Spartakus

TV spot 3
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (viac)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiálny text distribútora)

Nessos

1. díl - 4*, zatím těžko hodnotit, ale potenciál to rozhodně má. Oceňuju, že na rozdíl od některých jiných seriálů není člověk hozený do děje bez jakéhokoli vysvětlení, ale jede tak, jak má. Ani chvilku jsem se nenudil. 2. díl - 5*. 3. díl - 5*. 4. díl - 5*, 5. díl - 5*, 6. díl - 5*....dost. Nemá smysl hodnotit tento seriál po dílech. 5* je totiž málo. Po shlédnutí posledního dílu se nemůžu nadechnout, jsem rozklepaný a mám pocit, že se zastavil čas. Sice to nechápu, ale pokračování Vengeance (podle mě regulérní 2. série, která by zasloužila svůj vlastní koutek tady na csfd) mě dostalo ještě víc, než jsem čekal. Bylo sice těžké si zvyknout na "nového" Spartaka, ale myslím, že to stálo za to. Já prostě tenhle seriál žeru. ()

N3O

Brutální násilí, hektolitry digitální krve, mrzačení bez servítek a jakýkoliv populační deficit je nutno okamžitě dorovnat. Kupodivu to funguje. ()

Eilem

Seriál provokuje a vsádza na drzosť ,tvrdosť , sex a nahé scény. Média kritikou nešetrili a prirovnávali seriál k pornu čo samozrejme nie je pravda. Naopak to seriálu len pomohlo a práve táto kombinácia a provokatívnosť upútala mnoho ľudí.Režisér ukazuje príbeh presne tak ako to v Rímskej ríši kedysi mohlo byť. Veľká škoda ,že Andy Whifield ochorel na rakovinu a z natáčania musel odstúpiť. Uvidíme ako sa situácia dalej vyvinie a či druhá séria vlastne bude. Potvrdený je však prequel seríalu tak si možeme užiť aspoň ten. ()

otilrak

Seriály ze starých dob moc nemusím, jsem spíš na sci-fi, takže jsem se tomuto seriálu přirozeně vyhnul. Až po opakovaném doporučení od kamarádů a shlédnutí půlky jednoho dílu jsem mu dal šanci. A vůbec jí nelituji. Seriál se drží, dle mého celkem dost, reálného zobrazení doby. To je první plus. Choreograficky skvěle zvládnuté souboje druhé a o pěkných herečkách se ani nezmiňovat. Díly mají spád, jen čas od času děj drhne, ale to se dá odpustit. Kdo chce vidět spoustu skvělých akčních scén, k tomu notnou dávku sexu a do toho dost dobrý příběh, je u správného seriálu. ()

MeatFly_cz

Seriály moc nesleduju, není na to čas, ale tohle mě fakt hodně zaujalo. Na zkoušku jsem zkusil jeden díl a velmi se mi to zalíbilo. Postavy jsou skvěle zahrané, napětí a takového toho pocitu, že jste natěšení jak to celé dopadne se nevyhnete. Jeden z nejlepších seriálu jaké jsem měl tu čest vidět. Jediné co hodně zamrzí, je to, že v druhé řadě už nebude hrát původní herec Spartaka Andy Whitfield na kterého jsem si moc zvykl. Dávám jednoznačně 5* ()

Vanguard77

Chtě nechtě srovnávám Spartaka s Game of Thrones, oba jakožto seriály HBO. Oproti GoT ale Spartakovi něco chybí. Nejvíce mi asi chyběla hloubka příběhu, kterou GoT má (ale bodejť by ne, když je postaven na velké knižní sáze). Také mi byly mnohem méně sympatické ústřední postavy z Capuy, Crixus je opravdu tupec a Spartacus taky není žádný Eddard Stark. Co do efektů je Spartakus bohatou přehlídkou krvavých scén, ovšem místy je až příliš dobře vidět jejich umělost a samoúčelnost, zvláště při různých probodnutích chvějících se animovaných kusů těl statickými plastickými zbraněmi. Nejsympatičtější mi tak nakonec byl asi Batiatus sám, jehož musím opravdu chválit za výkon, zahrál to zdatně. Celkově víceméně průměrných, ale celkem příjemných 13 dílů, ovšem do kvalit GoT má Spartakus ještě velký kus cesty. 60% ()

mikhail

Bohužiaľ iba odvar vynikajúceho seriálu Rome. Scenár dosť často pokrivkáva. Dôraz sa kladie na efektné bojové scény a dejová línia ustupuje do pozadia. John Hannah a Lucy Lawless sú pre mňa jediným pozitívom zo strany hercov, ostatní tam môžu a nemusia byť. Tie krásne tváričky a postavy potešia, ale neoslnia. Hodnotenie: silných 40% Dobrý komentár: corona ()

airmato

adrenalinova pastva pre oci a usi, ktora sa na nic nehra a neboji sa scen, ktore by sme v podobnych serialoch nikdy nevideli.... krv, sex, nasilie v kontraste s charizmou Andyho Whitfielda, ktory teraz bojuje iny dolezitejsi boj..... ()

gicous

Jakoby se první díl snažil přitáhnout diváka na stejný vizuální styl, který použil Zack Snyder v 300. Postupně se ale seriál odprostí od této cesty a vydá se po druhé, více skromnější cestě sice ne tak úchvatné, ale o to zajimavější. Soustředí se na jednotlivé postavy, na jejich představovaní a vývoj. Díky tomu jsou jednotliví někdy až skoro komiksoví hrdinové více přistupnější divákoví. Nejsou to jen figurky, ale opravdoví lidé se svými ctnostmi, neřestmi a chybami. Lidé kteří milují, ale současně dokaží citově zraňovat a v případě mužů té doby taky zabíjet, ale zároveň se mezi sebou přátelit a ctít se. Tohle je ten největší úspěch Spartaka. Děj je totiž plný postav, které jsou nesmírně zajimavé a jejich jednotlivé snahy, cíle a motivace jsou popsaný s takovou dávkou zaujetí, že to nemá na serialovém nebi obdoby. Jednotlivé díly jsou výborně vypointované, logicky na sebe navazují a jako výsledný celek působí velmi celistvě. Jak jsem se zmínil, vizuální styl je stejný jako u 300, ale tady mám na mysli pouze bojové scény v aréně. V dialozích a scénach v ludusu je seriál mnohem více konzervativnější. Bítky jsou výborné, není jich moc a proto nezevšední. Jsou náležitě brutální, napínavé a choreograficky nápadité. Mezi ty nejlepší patří určitě souboj Kriksa a Spartaka proti obrovi Theoklesovi a také Spartakovy souboje v Díře. Herecké výkony nejsou nijak oslnivé, ale nejsou ani bůhvijak hrozné. Slouží celku a to je to hlavní. Režijní práce je na vysoké úrovni. Seriál obsahuje plno scén, které mi zůstali v paměti - milování Bohů, smrt Vara, Spartakuv souboj proti šestici soupeřů a mnoho dalších. Co mi vadilo? No, nejsem fanoušek 300, takže trochu jsem bojoval z komiksovým laděním snímku. Všechny ty digitální cákance krve působily ze začátku trochu rušivě, ale postupně jsem si zvykl. A jinak? Jak přemyšlim, tak přemyšlim nic. Prostě a jednoduše další úspěch HBO. Její nekompromisní seriály jsou lepší a lepší. ()

Jeremiasz

trochu se bojim pokracovani, protoze z meho pohledu minimalne polovinu zazitku mi obstaral John Hannah aka lanista, ale jinak parada - brutalni, konspiracni, napinavy a z pohledu galidatorich detailu i prekvapive verny ()

Olafsson

LUXUS!! Srdce každého chlapa, který má v sobě alespoň špetku válečníka a mezi nohama mu nevisí kus plastu, poskočí... Po rozpačitém pilotu díl od dílu lepší... Úchvatné brutální bojové scény - krev cáká po litrech, namakaní chlapi, nádherné (polonahé až nahé) ženy, hodně a říkám hodně sexu... Příběh který mně chytnul, mega sympaťák Andy v hlavní roli, Xena ukazuje ňadra na požádání, ostatní potvory jsou jako vystřižené z Maxima, Hannah (i když trochu přehrává) je takový parchant, že mu od teď neuvěřím nic jiného... (mimochodem Andy podobou v obličeji jakoby z pr....e vypadl mému švagrovi)... To vše zabaleno v římském stylu - tzn. žádná tabu v zobrazování násilí, intrik a sexuálních scén... PANEM ET CIRCENSES až na dřeň...NEVHODNÉ PRO upjaté puritány a intelektuály... Mimochodem po dlouhé době mi bylo opravdu smutno ohledně dění ve světě filmu - a to po zprávách o předčasné smrti Andyho Whitfielda... Velká škoda... ()

Astinas

Konečně seriál pro chlapy! Po hodně dlouhý době seriál, který má co nabídnout a ne jako např. v trůnech, kde se jen kecá. Tady je zápletka, která je sice předem známa, ale i tak se člověk na to těší. Je tam lehce cítit podobenství s 300, ale to nevadí spíš naopak, protože rozjet ve stylu 300 seriál, je celkem těžký, ale tady to šlape na plný obrátky. Miluju pozastavený scény, kde stříká krev... jakoby se snažili tvůrci říct: ,,Vychutnej si to chlape". A já si to vychutnávám s pivem v ruce. ()

Larry12

Hned jak jsem viděl první díl, myslel jsem si, že to bude laciná kopie 300: Bitva u Thermopyl. Ale jakmile jsem se podíval na další dva díly, zjistil jsem, že nedívat se dál by byla obrovská chyba. Seriál je úžasná sloučenina 300, Gladiátora a trochu i GoT. Pokud alespoň jeden z těchto filmů/seriálu máte rádi, tohle by jste si neměli nechat ujít. Škoda smrti Andyho Whitfielda. Ať odpočívá v pokoji. ()

kakyn

Paráda.... skvěle natočenej seriál plenej bojú, krve a sexu.. do toho i celkem zajímavej příběh, který se snad v každym díle mění... Jediný co mi trošku vadilo bylo že v některých zpomalených záběrech vypadá krev až moc animovaně a kresleně... ale celkově... rozhodně jeden z nejlepších seriálů, ktery sem kdy viděl... a určitě si zaslouží i víc než "jen" 84 % ()

kubas369

Po prvním dílu jsem byl poněkud na rozpacích z těch věčných zpomalovaček a hektolitrů umělé krve ale pokud se dokážete přenes přes tohle "umělecké" vyjádření tvůrců zůstane vám sakra dobře napsanej příběh a dokonalé obsazení což s tohodle dělá další povedenej majstrštich od těch maniaků z HBO. Je jen škoda, že osud a ta zkurvená rakovina tomu chtěly aby to skončilo tak jak to skončilo. Bohužel další serie stojej za hov.. ale ta první byla vyjmečná proto jsem ochoten tomu nechat plnou palku a nevyhodit to z mej deseti nej seriálu. Zatím! ()

Agneszka odpad!

Je mi líto, ale nemohu jinak než odpadem. Celý film je založen na brutalitě, vraždění a sexu. Podobné filmy se snad točí jen pro sadistické sexuální devianty s oblibou v násilí, krvi a bolesti. Celý film se mi chtělo zvracet (a že mám žaludek celkem silný). Ano, toto období bzlo kruté, ale pokud nás má něco ovlivnovat, jakože filmy se točí i z tohoto důvodu, mi tenhle seriál přijde nesmyslný. Násilí není v pořádku. A takhle propagované už vůbec ne. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Stanice Starz se údajně dohodla s tvůrcem seriálu Spartakus Stevenem S. DeKnightem (Daredevil, Pacific Rim: Povstání) na vzniku nového pokračování historické řežby z roku 2010. Původního Spartaka… (viac)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (viac)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Začátkem příštího roku uvidíme na obrazovkách velký pirátský souboj. Stanice Starz nahradí Spartaka seriálem Black Sails z produkce Michaela Baye o mladších letech Flinta a Silvera ze slavného… (viac)

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (viac)