Poslední království - Série 2

(séria)

Zatímco země se utápí v lítých bojích mezi Sasy a Vikingy, Uhtred se vydává pomstít své mrtvé a dobýt zpět domov po předcích. (Netflix)

Scaevola

Druhá série mne potěšila plastičtějším dějem, který v rámci pouhých několika epizod dospěje k mnohostranným vyvrcholením a nezřídka se vypořádá i s postavami, jejichž přežívání by v obdobných seriálech vydalo na několik řad. Přibyla také pohledná akce a psychologická hloubka mnoha postav, jež notně postoupila od prosté charakterizace, zda jde o Sasy či Dány a o křesťany nebo pohany. Je proto jen drobným škrábancem na celkovém stylu, že hlavní hrdina svou stylizací pomalu sklouzává k emo-gothikovi s pečlivě vyholenou hrudí a podmalovanýma očima, byť přirozeně chápu důvody tvůrců a nijak mne vlastně nepopouzejí. ()

Orion12

Tak druhá série u mně klesla o něco níž něž výborná první. Štval mě fakt , že druhá série oprotí té první něměla daného hlavního záporáka , nebo hlavní dějovou linku. Během série se vystřídalo tak 5 vikingských nájezdníků , kteří s armadou přišli dobýt anglii a vždycky vydrželi tak pár epizod. Zaroven díky vítězství Anglie v rozhodující bitvě první série se království ,která byla dosud pod nadvládou vikingů osvobodila takže tady místo Posledního království ,které bylo v první sérii tak máme dalších 30 a stala se z toho ještě větší hra o trůny. Rozpočet se o tolik taky asi nezvýšil a sposuta postav ,která měla prostor v první sérii zůstala upozaděná. Ale pořád je to fajn historický sériál a určitě se podívám na další sérii. ()

izmi

Asi ještě žádná série mě nedostala tak, jako tahle o Uthredovi, synovi Uthreda (a příležitostně Ragnarova syna). Snad jen Broadchurch, první dvě řady. Nemá cenu to dál rozepisovat, prostě když člověk hltá každý slovo a scénu, každou chvíli řve, jak malej harant a při stěžejních soubojích zatíná pěsti a zapomíná dýchat, tak je to prostě dobrý, ať si každej mele, co chce. :-)) Destiny is all. Při Thorově kladivě, ať je třetí řada stejně dobrá, jako tyhle dvě. A děkuju! ()