Spartakus

• Poľsko Spartakus (viac)
TV spot 2
USA, (2010–2013), 29 h 40 min (Minutáž: 49–59 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (viac)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (37)

Spartakus (2010)

Jeden z nejlepších seriálů z období vládnoucího Říma, otroků a gladiátorů. Příběh, akce, technické zpracování, herecké výkony patří k naprosté špičce. Přehnané stříkající efekty krve možná ze začátku působí komicky, ale po čase si zvyknete a ty efekty jsou i čím dál reálnější a nakonec si v té krvi budete libovat. Každá série je o něčem jiném a navazují na sebe, takže nemůžu prozradit ani jaké jatka budou ve třetí, protože by pak bylo jasné jak dopadne série první. Každopádně i když je první série prakticky nejlepší, tak to co se děje poté se se začátkem nedá srovnat. Zkrátka je to příběh Spartaka, který někde začíná a někde končí a ten vývoj postavy je fenomenální. Všechny série jsou skvělé, ale příběhově je nejlepší třeba zase ta třetí. Zkrátka nepolemizovat, tohle se musí vidět od úplného začátku až do samotného konce. A já dokonce viděl 2x s odstupem několika let. ()

Krv a piesok (2010) (S01)

První a geniální série o zrodu Spartaka, od jeho výcviku až po šampiona Capui. Série zaměřující se na Ludus a výcvik gladiátorů. ()

Rudý had (2010) (S01E01)

Začátek je trochu ve stylu fantasy, a dlouhovlasý Andy není moc sympatický. Začátek Spartaka jen proto, abychom věděli proč skončil v Ludu Batiata. První díl úžasného seriálu. ()

Sacramentum Gladiátorům (2010) (S01E02)

Spartakus je v domě Batiáta přivítán velmi negativně. Je terčem posměchu a jeho největší nepřítel Crixus mu dává slušně naloženo. Odmítající Spartakus ovšem uzavírá dohodu se svým dominem, jeho dlouhá cesta započíná. ()

Legendy (2010) (S01E03)

Spartakus se postaral o to, aby byl podruhé v aréně. Tentokrát stojí proti Crixovi a souboj dopadne tak jak jsem si myslel. To Spartakovi hodně znepříjemní život. Čeká ho totiž díra podsvětí. ()

Tajemství jámy (2010) (S01E04)

Jáma je brutus. A jediné co Spartakus může udelat je bojovat ze všech sil a přežít. Nakonec se mu naskytne příležitost, která Batiata přesvědčí o tom dat mu ještě šanci. Spartakus je od teď oficiálně gladiátorem. ()

Stínohra (2010) (S01E05)

Zatím nejlepší díl série. Fantastická kamera a efekty. Spartakus je nucen spojit síly s Crixem a postavit se (pro spartaka po třetí) v aréně proti obávanému zlu - stínu smrti. Tohle monstrum mě překvapilo, protože kdyby tohle na mě běželo, tak se poseru na tři doby. Je fajn, ze tvůrci do této epizody nesáhli do fantasy a nenaservírovali nám nějakého kentaura, obra, zlobra, nebo něco na ten zpusob, ale "jen" člověka, i když obr to je a to jak se rozutíká s těmi meči a pokřikem, z toho hrůzou mrazí. ()

Křehké vztahy (2010) (S01E06)

Zatímco jsem v předešlé epizodě chválil kameru a efekty, tak v této chválím děj a zvraty. Spartakus si konečně získal uznání, zatímco Crixus bojuje o život a Sura už konečně míří do Spartakova náručí. Mezitím probíhají oslavy o které se Spartakus postaral. Přivolal déšť a všem koupil chlast a dívky. Krásné gesto, jenže z úplně jiného důvodu. Spartakus má totiž plán.. ()

Sláva a zoufalství (2010) (S01E07)

Spartakus truchlí, ale vzpomene si na to, co mu rekla Sura a tak se rozhodne přijmout svůj osud a přestat řešit minulost. Ohledně ohavnosti s Barkou začínají postupně tajemství plout na povrch a závěrečný boj v aréně jsou slušná jatka. ()

Znamení bratrství (2010) (S01E08)

Spartakus je šampion, Crixus se zotavuje a noví rekruti přicházejí. ()

Děvka (2010) (S01E09)

Další epizoda bez arény, ale to vůbec nevadí. Gladiátoři trénují, Crixus se pomalu vrací a Spartakus se připravuje na lože. Závěr je solidním zvratem, u kterého padne i brada. ()

Obřad dospělosti (2010) (S01E10)

Výborná epizoda, která končí tragicky. Ale to vše je jen příprava na neskutečné finále. Škoda jen jednoho přítele. ()

Staré rány (2010) (S01E11)

Tento díl byl více spirituální, ale boj nechyběl. O ten se postaral Crixus, který opět nastoupil do arény. Hlavní prim zde hrál příběh, který se rozuzlil bravurně. Batiatova léčka, která byla fikaná, i to že se Spartakus konečně dozvěděl pravdu. No já myslím, že Batiatus teprve pozná hněv bohů. ()

Prozření (2010) (S01E12)

Nejlepší díl seriálu. Aréna, zvraty, rozuzlení, vše se posralo. Zbývá jen jedna cesta - pobít je všechny ()

Zabte je všechny (2010) (S01E13)

Kolik jich musí zemřít? Už jen jeden .. krvavé finále, které bere dech. ()

Pomsta (2012) (S02)

Druhá série přináší zásadní změnu. Jiný herec Spartaka, žádná aréna ani ludus, ale za to dominuje příběh a akce. Řím a Glaber pronásleduje Spartaka až k Vesuvu, kde se odehrají drsná a krvavá jatka a obětí se nevyhneme. ()

Uprchlík (2012) (S02E01)

Výborné, ale první díl to má těžké. Nový herec, nejasný cíl v příběhu a žádná aréna ani ludus. Takže velká změna na kterou si člověk musi zvyknout. ()

Místo na tomto světě (2012) (S02E02)

Tentokrát se skupina přesune do bohaté čtvrti Capui a hledá Nevii. Příběh se zatím moc nevyvíjí. Čekám, ze se to ještě rozjede. Překvapil Onomeus. ()

Pro dobro všech (2012) (S02E03)

Konečně zase perfektní díl se zamotaným koncem. Spartakus je v dole a našel Nevii, ale ztratil bratra. Takže posun na Vesuv se konat nebude, nejspíše se opět vrátíme do Capui. ()

Prázdné ruce (2012) (S02E04)

Vynikající díl plný napětí, akce a intrikaření. Návrat do kvalit první série. Prvni dva díly příběh stagnoval, ale 3 a 4 se krásně zase zamotává a nechybí zvraty. Tohle bude ještě mazec. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Stanice Starz se údajně dohodla s tvůrcem seriálu Spartakus Stevenem S. DeKnightem (Daredevil, Pacific Rim: Povstání) na vzniku nového pokračování historické řežby z roku 2010. Původního Spartaka… (viac)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (viac)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Začátkem příštího roku uvidíme na obrazovkách velký pirátský souboj. Stanice Starz nahradí Spartaka seriálem Black Sails z produkce Michaela Baye o mladších letech Flinta a Silvera ze slavného… (viac)

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (viac)