Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným (oficiálny text distribútora)

simplejack

Já těm filmům o autistech, mentálech, bláznech asi nikdy nepříjdu na chuť a to ne ani kvůli nim samotným. Tady totiž nebýt Hoffman tak nevim nevim, dvě hvězdičky za jeho geniální herectví a další dvě za ten kouzelný vztah co s Cruisem předvádějí, ale k dokonalosti mi tu toho chybí hodně. Pro ten pocit okamžiku výborné, dojemné, silné, při sledování filmu si to asi dost užijete, ale celkově s odstupem ve mě tenhle snímek nic moc nezanechal.....Kdo ví možná jsem jen bezcitné hovado ()

whisker

Film už jsem viděl dávno, jen jsem ho musel shlédnout ještě jednou pro připomenutí. Musím říct, že herecky to bylo na šest hvězd. Skvělá hudba, perfekní scénář. Vždycky když zazněla píseň On The Road, tak jsem si říkal, že to je to, co film prostě potřebuje :-). Je nutné tu ještě něco psát ? ()

Slimakovec

Podobně skvěle zahranou postavu, jako zahál Dustin Hoffmann, jsem viděl snad jen jako Jokera v Dark Knight. Ale tenhle hereckej výkon mi přijde ještě lepší. ()

Forty-

Veľmi presvedčivý výkon Dustina Hoffmana! K plnému hodnoteniu mi chýbal prepracovanejší dej, možno menej stereotypu. Ale taký je zrejme život autistu ... ()

Colour

Ako sa dá dostať z jedného konca USA na druhý, keď nejdete lietadlom, autobusom, vlakom ani autom po diaľnici? Ísť autom po bočných cestách. Vzťah Charlieho a Raya bol dobre vystihnutý, zobrazenie autistu Raya bolo veľmi dobre. Na film sa dalo dobre dívať, i keď by neškodilo ubrať takých 20 minút, kedy behali po moteloch, bolo to zbytočne zdĺhavé. V podstate sme sa 20 minút dívali na niečo, čo sme niekoľkokrát videli už predtým. Inak filmu nemám čo vytknúť. 90% ()

R&omize

Mám rád filmy založené na skutečných událostech. Věřili byste, že se mi až teď podařilo viděl Rain Mana? Tomuto filmu se nějakým záhadným způsobem dařilo mi po dlouhou dobu vyhýbat, ale teď jsem si tento oskarový snímek vychutnal se vším všudy. Na začátku se Raye spolu s Cruisem snažíme pochopit, uprostřed jsme zvědaví, čeho jen ještě je ta potvůrka schopná, a ke konci si ho zamilujeme. Konečně jsem odhalil původ Sheldona Coopera z TBBT, který je na postavě Rain Mana totalně (ale TOTÁLNĚ) založen, skoro bych se nebál napsat, že ho (parodicky) vykrádá. A proto je oba mám tak rád... :) ()

sehe

Dažďový mužíček v podaní geniálneho Hoffmana,ktorý rolu autistu zahral nezabudnuteľne a jeho brat Charlie Babbitt(Tom Cruise) egoistický,nafúkaný karierista meniaci sa a postupne nachádzajúci cestu k svojmu novoobjavenému bratovi.Nádherný film. ()

Kingjiri

I když nemám road-movie moc rád, patří Rain Man mezi moje nejoblíbenější filmy. O fenomenálním výkonu Dustina Hoffmana už bylo napsáno dost, to se prostě musí vidět. Vzhledem k tomu, že hudbu složil Hans Zimmer, je Rain Man taky pastvou pro uši. Výborné herecké obsazení, skvělej scénář a hudba - co víc si od filmu přát? ()

TheHanz

Perfekcionismus Dustina Hoffmana je legendární. Ale proč ne, když je výsledkem naprosto mimořádný výkon. Toma Cruise nemusím, ale tady ani tak nevadil, protože si Dustin očividně vzal celý film pro sebe. ()

Mira90

Teta wiki říká, že případů autismu dramaticky přibylo v osmdesátých letech. Přesto zdravotní sestra - jakožto osoba povolaná - neměla ani ponětí, co že to ten ,artismus' je... Netuším, jestli se film jen nesvezl na nějaké ,,módní vlně" okolo této nemoci, tak jako tak je to skvělý film a svým způsobem také výpověď o své době. Co mě dostalo nejvíc, byl příchod do kasina. A pohled na ,,typické" Američany. Vedle nich prochází nemocný člověk a oni neví. Nezajímají se. Čumí na blikající světýlka a slintají nad výhrou, která nikdy nepřijde... Smutné a velmi silné zároveň. ()

Armin82

Tady mám jen jedno--->dal bych život za tvrzení,že nebýt Dustina Hofmanna a jeho výkonu,film by tak úspěšný nebyl!Když jsem tenkrát viděl výkon Dicapria ve snímku Co žere Gilberta Grapea,kde takřka dokonale zahrál mentálně zaostalého mladíka,říkal jsem si,že hrát před kamerou jedince s nějakým mentálním postižením,už nikdo líp nedokáže...pan Dustin Hofman mě vyvedl z omylu--->90% ()

Chip89

Jak to Dustin Hoffman dokázal? Vždyť on je přece zdravý člověk a dokázat tohle zahrát:O Do teď to nechápu. Škoda, že Tom Cruise v tomhle případě vypadal jak kdyby byl do počtu. Dustin Hoffman ho svým hraním úplně zastínil. A jak komentovat více? Ani nevím. Pokud někdo neviděl ať se učitě podívá a pochopí, proč nemám slov. ()

danny_21

Výbornáná podívaná, hladící na duši hlavně kvůli životnímu výkonu Dustina Hoffmana, protože když se řekně Hoffmann, vybaví se mi Dega a Raymond Babbitt. Playoby Tom víc než dobře sekunduje, bůhví, kde by dneska byl, kdyby zůtal u Koktejlů a Top Gunů. Hans přidá svoje tóny a jisté, že další pětihvězdičkový film je na světě - 90 %. ()

Pathrose

Dustin Hoffman je jedním slovem famózní, nepřehrává, sežral jsem mu jeho autismus i s navijákem, opravdu důkladná příprava na roli a zasloužený Oscar. Skvělý scénář a velmi dobrý Tom Cruise. Těžko říct něco víc o tomto snímku, jelikož vše už bylo řečeno. Právem v první dvacítce, já si ho stavím, ale ještě o trochu výš. ()

Doski

Dlouho jsem měl 4****. Po asi 3. shlédnutí a čistém vychutnání (bez kecání rodičů a přátel u televize) zvyšuji na 5*****. Naprosto zasloužené. Dustin Hoffman geniálně zahrál chodící počítadlo. :) 86% ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (viac)

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)