Reklama

Reklama

Neuveriteľný, no skutočný príbeh ženy, matky, manželky a vedkyne - Marie Curie-Sklodowskej. V biednych podmienkach drevenej kôlne, s deravou strechou - honosne nazvanej laboratórium, znáša výpary, žiarenie, pred ktorým sa nechráni a kde celé hodiny mieša železnou tyčou vriacu masu- sa jej podarí získať decigram čistého rádia. Úspech sa dostaví v roku 1902. Týmto objavom rádia navždy zmenila tvár vedy. (Magic Box)

(viac)

Videá (3)

Trailer 2

Recenzie (97)

vitekpe 

všetky recenzie používateľa

Asi by se dalo vytykat leccos...ale budme shovivavi, protoze jak vlastne spravne filmarsky uchopit nejaky zivotopis? Kazdy by na to sel asi jinak, a obzvlast v dnesni slozite dobe plne korektnosti je to problem... takze ja byl rad, ze zapracovan byl nakonec jen mirny feminismus. Jinak bych rekl, ze slo hlavne o takovou oslavu osobnosti a zasluh MCS. 3+ ()

ViktorS 

všetky recenzie používateľa

Po štvrťročnej karanténe je toto prvý film, na ktorý som išiel do kina. Nečakal som od neho veľa, keďže som o ňom pred týždňom ani nepočul, ale nebolo to tak zlé. Dosť sa mi páčilo ako bol dej sem-tam prerušený nejakou scénou, ktorá nám ukazovala to, čo Sklodowskej objav v 20. storočí vo svete spôsobil. Film na mňa však nejako extra nezapôsobil avšak niekomu kto sa viac zaujíma o život Sklodowskej sa film bude myslím páčiť viac. ()

Reklama

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Marie Curie-Sklodowská je úžasný vzor pre všetky ženy, pre tie skutočné feministky, nie zaprdené lesby, ktoré pod dúhovou zástavou preklínajú mužské pokolenie, nenávidia tehotenstvo a svoje biologické futrály si preventívne upchávajú strap-onom. Pani Sklodowská obetovala vede a tomuto ľudstvu svoj život, nebyť tých experimentov, žila by o niečo dlhšie. A Rosamunde Pike je vynikajúca herečka, ktorá ju stvárnila výborne. Tak prečo to celé nejak nefungovalo? No najmä kvôli tým presunom do budúcnosti. Ja si chcem pozrieť kvalitný životopisný film o veľkej osobnosti a nemusí to byť prestrihané tým, že sa manželia Curiovci dohodnú - toto by sme mohli objaviť, toto by mohlo pomôcť - a potom sa v čase presunieme o 50 rokov dopredu, aby sme na neznámych ľuďoch pozorovali, ako ich vynález skutočne ľudstvu pomohol. To bolo zbytočné, to si vie predsa divák zistiť sám, alebo to nejak mali dať do záverečných titulkov. Takto pokazili nádejný film. ()

Marze 

všetky recenzie používateľa

Cilovkou asi bude starsi publikum , ktere nostalgicky touzi po filmovych fantaziich o svych idolech.Je zde fiktivne zobrazen profesni zivot pozoruhodne zeny, nositelky Nobelovy ceny. Ale film o jejich uspesich a trampotach neni tak zajimavy, jako ona. Hodne se tu vysvetluje a vse je predvidatelne. Snove pasaze pusobi jak z jineho filmu. Libilo se mi, jak tvurci zobrazili cosi podivneho na tehdejsi dobe. ()

BOURQUE 

všetky recenzie používateľa

Životopisný film o Marie Curie-Sklodowska, ktorá medzi vedkyňami má do dneska výnimočné postavenie. Jej životný príbeh určite zaslúži film, ktorý by mal byť hlavne inšpiratívny. To, čo dostaneme od Marjane Satrapi, by som však nenazval inšpiratívnym filmom. Režisérka natočila o živote Marie Curie-Sklodowskej pomerne priemerný film, koketujúci s úrovňou jednoduchého TV filmu. Problémom je to, že ani scenár, ani herecké výkony nedokážu vystúpiť z komfortnej zóny. Najviac pozornosti pochopiteľne dostáva (nielen vedecký) vzťah s jej manželom Pierre Curie (Sam Riley ho stvárnil celkom presvedčivo). Minimálne tu zdôrazňuje film ten fakt, že ako dobre dopĺňali jeden druhého – po smrti Pierra (jej okolnosti film necháva otvorené) Marie už nikdy nebola tou osobou ako predtým. Vedecká stránka príbehu je na priemernej úrovni, objavenie rádia sú miestami prevádzané obrazmi z budúcnosti (vojenské účely–Hirošima, lekárske prostredie–liečba rakoviny), ktoré v danom kontexte príbeh spíš prerušujú a ich pridaná hodnota je diskutabilná. Z hereckej stránky Rosamund Pike (ktorú stále považujem za dobrú herečku) robí čo môže. Bohužiaľ (napriek jej snahe) postave Marie nedokáže dať takú hĺbku, ktorú by zaslúžila. Nehovorím, že je to jej chyba, spíš to, že jednotlivé veci, ktoré sú tomu potrebné, jednoducho nepadli do seba. Film postráca silnejšie vedľajšie postavy. Ku konci filmu jedine Anya Taylor-Joy dokáže niečím prispieť na tejto fronte. Film „Radioactive“ vďaka postave Marie Curie-Sklodowskej mal veľký potenciál, ale možno okolnosti, možno iné veci, nepriali k tomu, aby z toho bol vo svojom žánru nadpriemernejší film. Predpokladám, že niekedy v budúcnosti sa dočkáme oveľa komplexnejšieho a hlbšieho filmu o živote jednej z najlepších a najväčších vedkýň ever. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Galéria (39)

Zaujímavosti (2)

  • Natáčelo se v Maďarsku ve městech Budapešť a Ostřihom. (BMW12)

Reklama

Reklama