Úspěšný sportovec Joe sice zemřel při nehodě, nebe mu však dává ještě jednu šanci. Naneštěstí původní tělo již není k dispozici, a tak se musí převtělit do zavražděného milionáře. Vynikající komedie z roku 1978 získala Oscara a čtyři Zlaté glóby. (oficiálny text distribútora)

Tonula

NEBE MŮŽE POČKAT je slušný film, ale přece jen jsem očekával o kousek více komedie. Nějak si nedovedu představit, že se před 40 lety lidé tomuto filmu smáli více než já. Myslím, že z toho mohla být trochu svižnější komedie, drama, mysteriozní film nebo i romance. Takhle se nepodařilo naplnit nic. Film měl přitom velké ambice a spousta nominací na Oskara naznačovala, že by to mohl být film roku. Nakonec dostal jedinou sošku za výpravu a asi to měla být cena útěchy, když se nikde jinde neprosadil. Popravdě ani ta výprava nebyla nic moc. Ale tehdy asi opravdu nic lepšího nebylo. A vedle Lovce jelenů a Návratu domů takový film neměl příliš šancí. 55% ()

zigy

Páni, tak Amerikáni umějí točit také inteligentní komedie...)...pravda, jsou i další, MASH....ale tohle mi do jejich stylu moc nezapadá, takhle milá, příjemná komedie hýřící dobrými nápady a hlody a navíc s bonusem - opravdu lákavou vizí nebe a andělů.....snad to takhle nějak funguje, můžeme doufat. Lidské, hřejivé, snad jen ten americký fotbal si mohli odpustit, ten fakt nemám rád, ale rozhodl jsem se kvůli tomu nesnižovat hodnocení, když je film v modrých číslech, vy cyničtí tupci. ()

Han22

Příjemný film, ale na komedii trochu málo vtipné, spíše tak nějak anglicky suché. Připomínalo mi to hodně naše filmy pro pamětníky (zápletka ve stylu milionář, který se začne chovat slušně). Co se mi opravdu líbilo byl styl, jakým zde fungoval posmrtný život a andělé vyobrazení jako jakýsi nebeští manažeři, jinak docela průměr. EDIT 2023: On je to fakt pěkný film, Beatty je tu ohromný sympaťák a Christie ještě pěkná, ale bohužel to opravdu není moc vtipné, spíše milé. Navíc to jede na x frontách (baseball, vraždící pár, podnikání, láska) a nelíbilo se mi zakončení SPOILER: s dalším převtělením a ztrátou paměti. KONEC SPOILERu. 3* jsou tak akorát. PS: Oscar za výpravu proboha za co? Vždyť to nebe je tu opravdu jen oblačná podlaha jak z českých pohádek. ()

pakobylka

----- "Jsem jachtař ?" ----- "Snaha by tu byla." ----- Snímek, který mohl doširoka roztáhnout křídla fantazie, nadobro odhodit zemskou tíži a rozletět se až někam nad oblaka - a jeho nejvyšší metou tak nemusela být nebeská přestupní stanice pod kontrolou horlivého, leč omylného personálu, zastávajícího nevděčnou úlohu úředního šimla. Bohužel ... zmohl se jen na několik umírněných výskoků. Jinak se držel při zemi ... čistě pro jistotu - a možná právě přehnaná opatrnost ho dovedla až do krajně neuspokojivého finále s dosti hloupým rozuzlením. Nakonec ... co taky čekat od příběhu, v němž jedna duše v různých tělech vypadá pořád stejně. 3* ... ovšem s mizernou svítivostí. ()

freddy

Jen si to představ. Jedeš se projet na kole, a najednou máš nastoupit do nějakého letadla na věčnost. Jenže odmítneš a dozvíš se, že jsi mrtvej, ač jsi měl umřít až za 50 let. Prostě anděl strážnej to podělal a vzal tě tam nahoru předčasně. Tvoje tělo už ale zpopelnili. A tak si vlezeš dočasně do těla nějakýho milionáře, kterej kvůli zisku nehleděl na nikoho a na nic a bez jakýkoliv morálky hrabal majetek, a ty se rozhodneš konat v jeho těle dobro. Nepříliš originální anotace má překvapivě pohodový look, fajn příběh, byť možná občas trochu nelogický, a sympaťáka Warrena Beattyho v hlavní roli, který ač v tomto filmu vystřídá tři těla, vypadá pořád stejně. Aniž bych to čekal, bylo to neskutečně milý, na pohodu a vlastně to strašně rychle uteklo. Romantika byla, pokusy o vraždu ze strany vypočítavé manželky a jejího milence rovněž, dokonce i trocha toho nadpřirozena, a možná i na ten nezbytný happyend došlo. Co víc si přát? Příjemný pondělní večer s náloží dvou filmů s Warrenem Beattym ve společnosti ČT Dvojky tak dopadl na výbornou. Ale že by si tenhle film zasloužil devět nominací na Oscara? To je asi trochu přestřelený. Za mě mírný nadprůměr. ()

• Hlavní roli měl původně zahrát Muhammed Ali, avšak režisér se nakonec rozhodl nedělat z boxera hráče fotbalu. (Terva)
  • Část hráčů týmu Los Angeles Rams ve filmu ztvárnila tzv. portrétové role. (Terva)
  • Hned v páté minutě filmu nese Max (Jack Warden) narozeninový dort se zapálenou svíčkou. Když prochází dveřmi, svíčka zcela jasně zhasne, avšak v dalším záběru opět hoří. (Amper01)

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (viac)