Poslední království

• Veľká Británia The Last Kingdom
Veľká Británia, (2015–2022), 42 h 33 min (Minutáž: 51–59 min)

Predloha:

Bernard Cornwell (kniha)

Alexander Dreymon, David Dawson, Ian Hart, Millie Brady, Eliza Butterworth, Harry McEntire, Mark Rowley, Emily Cox, Arnas Fedaravicius, Adrian Bouchet (viac)

Alfréd Veliký brání své království před seveřany. Uhtred, který se narodil jako Sas, ale vychovali ho Vikingové, se snaží nabýt svého právoplatného dědictví. (Netflix)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (9)

Série 1 (2015) (S01)

Nuž ako sa to cez prvé 3 až 4 diely celkom vlieklo, tak následne prišlo na naozaj slušné počínanie, intrigy mali svoje miesto, došlo na slušné a niekedy aj kruté zvraty. Dosť postáv pochcípala, takže u mňa spokojnosť a som zvedavý čo druhá séria. ()

Epizoda 1 (2015) (S01E01)

/vodný diel musí zaujať a hento teda zaujalo. Síce som sa strácal v tých Ragnaroch a vôbec som netušil ktorý je ten z Vikingovia  ak to teda nejaký z nich bol. Akcia slušná a celkom drsná, slečny pekné a hrdina pôsobí dobre. Záver vnadí na koňohoničku tak som zvedavý. ()

Epizoda 2 (2015) (S01E02)

Prvý diel som si ešte hviezdu šetril ale sem ju už môžem drbnúť s veľkou parádou. Putovanie je zaujímavé, Alfréd tu pôsobí historicky presnejšie ako vo Vikingovia  a súboje sú síce trošku roztrasenejšie ale verím tomu, že to sa ešte napraví. Pasáž s Ubbem je fajn, najmä to jak jeho čarodejovi narvú vetvičku do riti. Záver kde sú Vikingovia zaskočení saskou armádou poteší, len dúfam, že v ďalšom diely bitku aj dostaneme a nie, že nám ju zase strihom čmajznú. ()

Epizoda 3 (2015) (S01E03)

Tož stalo sa, čoho som sa obával, bol som ojebaný o bitku. Avšak zvyšok, či už vstúpenie do služby, či návrat mladého Ragnara, či korunovácia Alfréda, či rozlúčka s Bridou alebo záverečný rozhovor s Alfrédovym hlavným rytierom (či čo to on vlastne je) mali šmrnc. ()

Epizoda 4 (2015) (S01E04)

Epizóda ktorá mala napätie, jednu fajn jednozáberovú bitku v chodbe, svadbu ktorá ale bola Alfrédovým ojebom (fakt je vyobrazený o dosť historicky vernejšie ako vo Vikingovia) , avšak Milthred je dokonca ešte viac šumná jak Brida. Záver kde sa navracia Ubba však zrejme znamená kucapacu, tak uvidíme. ()

Epizoda 5 (2015) (S01E05)

Ty kokos tak toto bola podarená časť. Síce o bitku som bol zase obraný, ale vynahradil to súboj 1 by 1, následne pokánie ktoré ale bolo skôr storylinom o tom aké môžu byť ženské cecky (kto videl chápe). Záver kde sa rozpráva Uthred s tým rytierom znamená, že možno sa vyberie na Raid do Cornwallu ale pod saskou vlajkou. Posledná scéna potešila ale zároveň si myslím, že Milthred už dlho nebude s našim Uthredom. ()

Epizoda 6 (2015) (S01E06)

Výborná epizóda kde dostaneme akciu, Uthred si zrejme vyhliadol tretiu šukňu (a aj tá vyzerá lepšie ako Brida). Navyše sa objaví na scéne nový Viking menom Skorpa s asi najodpornejšími zubiskami. A ešte bolo brutus to čo tam zajebal ten biskup Milthred. Hej záverečná časť u Alfréda teda riadne hutná. ()

Epizoda 7 (2015) (S01E07)

Najprv skvelá bitka 1 by 1, potom prekvapivý útok Vikingov na Wessex, následne uzdravovanie Alfréda a jeho syna (čo je dokonca historicky pravda, že mu bahno pomohlo), no a záver kde vydrbú so Scorpom alias Thorom po týždni v Humennom(respektíve jeho mužmi strážiacimi lode) parádna. Dúfam, že to vyvrcholí riadnou kucapacou. ()

Epizoda 8 (2015) (S01E08)

Nuž 40 minút je to kecanie a kecanie (ale k veci), no a nasleduje parádna a krvavá bitka. Celým dielom sa navyše objaví pár zvratov a jeden síce príjemne poteší, ďalší je taký, že by ho aj blb predvídal ale posledný, na ktorom sa bude podieľať Thor po týždni v Humennom, tak ten je kurevsky krutý. No a záver vnadí na pokračovanie a zároveň dáva aj pár otvorených dvierok pre príbehové linky pár postavám. Tak uvidíme. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD