Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

Blazis34

Pomalejší rozjezd vystřídá sled beznadějných situací a divák musí trnout. V podstatě celý film můžeme hlavního bojovníka jen litovat, moc dobrého se mu nestalo. Ve filmu nepadlo ani mnoho slov, ale studené prostředí Islandu mluví za vše. Mrazivá atmosféra je cítit v každé scéně, avšak že by film ukázal něco převratného se říci nedá. Hodnotím na lepší tři hvězdy - 70%. Klobouk dolů před Mads Mikkelsenem, byla to jeho One Man Show. ()

Mikecat

Survival v divočine bez zbytočných akcií a zbytočných kecov, zahrajú si dvaja herci a jeden ľadový medveď. Ušetrili aj pri havárii, ktorá nieje zfilmovaná, film začína pri vraku lietadla, mohli to trocha zdramatizovať na úvod. Celkovo slušné, nato, že v celom filme padne asi 10 viet, herečka povie jedno slovo a medveď ten zakričí do jaskyne. Pekne vykreslená bezmocnosť v zasneženej krajine plnej nástrah a ľudská súdržnosť, nemyslí len na seba ale aj na blízku osobu v nešťastí. Trochu sa mi nepáči nejasný koniec, možno to bol zámer, aby film nekončil americkým happyendom s bezpríčetnými ováciami. pokulháva tu príbeh kamera a chcelo by to trošku viac dramatičnosti. ws ()

Mamutol

Mads Mikkelsen v boji o holý život v nehostinné ledové pustině. Nevíme, jak a proč jeho letadlo ztroskotalo, nevíme, co jej potká každý nový den a co mu přichystá drsná příroda. Když už se zdá, že přilétá nová naděje, tak vzápětí je vše ztraceno a jeho boj začíná znovu. Už ale není sám, což mu ovšem přináší pouze další starosti a problémy. ()

solisoli

Typicky ponurný príbeh dvoch preživších havarovaného lietadla v neúprosnej ľadovej divočine. Celý príbeh prebieha v akejsi nezáživnej agónii svedecky prijateľnej, avšak nie až tak dejovo pútavý, nakoniec dosť nečakane prerušený a ponechaný na dômysel diváka. Maria Thelma Smáradóttir si tam ,,ale,, zahrala. ()

pafka

Nadstandartni MIkkelsenova jizda, kde nesleze z platna a hraje jen a jen sam. Napinave, mrazive a poutave vypraveni je to, co vas drzi u filmu tak, ze proste do konce neodejdete ani na zachod. To je poctiva poctivarna. Tak se toci poradne filmy. Diky a ja jdu do sauny. ()

bonovox

Mikkelsen hrá ako o život a to doslovne...celý film ťahá len on a dakazuje že je pán herec. Škoda len záverečných pár sekúnd takto to skončiť podľa mňa nemalo...keď už depresia tak poriadna až do konca...70%. ()

blondboss

Severský ťažko emocionálny survival movie. Tak ako Tom Hanks má svojho tropického Stroskotanca, tak má Mikkelsen svojho artického Arctic. V obidvoch prípadoch jednoznačná one-man show a herecké majstrovstvo, kde ozaj vystačí jeden herec a o napätie je postarané. Začínam mať pocit, že Mads Mikkelsen je taký európsky Tom Hanks, a to už je teda poriadna pochvala. Jeden z tých lepších európskych snímkov, aj keď nezaškodilo by o trošinku menej toho art feelingu. 75 % ()

wowylgu313

Moc nechápu hodnocení zde na csfd ale budiž, každý má jiné chutě. Můj osobní názor na tento film je víc než pozitivní. Takových 85-90% bych tam i klidně hodil. Nečekal jsem zázrak ale dostal jsem víc než to. Mads Mikkelsen je sympatický a charismatický herec, který zde splnil svůj úkol jak se patří. Cítil jsem s ním, fandil jsem mu a držel mu palce aby přežil. I přes všechny strasti a pasti, které na něj čekali jsem bojoval v myšlenkách a ním. Emočně nabitý, dramatem pokrytý film, zaslouží potlesk. ()

luciekout

Důvod proč to vidět - máte fakt rádi Mikkelsena. Mikkelsen a sníh. Mikkelsen a rybí sushi. Mikkelsen a vysílačka. Mikkelsen a saně. Mikkelsen a hory. ()

kokofek

I já se přidávám k těm ,kteří milují Madse Mikkelsena a mohli by na něj koukat i déle než 97 minut. Paří k těm hercům kterým věřím co právě hrají a tak je to pro mne zážitek. ()

jack_scott

Ultimátní arktický survival, moje srdeční záležitost. Jasně, je to reálně o 20% méně za zbytečně dojemné scény, zvláště konec, +100 možností, kde Mads mohl a měl umřít - a nejenže neumřel, ale pořád šel dál - ale nemohu si pomoci, a dávám 100%. Příběh, celkové ztvárnění a dojem, a především neskutečný herecký výkon Madse.... To je prostě 100% a *****. ()

Gregor_Samsa

Začíná to rovnou pěkně u ledu, sněhu, horských zmrzlých plání, prostě bez expozice rovnou vidíme Madse jak si to tam štráduje pro rybu a zkušeně jede survival rutinu v pravidelném tempu opakovaných akcí. Pak se to ještě nějak zvrtne, vrtulníček to položí nearby a Mads to má rázem složitější, protože na pulku veze najednou místo zásob jednoho ležáka. Celou dobu jsem přemýšlel o tom, kde se příběh odehrává – natočený na Islandu, jasně, ale Korejci? Grónsko? Sever Kanady? Arktida? Ono totiž takhle – těch úplně nedostupných oblastí zas tolik není. A jsme v 21. století. Radary, GPSky a tak. Jen tak se někdo neztratí. Prostě, long story short, já jsem to úplně celé nesežral. A to mám sever fakt moc rád. Moc. [60%; 2019-03-30 Kino Dlabačov] ()

panki9922

Až nepríjemne realistický survival film, avšak nielen survival. Film pojednáva aj o ťažkých morálnych rozhodnutiach, o ľudskosti v kritických situáciách. Mads Mikkelsen aj vďaka svojmu hereckému výkonu pozdvihuje úrověn filmu o niečo vyššie. Videné v Prahe: Cinestar Anděl 30.3.2019. ()

rigby

Nízkorozpočtový film s jedním hercem a jednou figurínou, ve kterém navíc nejsou potřeba ani slova. I tak krátká stopáž je nakonec tak únavně dlouhá, že u toho divák usne. Ale vyložený průšvih to není, někoho to určitě zaujme. I když to nepřináší nic nového ani nečekaného. Je vlastně přesně takový, jaký má být. ()