Karppi

• USA Deadwind
Fínsko, (2018–2021), 21 h 2 min (Minutáž: 42–49 min)

Réžia:

Rike Jokela

Hudba:

Juri Seppä

Pihla Viitala, Lauri Tilkanen, Jani Volanen, Tommi Korpela, Pirjo Lonka, Riku Nieminen, Raimo Grönberg, Jonna Järnefelt, Pamela Tola, Mikko Nousiainen (viac)

Pouze pár měsíců po tragické události vyšetřuje detektivka Sofia Karppi vraždu, která souvisí s helsinskou stavební firmou. (Netflix)

Recenzie používateľa anjan k tomuto seriálu (2)

Karppi (2018)

"Vědělas, že vážka žije jen jeden den?"..."Je to pěkná blbost.".."Jo."K seriálu mám velmi ambivalentní postoj, ale ve výsledku musím říct, že se mi vlastně jako celek líbil - je chytlavý, rozvíjí se poutavé paralelní děje s tím hlavním, postavy jsou i přes svoje mouchy taky zajímavé. Štvala mě překombinovanost, zbytečné zápletky, které nikam nevedly, snaha o nereálné "wow" efekty a náhodnost některých scén. Taky úplně nevěřím, že byla dobře zachycena profesionalita policistů, ale kdo ví. I tak bych Karppi doporučila, s lehkým varováním, že existují lepší severské krimi :D. ()

Season 1 (2018) (S01)

Chytlavé finské krimi, jen mě od poloviny série víc zajímala lovestory Karppi a Nurmiho než reálná zápletka :D:D:D…ale ne, bylo to fajn i po te krimi stránce, jen bohužel straaaasne moc nedomyšlených a wtf náhodných dějových linek a událostí, místy velmi neprofesionální chování policistů (jako haló, Karppi zvládne vždycky všechno sama a projde ji to?), často zbytečné odvádění pozornosti jinými směry. Takže krimi děj 2-3/5, lovestory 3-4/5 :D jsem zvědavá na další série ()