Batman vs. Joker

• USA Batman: The Killing Joke (viac)

Barbara se pokouší zabránit loupeži, což se jí nepodaří. S Batmanovou pomocí ale zadrží jednoho ze zločinců. Dívka je nadšená, že má případ, Batman ji ale brzdí, protože má divokou povahu a domnívá se, že se Barbara nebude držet zákonů a pak by mohla lehce podlehnout pokušení zločince zabít. O několik dní později je Batman přepaden, Barbara mu přijde na pomoc a v záchvatu vzteku muže, který ho přepadl, málem zabije. Uvědomí si, že Batman měl pravdu, a rozhodne se v boji se zločinem raději nepokračovat. Krátce nato Barbaru i jejího otce, komisaře Gordona, přepadne Joker v jejich bytě. Komisaře unese do opuštěného lunaparku, kde se ho snaží dovést k šílenství, aby dokázal, že i tomu nejpříčetnějšímu muži stačí "jeden špatný den", aby se z něj stal blázen. (TV Nova)

PKD

1. Rkový DC animák na (jak je často zvykem) nadprůměrné úrovni. Kéž bych tohle mohl říci i o hrané divizi.:( Ovšem je tady jeden háček, nebo spíše hák. Chápu, že 99% DC anim. filmů má průměrnou stopáž 75min., ale kvůli tomuto přidati ´´zbytečnou´´ nikoli však nudnou, úvodní 30minutovku, mi příjde prostě zbytečné.;-) Ona předloha má pouhých 46str. a tak vám mohu s klidným svědomím doporučiti ten dlouhý úvod (který asi vznikl pro ty, co vůbec nevědí nic o postavě Batgirl potažmo předloze, tudíž je musíme zasvětiti. No nevím, jestli ten dlouhý úvod někomu neznalému comicsu, pomohl) přeskočit a shlédnout zbývajících 45min. protože TO je to, kvůli čemu na to většina znalců předlohy, kouká. I když je v samotném zpracování několik změn, nejsou nijak razantní (jako v jiných případech viz. Ticho, kde z předlohy, nezbylo téměř NIC) a já jsem spokojen. Hamill, který prý prohlásil, že se tímto s rolí Jokera loučí (kvůli pochopitelným nárokům na jeho hlasivky), je samoz. opět na 150% a spolu s nejdéle sloužícím Batmanem v historii, Kevinem Conroyem, tvoří nezapomenutelné duo, které už těžko někdy+někdo...překoná. Už dávno vím, že Joker je jeho životní role a nikoli Ljůk Skájwólkr.;-) OST (na kterém vévodí Jokerův song, který si v ničem nezadá s tím, co Hamill vytvořil pro dodnes geniální pokr. stejně geniální hry, Arkham Asylum...Arkham City, kde v koncových creditech, naprosto úchylně, Grammy je málo!, a podpořen totál dark ambientem ´´zpívá´´ Only You od the Platters) je též samostatně fajn poslouchatelné a nenudí. Toť již vskutku...vše. P.s. pro zvědavé a nebojácné, tady je malý odkaz. Mrazení po celém těle...zaručeno. https://www.youtube.com/watch?v=5b23MR0p5kA ()

Jinny

Ačkoliv se mi (vlastně krátká) komiksová předloha líbila, nemůžu říct, že bych z téhle doslovné adaptace byla nadšená. Cesta spíchnutí dvou oddělených příběhů nebyla šťastná, protože ten první slouží jenom k představení Barbary/Batgirl a dal divákům víc důvodů její drama v druhé části prožívat. Jinak má ovšem první příběh uzavřený dějový oblouk a závěr. Druhý a delší příběh je až otrocky věrný předloze, jenže není tak úderný a i vizuálně mi přišla předloha zajímavější. Dala bych rozhodně přednost trochu volnější adaptaci, protože prostor na rozvinutí některých postav a témat tu byl a Batgirl mohla být představená i způsobem, který s hlavním příběhem nějak souvisel (nelegální aktivity původních majitelů zábavního parku, třeba?). ()

drackula

Od tohto legendárneho príbehu v Rkovom kabáte sa čakali zázraky, ale tie žial neprišli. Úvodná Bat-sex invencia mi nevadila, ale skôr sa jej nepodarilo nejako normálne nadviazať na časť silne čerpajúcu z komiksovej predlohy. Potenciál príbehu a Rkového spracovania nebol vôbec využitý, a v druhej polovici to už bola len nuda, napriek tomu, aké zásadné veci sa tam riešili. 50% ()

dO_od

// Pro nečtenáře předlohy vcelku výživná adaptace, která bere obě hlavní postavy za hranice viděného. Zároveň se ale nemůžu zbavit dojmu, že to celé působilo trochu osekaně a možná až příliš přímočaře (tady asi komiks nemá konkurenci). Nicméně palec nahoru za rámování pomocí Batgirl a opět velký respekt před Hamillem, který se pro dabování Jokera prostě narodil. TDKR Part 2 už asi nic nepřekoná, nicméně tohle k tomu mělo zatím nejblíž. Škoda jen, že to bylo tak nedotažené. 7/10 ()

HoneyBunny

Pár DC animáku už jsem viděla (třeba původní Suicide Squad) a dovolím si tvrdit, že The Killing Joke není tím zdaleka tím nejlepším. Ano, znám pověst, jakou má původní komiks Alana Moora, ale na plátně zkrátka část toho kouzla zmizela. Co zůstalo, to jsou skvělé dialogy (inteligentní, úderné, místy zatraceně vtipné) a místy zajímavá grafická stránka. Osobně mi přidání úvodních třiceti minut, kde figuruje hlavně Batgirl/Barbara Gordon, nevadí, ač je kvalitativně horší než navazující (už opravdová) adaptace komiksu. Barbara je sympatická hrdinka a je dobře, že z ní udělali něco víc než holčinu, kterou je třeba pomstít. Co mi vadí víc na celém filmu je fakt, že Batman tu není moc zajímavý (neprospívá tomu jeho emocionální odtažitost) a jako Bruce Wayne (který je z těch dvou stránek téhle postavy moje oblíbenější) se objeví jen asi v jedné scéně. I tak ale dávám palec nahoru, film je krátký a dobře ubíhá. Geniální počin to ale není. ()

• Poté, co Mark Hamill namluvil postavu Jokera ve videohře "Batman Arkham Knight", prohlásil, že kvůli zatížení a namáhání hlasivek už tuto postavu nebude nikdy dabovat. Výjimku byl ochoten udělat jen v případě, že by šlo o zpracování legendárního komiksu "Batman: The Killing Joke". A tak se i stalo. (Caszidy)
  • Číslo Jokerovy cely je 0801. V abecedě odpovídají tato čísla písmmenům "HA." (Caszidy)

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

15.03.2016

Už za pár týdnů se nám představí nový Batman v podání Bena Afflecka a v srpnovém Sebevražedném oddílu se poprvé objeví Jared Leto jako Joker. Studiu Warner Bros. to ale očividně nestačí, a tak na… (viac)