Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

jauahaoas

Klasika a snad i lepší, než Tenkrát na západě. Jak jim to střílelo, že prý to ani není s tak krátkými hlavněmi možné. Asi denně trénovali 4-5 hodin střelby, vystříleli asi 200 kg kulek a potom od boku co rána, to minimálně jedna mrtvola. Zbrojařský průmysl zůstal mezi lidem USA a sem ne a ne se dolobovat. ()

surprise

První co mě napadlo, jsou ty vyladěné náhody hlavních hrdinů, bez kterých by nebyli tam kde jsou, ale to není podstatné. V každém vyprávění se takové zázračné náhody vyskytují a snad i v životě, ale mnohem důležitější je v jakém duchu se film nese. A tento se nese v dobrém duchu, chcete-li hodném, který umí ukázat na zlo kolem nás a ošklivé věci v nás. Sledujíce delší tříhodinovou verzi si říkám, to mohli natočit jen v 60-tých letech. ()

soukyd33

Asi jsem to nepochopil. Kdo má větší EGO, o to tu jde? Jestli se tu máme postavit na hlavu z toho, že zde hraje Clint Eastwood, tak to vážně ne. Scény jsou jakési kopie sebe sama. Nuda a průběh filmu hrozně utahaný. Jestli se něco nestane, tak to asi ani nedokoukám. Šerif je tu k 💩, a bandité nebo co to je, si tu dělají co chtějí. Poznámka: Někoho asi můj komentář překvapí, ale takhle to vidím já. Hudba je také nic moc. Poznámka: Jaká je asi šance, že hlavního hrdinu vždy zachrání nějaká náhodná blbost. Například dělo namířené na hotel. 🙄 Poznámka: Akce na hřbitově je zajímavá, ale na čtyři to nestačí. Každopádně to zvedla o jednu hvězdičku. Hvězdiček 3 ()

Bogrant

Pre mňa je síce iný western najlepší, no bol by hriech neohodnotiť tento na plný počet. Už len kvôli priam geniálnej hudbe od Morriconeho. Samozrejme nijak inak iba v tých najlepších smeroch možno hodnotiť dobrého Eastwooda, zlého Cleefa a škaredého Wallacha a režiséra Leoneho. ()

Atriot

Kvalitní western, ale poněkud roztahaný, pár hluchých míst, jednoduchá dějová linka, hudba působivá ale ne tak dobrá, prostě s Tenkrát na západě se to nedá srovnat v ničem. ()

Feacher

Jak jsem již někde psal, obvykle hodnotím pozitivněji než ostatní, ale tentokrát půjdu proti většině. Dlouho jsem HZaO odkládal, protože westerny moc nemusím a navíc ty 3 hodiny jsou výzva. Určitě to nebylo zlé, nejlepší na filmu byla Morriconeho hudba a charismatický Clint Eastwood. Příběh se zápletkami taky dobrý a závěr úžasný. Nicméně během těch 3 hodin jsem měl prostě občas nesnesitelný nával nudy. Jediná chyba tohoto filmu, což je taky trochu ve mě. Ale nikdy se holt nezavděčíte všem... ()

Bragi66

Legendární špagetivestern, který režíroval Sergio Leone. To natahování sccén, které je tak působivé ve flmu Tenkrát na západě (1968), tady jakoby se tepve zraje. Také hudba ani děj nějak kulhají. ()

Hajkovna

Když se sejdou dva ostřílení američtí farmáři uprostřed opuštěného městečka v prérii, všichni víme, co se stane. Vytáhnou kolty a postřílej se. To by to ale nebyl Leoneův film, kdyby tam nebyla nějaká zápletka, která westernovému žánru dává šťávu. Když si brutální pistolníci odhrnou ponča v pravé poledne, nestřílej po sobě, ale na třetího. To je vlastně začátek jednoho z nejlegendárnějšího westernu, který kdy byl exponován na surovinu. Leone, Morricone, Eastwood, Van Cleef a celý štáb vás vezme na pouť mýtického Divokého Západu, kde je zlato nad lidský život a zákon řídí bouchačka. Je to realistické? Ne. Dává to smysl. Častokrát ne. Je to hluboké? Je, ale záleží vůbec na tom? Je to western, u kterého budete bulet, jen protože se na něj koukáte. Je to tříhodinová jízda, u které budete slintat a nikdy se nebudete nudit. Je to tour-de-mua, kde nikdo není hodný, někdo je zlejší než ostatní, a někdo je ošklivý na povrch a někdo i uvnitř. Následujeme eskapády mexického psance Tuca, který byl nedávno podrazen a ponechán poušti svým nejistým parťákem Blonďákem. Tucova odplata je ovšem pozastavena, když se oba dozví část tajemství, které je může dovést k zakopanému pokladu. Krvelačný Tuco a drsný Blonďák prozatím vytvoří nejistou alianci, která je provede bitevními poli Americké občanské války. Co ale oba neví je, že po stopě pokladu jde i jejich starý známý, Krásnoočko. Příběh o válce, o lidech, o bratrství, o podrazech a o třech týpcích, kteří chtějí hodně, zle a ošklivě zbohatnout. ()

kotrlak

Leone si prostě řek že po "Once Upon...."je potřeba kout železo...a tak po sobě protagonisti tohodle flicku čuměj dvakrát tak dlouho než ve zmíněným filmu, všechno se táhne jak kemr po stěně, macho pendejos jsou macho že by jim moh Chuck Norris závidět...zkrátit na poloviční čas, tak je to docela koukatelný. ()

griwo

Absolútny Western westernov! Sergio je kráľ a Ennio tak isto. Špina, prach, vojna, lož, poklad a traja pištolníci potujúci za nimi. Skvelé strávené 3hodiny. ()

Rebel24

Sergio Leone sa pokúsil o svoj epický westernový kolos, mňa ale dĺžka skôr unudila a uspala. Western oplýva skvelou atmosférou a niekoľkými vycibrenými a poctivými scénami, avšak všetko na danej stopáži zaniká. Jedine hudba Ennia Morriconeho je nesmrteľná. 60% ()

R.E.M.

Nevadí mi dlouhé filmy s pozvolným dějem, ale tento mě neoslovil. Děj byl příliš rozvláčný a když mě atmosféra ani postavy nedokázaly zaujmou, byly tři hodiny k nepřečkání. Pár scén a hudba byly velmi pěkné. 2*. ()

Rankir

Rozhodně nejlepší část trilogie a občas mě hříšně napadá, jestli není Hodný, zlý a ošklivý dokonce ještě o ždibec lepší, než Tenkrát na Západě. Není, ale je to o fous...:))) Všechny klasické atributy Leoneho westernů jsou tu dovedeny k dokonalosti, ústřední trio hraje jak z partesu, hudba jako obvykle dokonalá a závěrečný "trojsouboj" je asi nejoriginálnějším westernovým vyvrcholením všech dob. ()

Producer

Můj názor je, že je to opravdu nejlepší z dolarové trilogie a po několika porovnávacíh shlédnutích je to o fous lepší než Tenkrát na západě - sekvence těsně před závěrečným trojsoubojem, když Duco hledá hrob Arche Stantona je jedním z vzácných okamžiků světové kinematografie kdy se kamera, střih a hudba naprosto dokonale propojí v jedno. Takový filmový orgasmus:-) Leone byl fakt machr. ()

kubass

Jako malý jsem si tento film pouštěl tolikrát, že jsem ho z pásku ve videokazetě téměř ošoupal. Dřív jsem ho bral za svůj nejoblíbenější film vůbec, ale časem jsem se na tyhle absolutní primáty vykašlal. Rozhodně je to ale můj nejoblíbenější western. ()

SunWu

Úžasné dílko. Sergio Leone dobře vybral ještě tehdy neznámého Eastwooda, kterému role mlčenlivého zabijáka náramně sedí. Velké detaily přimhouřených očí, cynický humor a Ennio Morricone. Co víc si přát! ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)