Osud dvoch rodín sa náhle prepojí jednou nešťastnou udalosťou. Vyšetrovateľ kriminálnej polície Viktor Mojžíš, pri obrane svojej dcéry, ktorú napadne pes na pieskovisku, použije svoju služobnú zbraň. Zastrelí nielen psa, ale nešťastnou náhodou postrelí aj jeho majiteľa, Jindřicha Oseckého. Jeden z mužov skončí vo väzení a druhý na invalidnom vozíku. Keď Viktora prepustia z väzenia, je bez práce, má po rozvode a musí splácať odškodné za ťažké ublíženie na zdraví. Jeho bývalý kolega Taraba, mu dohodí prácu v súkromnej bezpečnostnej agentúre, ale to mu na živobytie nestačí. V tom čase na nemeckej diaľnici utečie pasákom dievča, ktoré bolo niekoľko rokov nezvestné. Zhodou okolností ide o Kláru Oseckú, dcéru muža, ktorého Viktor zmrzačil.  Dezorientovaná Klára, sa po rokoch vracia domov, k rodičom a polícia začne celý prípad vyšetrovať.  Páchatelia, ktorí sú zapletení do siete obchodu s bielym mäsom, majú strach, že ich identita bude odhalená a tak sa Kláru rozhodnú umlčať. Keď rodina Kláry vidí, že polícia nemá dostatok dôkazov na to, aby páchateľov zadržala, rozhodne sa, na obranu Kláry, vziať tento prípad do vlastných rúk. Oslovia preto Viktora Mojžíša, aby im pomohol usvedčiť páchateľov a zachrániť Kláru. Osudy oboch rodín sa opäť pretínajú. (RTVS)

Fr

„KLÁRA JE DŮLEŽITÝ SVĚDEK…“ /// Parádní úvod! Rychlý a jasný uvedení do problému a skvělej Švehlík (super role!). Film na závažný společenský téma… prostě ze života. Holky co chtěj prachy, fetky co chtěj akorát zhebnout a starostlivý (zoufalý) rodiče – co nechtěj, aby jejich (jediný) dítě zheblo. Samo, když šel po obchodu s bílým masem Bryan Mills, bylo to jiný kafe. Tady to má ale taky svoje kouzlo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dcera si jede vydělávat do zahraničního klubu. 2.) Zjistí, že spojení blonďák, cigán a Albánec smrdí průserem. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

dopitak

Nebudu tady posuzovat, který soudce by policajtovi po napadení dcery bullem bez košíku a vodítka za neúmyslné postřelení (což by experti určitě dokázali) napařil takovej flastr, ale budiž, šlo tady o rozehrání hry. Atmosféra je skvělá, ten kdo má být nechutný, tak je, politováníhodný, taktéž. Vondráček jako ultrapara zmrd par excellence. Mužské oko však zaujme Monika co neumí vařit těstoviny, zvláště když pak v kurzu potápění ve vaně ukáže sladký prsíčka. https://www.damu.cz/cs/vse-o-fakulte/studenti/142038-kristyna-jedlickova/ Na druhý díl se těším. EDIT: A druhý díl to trochu zazdil. Protože všechno šlo pěkně, napínačka, ale ten konec je zase z kategorie odbytých/nevíme si rady/hlavně to nějak vymyslet. ()

Morholt

Přidat pár kaček, stáhnout to na dvě hodiny a mohlo to jít klidně do kin. Takhle film působil přeci jenom trošku rozplizle, což platí zejména pro druhý díl, který v jistých momentech vykrádal ten první. Nicméně děj byl uvěřitelný, práce policie působila realisticky a navrch tu bylo výborné obsazení na čele se Švehlíkem, který momentálně patří k nejlepším hercům v našich luzích a hájích. Co mě ale rozčilovalo, a platí to de facto pro všechny tuzemské kriminálky, bylo vykreslení záporáků. V podání našich tvůrců působí až na malé výjimky jako karikatury, které jsou tak zlé, že by je i peklo vyplivlo. Copak Vondráček, ten by ještě ušel, ale dvojice jeho nohsledů byla silně nedůvěryhodná. Navíc si občas počínali jako Pat a Mat. I tak se jedná o slušný kousek a je fajn, že je na ČT v tomto ohledu spoleh. 70% ()

mira.l

Podívat se na to dalo, ale zase jako žádný zázrak. Bylo tam několik takových poněkud nelogických momentů. Mně přišla trochu ujetá situace hned na začátku. Když mi někdo jen tak zničehonic vytáhne pistoli na psa a zastřelí ho ... jako psa, copak se za ním rozběhnu a skočím po něm s holýma rukama, když má tu bouchačku v ruce?? No jak to asi může dopadnout?? No a že pan Mojžíš s paní Oseckou ... tento, no tak to už byl dobrej Holywúúd. Počesku. Klára, která se jeví zcela mimo sebe, vypadá jak zombie, kouká nepřítomně do neurčita, to znamená do blba, neřekne slovo, si najednou půjčí tátův mobil a velmi svižně píše a maže SMSky jako by se nechumelilo, taky zvláštní. O tý bandě slizkejch parchantů z bordelu se radši zmiňovat nebudu. ()

Inozuka

Vzhledem k tomu, že paní Spáčilová se o tomto snímku vyjádřila celkem pozitivně, což u ní není častým jevem, čekal jsem rozhodně lepší podívanou, než se mi dostalo. Stockholmský syndrom sice boduje v popisu veskrze odporného prostředí obchodu s bílým masem a je silný zejména ve zobrazení devastujících účinků degradace lidské bytosti na zboží, selhává však paradoxně tamtéž v podobně až karikaturně vyznívajících členů gangu. Když k tomu přidáme jejich ne příliš zdatné herecké dovednosti i dost přehnaný závěr, vychází ze Stockholmského syndromu až podprůměrná záležitost, aspirující na zahozenou šanci roku. Škoda, protože ústřední čtveřice Švehlík, Finger, Mauréry a Maximová byla celkem dobrá .... ()

• Aby se představitel Jindřicha Oseckého, Martin Finger, necítil na vozíčku neobratně, potřeboval několik lekcí. Trénoval se skutečným vozíčkářem Jiřím Pleškou. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (rakovnik)
  • Herečka Elizaveta Maximová (Klára) konzultovala postavu s psycholožkou pracující nejen s oběťmi, ale i pachateli únosu. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz] (rakovnik)