Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

Conancon

Cesta tří pistolníků za pokladem je dlouhá ne však nudná. Sergio Leone si tenkrát dobře vybral představitele hlavních rolí a pochopitelně i tvůrce hudebního doprovodu. Epická část, kdy hlavní hrdinové procházejí občanskou válkou je pro mě zvlášt zajímavá. Historický fakt, že na pozadí bojů a utrpení se vždy našli dobrodruzi kteří přemýšleli nad ziskem a taky tomu jsou ochotni vše podřídit, je epizoda která filmu dodává opravdu štávu a sociální rozměr. Spaghetti western jako podžánr klasického westernu / snad kromě Tenkrát na západě/ nikdy už nezabodoval u široké divácké obce jako tento kultovní snímek. Dávám 5* Jednak z nostalgie a opětovně * za hudební doprovod. ()

kodwin

Tohle je pro mě záhada. Film v top ten na imdb a s 90% tady? Jo koukalo se na to chvílema hezky, Eastwood s Wallachem jsou fakt cool, ale je to utahaný jako vařená špageta a proboha proč tolik scén z občanské války, která není pro vlastní příběh vůbec důležitá? Scénu s mostem jsem prostě nepochopil. No nic za mě slabší čtyři hvězdy a konstatování, že na Tenkrát na západě to ani náhodou nemá. ()

raru

Aj po rokoch,ktoré ubehli od prvého zhliadnutia(a bolo ich ešte niekoľko),musím konštatovať jedno-geniálny film a pre mňa najlepší western v histórii filmu. ()

Max Frajer

Král všech westernů, v němž se snoubí to nejlepší, co dělá skvělý western skvělým westernem. S. Leone je opravdový kouzelník, závěrečná scéna na hřbitově je doslova epická, doprovázená fantastickou gradující hudbou, která předznamenává rozhodující přestřelku. Hudbu stylově přeruší jen krákání havrana a divák si náhle uvědomí, že má srdce až v hrdle a je dychtivostí upocený, jak hlavní protagonisté. A na sobě mohu potvrdit, že ona dychtivost a napětí neklesá ani při dalším a dalším zhlédnutí. Herecké obsazení nemá chybu, C. Eastwood je asi nejlepším/nejdrsnějším filmovým kovbojem všech dob (kdo jiný by dokázal zahrát nejdrsnějšího drsňáka v dalším fenomenálním westernu – Nesmiřitelných, i v 62 letech? – noo, nikdo z dnešních hollywoodských vyliftingovaných metrosexuálích fešáků asi ne, to je i jeden z důvodů, proč je bohužel western již v podstatě mrtvým žánrem). Zpět k Hodnému, zlému a ošklivému, kterého opět zdobí práce Leoneho osvědčeného parťáka - Moricconeho. Je to právě jeho skvělá hudba, která Leoneho filmy vynáší k filmovým nebesům. Sergio je nedostižným, minimálně westernovým, režisérským králem, který možná do řemesla nepřináší tolik nového, jako někteří jiní, ale všechny detaily a scény stylizuje k vyzuální a dramatické dokonalosti, což z něj dělá mistra řemesla. A Lee van Cleef se pro westerny přímo narodil. ()

teckax

Bylo tam pár fakt 5* momentů, kdy jsem si říkala na western fakt pecka a chápu postavení vysoko v žebříčku a tak... no ale k tomu tam byla suma sumárum cca hodina naprosto zbytečnejch ucouranejch scén, které ten super dojem zatlačily hluboko do pozadí. .... a to že jsem na to koukala na čtyřikrát, protože jsem u toho třikrát usnula, taky není nejlepší vizitka. ()

Zdenek.D

Hledáte-li klasiku žánru (spaghetti-western), která zraje jako víno je volba Good, bad and Ugly to nejlepší co můžete udělat (a zároveň je to vrcholem tzv. dolarové trilogie). Mistrovská režie, kamera, herecké výkona a hudba činí z tohoto snímku neodolatelný koktejl. Rozhodně se nenechte odradit více než tří-hodinovou délkou filmu a nechte si v hlavě znít otázku, kdo z titulních hrdinů je vlastně ten dobrý (a jestli tam nějaký vůbec je).  Chemie mezi ústředním triem funguje na jedničku! ()

Michal118

Podle mého názoru nejlepší western filmové historie. Prostě nádhera. Charaktery postav jsou nepopsatelné. Napětí v závěrečné scéně se snad mohlo krájet. "Když máš střílet tak střílej a nekecej." 100% ()

mdf

Excelentní Clint Eastwood a Eli Wallach a tento western je prostě skvost mezi drahokamy.Vždy jde o peníze,ale cesta k nim je někdy hodně složitá.179 min je fakt dlouhých,ale podívaná to je,hlavně o detailech.Skvělá kamera,střih a samozřejmě famozní hudba. ()

PJD

Pro mně zklamání. Tváří se to jako vážně, ale je to strašně naivní. A jako komedie to na mě taky nefungovalo...Holt každý má svůj vkus. ()

Sam_Hawkens

Dle mého, nejlepší Leoneho počin. Ovšem bez Morriconeho hudby by byl zážitek poloviční... velké finále příběhu na hřbitově díky jeho The Ecstasy of Gold řadím nejvýše. ()

Cesty timem

Tady tehdy hudbou k tomuto filmu ukázal maestro Morricone, jak bezbřehá je jeho kreativita a dodnes dokazuje, že je opravdu zřejmě nevyčerpatelná... Filmu bych dal 3*. To proto, že délka filmu je opravdu těžko stravitelná pro člověka, jehož šálek čaje western zrovna není, jako je tomu v mém případě. Pak se těžko soustředím na herecké výkony, děj atd. Byly chvíle kdy jsem však vnímal hlavně Morriconeho hudbu a díky ní jsem také vydržel až do konce. Mistře Ennio, to je soundtrack soundtracků toto Vaše dílo! ()

fricek12

Pokud hledáte western, tak tady ho nenajdete. Příběh připomíná spíše nějakou fiktivní dobrodružnou výpravu Sancho Panzy, který si to špacíruje mezi Severem a Jihem, jako když Bažanti jdou do boje. ()

CheeseFigure

Ak bola v predchádzajúcich filmoch hudba skvelá, tak tu je priam legendárna. Občas je to trochu dlhé (tak to ale u týchto westernoch zrejme chodí), ale zas to malo niektoré fakt skvelé scény (ktoré sú skvelé aj vďaka hudbe). Najlepšou postavou je Tuco, ktorý zatieňuje aj Clinta Eastwooda, pri ktorom si po pozretí nie som istý, či mu naozaj patrí prívlastok ,,dobrý". ()

Chlo0opek

Tak nějak moc dlouhé a celkově vlastně o ničem. Neřekl bych, že příběh byl něco, o čem by člověk chtěl vyprávět ... no ani nic jiného:). Ale hudební téma je chytlavé. Zkrátka jednou vidět a dost. ()

jauahaoas

Klasika a snad i lepší, než Tenkrát na západě. Jak jim to střílelo, že prý to ani není s tak krátkými hlavněmi možné. Asi denně trénovali 4-5 hodin střelby, vystříleli asi 200 kg kulek a potom od boku co rána, to minimálně jedna mrtvola. Zbrojařský průmysl zůstal mezi lidem USA a sem ne a ne se dolobovat. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)