívne, nápadité, originálne a skvelé čiuž po vizuálnej alebo scenáristickej stránke, ale ako obrovský fanúšik klasickej animácie by som si to v nej užil viac. ()

Amberjack

Animace nekompromisně úžasná! Doufám, že touhle cestou se do budoucna vydají i další podobné filmy. Jinak mě to ale moc nezasáhlo. Opálenej Spiderman byl nejhorší ze všech Spider lidí, což je bohužel u hlavního hrdiny docela problém. Na druhou stranu, vykrmenej Spiderman z jiné dimenze (a teď nemyslim to prasátko, který bylo ale taky fajn) byl docela zajímavej. ()

hvldvt

Pecka, která strčí ostatní spidermany do kapsy. Famózní grafické zpracování vytváří naprosto jedinečnou atmosféru, kterou navíc skvěle doplňuje výborný soundtrack. Celý film působí velice nově a svěže. Finále bylo sice trochu náročnější na orientaci, ale jinak nemám co vytknout, musí se líbit úplně každému. ()

Zjewik

Že by konečně komiksový animák i pro dospělé? No nevím, v hloubi filmu jde stále o pohádku pro děti, ovšem způsob zpracování je to hlavní, kvůli čemuž si troufám říct, že nejde jenom o další z řady klasických dětských animáků. Samotná vizualizace a animace staví film do vyšší úrovně a je schopný převést kreslený komiks na plátna kin tak, jak by si to Stan Lee před 70 lety představoval. Film rozhodně stojí za shlédnutí, minimálně kvůli tomu, aby si na něj každý dokázal udělat svůj vlastní názor a nezahodil ho jenom kvůli tomu, že jde o animák. ()

Wiceman

Kdo by kdy byl čekal, že nejlepší Spider-manovka bude animovanej celovečerák :D Tak neskutečně sympatický počin jsem teda fakt nečekal. Miles Morales byl pro mě dlouhou dobu spíš ne ne ne, ale díky tomuhle skvostu jsem mu přišel na chuť. No a když tomu přidáme paralelní světy, Petra Porkra a Noirovskýho Spider-mana s hlasem Nicholase Cage, máme hodně parádní podívanou s perfektní znovukoukatelností :) Nicméně od pěti hvězd to dělí paradoxně ta animovanost. Ne snad, že by mi animáky vadily, ale tady ta zvláštní sekavá animace prostě není můj šálek čaje. I tak dávám lepší 4 *. ()

Osemhodin

Presná ukážka toho ako má vyzerať komiksový film. Pre mňa asi najlepší animák vobec a určite najlepší Spider-Man. Kurva to je matroš. ()

wistar

pecka, úžasný, rodiný a zároveň superhrdinský vtipný animák (samotná animace a hudba je úžasná), několik věcí ( nezapomatovatelný Noir, místy tempo) by se mohli vylepšit. 8.5/10 ()

Lordikosh_

Film ktorý si viem pozrieť aj 100x a tak či tak ma neomrzí. Sony si dávalo taký pozor na detaily a celkovo na postavy. Milujem tento snímok. 5/5 ()

Namefar

Pořád do mne hučel, ať se podívám s ním. Dlouho jsem odmítal, mám rád staré Želvy ninja, zlou televizi Ednu, Smolikovy dobrodružství, Akiru, a japonské princezny a francouzské scifi...a... atd... Nakonec mne zlomil, věděl jsem, ze to někdy přijde. Přišlo to v ten pravý okamžik a nelituji. Díky Šimone ()

Patrik_Lang

Jedna z nejlepších adaptací Spider-mana kterou jsem za poslední dobu viděl. Animace BOŽÍ, Hudba BOŽÍ, Dabing BOŽÍ ! Těším se na druhý díl. ()

versace

jeden z nejoriginaltejsich a nejlepsich animaku, animace je absolutne crazy, az z toho mam sileni stavy, zaroven je to relatable, protoze ja jsem taky trochu jinej a je to proste ppci frfr ()

Cinemaman

V roce 2018 si nikdo ani neuvědomoval, jak moc tento snímek změní pohled západní animace na několik let dopředu a jak moc čerstvým vzduchem se do těchto vod stane. Po mnoha letech co se většina studií snažila pouze napodobit smysl pro detail Pixaru přišla Sony Animationss úplně jiným pohledem na věc a to všechno přepsat. Film je esencí komiksového filmu, který nesází na svou vekolepost, ale na osobní příběh Milese Moralese a jeho cestou za tím stát se Spidey. Jedntlivé zvukový casting je parádní, další verze spider-manů přdávají na zajímavosti a dosud nevídaná vizuální stránka s perfektním výběrem hudby vše jenom podtrhuje. U filmu budete mít radost, zasmějete se, budete smutný ... každá emoce bude fungovat na 100%. A jedny z nejlepších momentů celého filmu je konverzační scéna Milese a jeho otce. Hraní si se snímkovou frekvencí se skrytým logickým podtextem co víc dodat, pokud jste film neviděli ihned to napravte. Nelze se divi zisku oscara za animák roku 2018 davám plný kvalt 10/10 ()

Lukango

Šílený film, který je zároveň velmi chytrý a vše dává smysl, tudíž vlastně šílený ani zas tak není, je toho jenom moc. Velmi zajímavé, chytré a vtipné jsou dialogy, které jsem chvílemi upřednostnil před akcí. Animace je královská, krásně stylizovaná a spojení komiksu s realistickou animací byla skvělá volba. Vtipy ve filmu rozhodně nechybí a i když jich je sousta, tak nikdy nebrání emočním scénám, které tu jsou z většiny dobře zvládnuté. Každá postava je něčím charakteristická a svým způsobem si je všechny zamilujete. Celkově se jedná o povedený komiksový animovaný film, který svojí originalitou, chytrostí a vtipem dokáže zaujmout. Známka: 8/10 ()

mrtvej_pes

Ekvivalent býti diagnostikován s ADHD a zároveň trpět epileptickými záchvaty. Poprvé jsem to viděl v roce 2019, ale od té doby je to vlastně jen lepší a lepší. Jeden z nejpřevratnějších a nejlepších animáků všech dob. ()

Eva.Zumrova

Vizuálně revoluční film, ale i zároveň příběh s poselstvím o hledání sama sebe a jak naložit s očekáváním a nároky okolí, aniž by se obětovala individualita. Multiverse je sice "ohrané" téma, ale stále nabízí nové možnosti a animace je jedno z mála médií, které ho dokáže využít. Každý spider je jinak animován a vykreslen, takže jejich jedinečnost září o to víc, ale není to přeplácané ani únavné na oči či mysl. Jednotlivé postavy se liší i osobností a postupně prozkoumáme i jejich minulost a to, co je motivuje. I když tento větší prostor dostane jen asi polovina z nich, ostatní nezapadnou a mají své ikonické momenty. Takže si to shrňme ještě jednou - Revoluční animace, hluboký a zajímavý příběh, skvělé postavy, záporák s motivem i "lidskostí", skvělá hudba, dynamická akce = 11/10. Lituji jen jediného, že jsem tento film neviděla v kině! ()

ENDGAMEBOY

Tohle je skvělý animovaný film který vypadá jako pro děti ale stejně to je pro starší publikum. Při filmu máte takový pocit jako by jste četli nějaký komiks. Rozhodně to doporučuji i když je to animovaný. Za mě 8,75/10. ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (viac)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Zaujala vás výrazná, byť kratičká role Nicolase Cage v animovaném Spider-Man: Paralelní světy coby verze noirového Spider-Mana? Pak pro vás mají Phil Lord a Chris Miller (Jump Street 21, LEGO® příběh… (viac)