Dobrý, zlý a škaredý

• Česko Hodný, zlý a ošklivý (viac)

Traja pištoľníci, nepriatelia na život a na smrť a každý z nich pozná len časť tajomstva, bez ktorého nenájdu skrytý zlatý poklad... Dobrý je Blondie /Clint Eastwood/ - pištoľník s veľkým zmyslom pre česť. Zlý je Angel Eye / Anjelské oko - hrá Lee Van Cleef/, sadistický nájomný vrah, ktorý vždy zasiahne svoj cieľ. Škaredý je Tuco /Eli Wallach/, hľadaný mexický bandita, ktorý sa stará len o seba. Ich príbeh sa odohráva na sklonku americkej Občianskej vojny: Nepriatelia Blondie a Tuco narazia na voz, plný mŕtvych mužov - jeden - Bill Carson - je ešte nažive. Carson im povie, že spolu s ďalšími chlapmi zakopal na cintoríne zlatý poklad. Krátko na to však umrie. Tuco sa od neho ešte stihne dozvedieť názov cintorína a Blondie - meno hrobu. Obaja sa teraz potrebujú, keďže každý vie iba časť tajomstva. Angel Eye, ktorý bol Carsonovi v pätách, sa o tom dozvie. Teraz už len potrebuje, aby ho tí dvaja priviedli k skrytému pokladu... Vedia, že musia zostať nažive, ale o poklad sa deliť nechcú... Podľa kritikov je to jeden z najlepších westernov vôbec. (oficiálny text distribútora)

kobe6

Představení Eli Wallacha. Chvílemi vtipné momenty. Bohužel oproti předchozím dolarovým dílům je trochu utlačován Clint, který taktovku převezme až v úplném závěru. Další věc, která mi vadila bylo až moc velké epické pozadí filmu, ikdyž svůj účel splnila. Nejsem typ co od westernu očekává velké složitosti a myšlenky. Stejně jde vidět že toto je mistrovské dílo. Skladba Ecstasy of Gold od Morricona je dokonalá tak jako poslední desetiminutovka. ()

DannyBoy80

Hned na začátku podotýkám, že jsem poslední hodinu už nezvládnul a šel spát. Což svědčí o tom, že mě to až tak nedostalo. 92% z mého pohledu je velmi přemrštěné, já dávám 70%. Co je perfektní, legendární hudba Moricconeho, kamera. Scénář je až podprůměrný (bez té poslední hodiny), herecké výkony nelze příliš hodnotit, protože nikdo nemá co hrát (ty tři ksichtové polohy, vcelku hlavní postavy zvládly), kompars některé ksichty které mě měly dojmout mě spíše nutili se smát. Nelogické chování postav, střílení z vany, no opravdu nič moč. Na svou dobu určitě vynikající snímek, dnes už ne. ()

Jorge-Z

Myslel jsem si že lepší western než Tenkrát na západě není. Ale je,tenhle film. Ani chvíli jsem se nenudil, a ke konci byl s úžasem překvapen. Tak to má být. ()

Prochy38

Není to dlouho, co jsem hodnotil Tenkrát na západě. Tento snímek patří mezi mé top dva westerny spolu s tímto. Dokonalá kulisa, dokonalá hudba (E. Morricone), skvělí herci (všichni tři) a dokonalá režie, děkuji pane Leone. Nejednou mi mrazilo v zádech. Takto si představuju western. Škoda že dva díly, které tvoří s tímto trilogii, jsou o třídu níž, leč o dvě výš než westerny moderní. 100% ()

Bafo

Delka filmu je trosku umorna, dej je pomerne primocary, i kdyz nase tri chlapky potka spoustu spletitosti, ktere zarucuji to, ze se neunudime. Co ale ja osobne ocenuju na filmu nejvice je jeho atmosfera (ostatne jako tradicne to je to, co na filmech predevsim hledam). Vsudypritomna valka z filmu dela neco vic nez bezny western, jeji pritomnost misty vyvolava mrazeni, byt je tam cela jen tak vlastne mimodek. Jeji umorne pachteni k vytezstvi navic pripomina pribeh tri hrdinu honicich se za hromadkou zlata a oba tyto prvky vyvolavaji otazky presahujici zanr westernu (dalsi vec, kterou na filmech casto ocenuji). Avsak cele je to jen tak mimochodem, kdo za tim chce videt "jen" western muze a presto shledne velice dobry film. Tak to ma byt, film se (vetsinou) nevnucuje cloveku do hlavy dnes tak tradicnim patosem. No a o zpracovani, hereckych vykonech a hudbe (ten clovek je buh!) tady nema smysl mluvit... ()

Lionheart

Špageťák nad špageťáky. Nejepičtější western, co znám. Zahrnout tolik příběhů do jednoho, aby to ani na chvíli nenudilo, je kumšt a Il divino Sergio to zpracoval velmi přirozeně a tak, jak jsme u něj zvyklí - GENIÁLNĚ. ()

Sasanka20

Žádnou moc velkou delikatesu jsem od tohoto filmu nečekal. Hodný, zlý a ošklivý je ale taková velice dobrá polévka, jejíž kuchař věděl, co vaří, a tak ani nepřesolil, ani nepřepepřil...všechny chutě jednoduše výborně vyvážil tak, že nakonec si všichni chtějí opsat recept, jenže získáním stejného receptu nezískáte stejnou polévku! Možná taky proto, že už došly všechny HUDEBNÍ ingredience, díky nimž mi tato polévka tolik chutnala! ()

Dyas

Hodný, zlý a ošklivý – viděl tento film teprve nedávno a opravdu mě překvapil. Poprvé jsem viděl mladého Clint Eastwooda v opravdu skvělém westernu, kde byla opravdu parádní atmosféra s parádními herci. Eli Wallach a Clint Eastwood se k sobě opravdu velmi hodili a dokázali napínat diváky, jak to mezi nimi nakonec skončí. Kdybych měl vybrat nejdokonalejší western, řekl bych, že Hodný, zlý a ošklivý vyhraje nade všemi! ()

Hanes88

Vůbec se nedivím, že má tenhle western tak vynikající hodnocení. Plně si ho zaslouží. Všechno bylo prostě dokonalé - hudba, kulisy, děj a hlavně všichni tři hlavní herci byli prostě famózní. Není co dodat, tohle si zaslouží jedině max. hodnocení. ()

Wajsik

Geniální snímek který by klidně snesl i delší stopáž. 3 hodiny uběhli jako nic. Leone v tom uměl chodit a podal Eastwooda v nejlepší formě. Závěrečná scéna na hřbitově je naprosto úchvatná asi jako zbytek filmu. Muzika skvělá, herci skvělí, jestli celý ten film není skvělý. Pro mě jednoznačně nejlepší western všech dob. ()

J*A*M*A*L

(BEST OF SERGIO LEONE)Bezproblémově můj nejmilejší western a jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.Už jsem se na něj hrozně těšil a řekl jsem si, že když se mi bude líbit dostane pět hvězdiček a možná se objeví v mé top 010 a tak ho tu taky mám.Už několikrát jsem v komentářích u westernů sděloval, že western není zrovna moc oblíbený žánr, ale že to jsou krásné filmy a tohle bylo krásné až moc a Sergio Leone to ještě k tomu krásně natočil.Přiznám se, že ta skoro tříhodinová stopáž mě tedy vůbec nelákala, ale já se u toho filmu nenudil ani vteřinku.Nechápu jak mohl o dva roky později své asi nejlepší dílo Tenkrát na západě zmrvit, alespoň u mě to tak bylo.///Hodnocení: 100%/// ()

Honzeek95

Naprostá pecka! Eastwood a Wallach nadpozemské herecké výkony, ale pokud bych si měl z těchto dvou vybrat, volím Wallacha, supersympatického "ošklivce". Hudba perfektní a příběh ještě lepší. Pro mě nejlepší western všech dob. Dabing zdařilý. "Blonďáákuuu!" ()

mclenin

Absolútna klasika, jeden z top filmov žánru, kde sa kolty nosia "proklatě" nízko. Zápletka, ktorá je roztiahnutá takmer na tri hodiny sa rozbieha veľmi zľahka, bez slov, len za pomoci zvukov okolia, navodzuje atmosféru, aby sa napokon v doslova extatickom závere transformovala do kultovej scény na cintoríne v sprievode Morriconeho "zlatej extázy". Tento film má všetko čo má mať poctivý western a pre mňa osobne by mohol byť šablónou, alebo vzorom pre ostatné kúsky žánru. Spojenie Leone + Morricone predstavuje produktívny prínos do svetovej kinematografie a pre fanúšikov či náhodných pozorovateľov je garanciou istoty. Klady - 1. S.Leone, 2. E. Morricone, 3. C. Eastwood, 4. autenticita a atmosféra divokého západu, 5. "Ecstasy of gold scene". Zápory - miestami zdĺhavejšie. 100 % (subjektívne hodnotenie), 90 % (nezaujaté hodnotenie) ()

IvoB

Třetí a snad nejlepší díl Leoneho trilogie. Výborně natočené, se super zápletkou i postavami, k tomu všemu se skvělou Morriconeho hudbou. Víc už není potřeba dodávat. Jeden z nejlepších westernů, co jsem kdy viděl (spolu s Tenkrát na západě). – 9/10 ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)