Barry

• USA Barry
USA, (2018–2023), 15 h 55 min (Minutáž: 24–36 min)

Tvorcovia:

Alec Berg, Bill Hader

Hudba:

David Wingo

Bill Hader, Stephen Root, Henry Winkler, Anthony Carrigan, Glenn Fleshler, Rightor Doyle, Paula Newsome, John Pirruccello, Alejandro Furth, Sarah Goldberg (viac)

Čierna komédia Barry v hlavnej úlohe s Billom Haderom pojednáva o deprimovanom, podradnom nájomnom vrahovi, ktorý počas svojej vražednej misie v Los Angeles úplne prepadne herectvu. (HBO Max)

Recenzie používateľa Cartmof k tomuto seriálu (5)

Barry (2018)

Barry je rozhodně vyjímečný seriál. Skvěle kombinuje humor a akční sekvence. Obě hlavní dějové linky se krásně vzájemně doplňujou a snad nikdy nebyla jedna upřednostňovaná oproti té druhé. Dovolím si seriálu i přes ten dost wtf konec dát imaginární pečeť "MUST WATCH". ()

Série 1 (2018) (S01)

Barry se nám tak nenápadně dostal do popředí, co se moderních seriálů týká. A to celkem nepozorovaně. Když jsem tedy u pár známých viděl, že seriál vychvalují, rozhodl jsem se, že mu dám šanci. Čekal jsem drsnou akci, kdy se bude hodně střílet a bude to dost vážný. Už 1. epizoda mě opět vyvedla z omylu. Seriál je spíše takovou komedií, která dobře kombinuje oba Barryho světy a i jak se postupně protínají. Té akce a "vážnosti" se tu také dočkáme, ale seriál je opravdu více odlehčený, než se na první dojem zdá. Opravdu doporučuju. Zatím skvělý objev, který pobaví, ale dokáže i šokovat. ()

Série 2 (2019) (S02)

Po napínavém konci 1. série sem si říkal jak teda bude příběh pokračovat. A způsob, kterým se tvůrcům povedlo celý příběh, který mohl klidně skončit po 1. sérii, posunout dál se mi fakt líbil. Stále to má ten vtipný tón a příjemnou atmosféru, ačkoliv se tu zabíjí jak na běžícím páse. Nakonec bych chtěl ještě vyzdvihnout epizodu, kde se Barry vypořádává s malou ninja holkou. I po dokoukání celého seriálu nejlepší díl. ()

Série 3 (2022) (S03)

3. série už celkem šlápla na brzdu a tak v polovině mě to už moc nebralo. Přece jen to furt jede na stejné vlně. I sem dokonce přemýšlel že seriál dropnu. Sem rád, že sem tak neudělal, protože to ke konci chytne druhý dech a na 4. sérii sem dostal celkem hype. Zkrátka né tak dobré jako předešlé série, avšak furt velmi dobré. ()

Série 4 (2023) (S04)

Velkolepé finále, kde sem podobně jako po konci 1. série neměl absolutní tušení jak chtějí tvůrci dál navazovat. A musím říct, že to není zase až tak dobré, jako první dvě série, ale furt je to supr. Samotný konec je taky dost wtf a upřímně i teď po několika měsících nevím jestli se mi líbí nebo ne :D. ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)