Martin bojoval dvadsať rokov pod zástavou cudzineckej légie. Je to chlap, ktorého inštinkty sú vražedné. Teraz však potrebuje úplne iné schopnosti: prichádza do mesta, kde žije jeho sestra, ktorá mu nemôže odpustiť, že nebol, keď umierala ich matka... Do mesta, kde je ťažké sa presadiť normálnou prácou, ale je ľahšie získať peniaze v nelegálnych súbojoch... Do mesta, kde stretáva dievčinu, kvôli ktorej chce hodiť celú svoju minulosť za hlavu. Láska obrusuje Martinove drsné hrany, nútia ho byť pozornejším človekom, ktorý dokáže nielen prijímať a vracať údery, ale tiež načúvať tomu druhému, chápať všedné starosti a obavy svojej milovanej Sáry... Bude to však stačiť na to, aby Martin konečne našiel naozaj pevný stredobod svojho nového života? (RTVS)

Flego

Návrat veterána z francúzskej cudzineckej légie je predsa len v našich končinách dosť netradičný, v tomto je televízny film originálny. V princípe jednoduchý dej sa však zbytočne naťahuje a nedokáže ponúknuť primeranú zábavu. Víťazom je len Milan Ondrík, jeho herecký výkon je perfektný, nevraviac, že musel byť aj fyzicky veľmi dobre disponovaný. ()

rakovnik

Zajímavý počin s hrdinou, kterých u nás ve filmu máme nemnoho. Stroze vyprávěný, stejně jako asketický byl téměř celý život veterána Martina. Jeho minulost jej nakonec dohnala, byť konce tohoto typu nemám rád. K zamyšlení vedlo také několik postřehů k tomu, jaký je kdo člověk, s jakou morálkou. Bez chyby ovšem nejsme nikdo. Pobavila mě byť vlastně velice smutná zmínka o nadacích a Kibeře. Milan Ondrík se do své role hodil, stejně jako velice uvěřitelný Pavel Kříž. Jinak se mi obsazení příliš nezamlouvalo a opravdu mě nenapadá náš herec ve věku pod čtyřicet let, na místo titulní postavy. ()

angel74

První spolupráce režiséra Jana Hřebejka se scenáristou Markem Epsteinem nedopadla vůbec špatně. V hlavní roli romanticky pojatého dramatu o vině a trestu, jejím odčinění, a následně i o jakémsi usmíření a odpuštění exceluje slovenský herec Milan Ondrík, s nímž zde tvoří pár zatím neokoukaná Marie Poulová. Dále se ve filmu Veterán blýskli především Jan Kolařík, Pavel Kříž a kupodivu i Vincent Navrátil. Taky musím vyzdvihnout hudební doprovod, o který se postaral Martin E. Kyšperský. Mírné nedostatky bych sice našla, třeba konec byl trochu uspěchaný, ale jinak se mi to docela líbilo. (75%) ()

Kozlowski8

Martin se po 20 letech, strávených v misích cizinecké legie, vrací domů a pod tíhou svědomí z události, kvůli níž musel kdysi emigrovat, začíná nový život. K jeho naplnění mu stačí klid, pohoda, malá vlastní kavárnička a blízkost milované ženy. Okolní svět ale není tak idylický, jak by si představoval a Martin musí čelit mnohým nástrahám. Vcelku zajímavý, pomalu plynoucí příběh, jehož primární podstatou je nahlédnutí do duše člověka, který hledá sám sebe a své místo v "novém" světě. Moc se mi líbilo představení Milana Ondríka, který veterána Martina pojal velice jedinečně a přesvědčivě. Rozhodně jedinečná, ale nejsem si jist, že přesvědčivá, byla Marie Poulová v roli Sáry. Tato postava byla až moc vyhraněná a ty "milostné" scény Martina a Sáry působily dost ulítle. Vlastně celá sářina rodinka byla ulítlá a její postavy mne úplně nepřesvědčily. 65%. ()

mira007

Slovenská megastar Milan Ondrík poprvé v českém filmu jako veterán francouzské legie, který se vrátí do Brna a chce si otevřít kavárnu, ale zkomplikuje se to. Brilantní herecké výkony Ondrík, Kříž, skvělý námět, ale tak nějak nevyužil svůj potenciál. Nadsadím čtyři hvězdy ikdyž děj je nula nula nic, protože já prostě fandím těmto filmům a protože jsem taky bouchal do pytle. PS: Všichni tady brečej nad otevřeným koncem, ale já to viděl jako happy end - naděje žije, láska na něj počkala a pak byla svatba ()

• Záběry, pořízené na chátrajícím stadionu, jsou pořízeny za Lužánkami v Brně, což je v době vyzniku filmu nadále největší fotbalový stadion v Česku i Slovensku s kapacitou 50 tisíc diváků. (Scott67)
  • V epizodní roli se ve filmu objeví kmenový reportážní fotograf magazínu REFLEX Jan Šibík. Matka Kadlecová (Alena Antalová) ho dceři představí jako Jana Šimíka. (klukluka)
  • Martin Illés (Milan Ondrík) prodává do autobazaru svoje SUV zn. NISSAN. Člověk z autobazaru umístí za čelní sklo dokument, podle něhož byl vůz v ceně 90 000 Kč vyroben v roce natáčení filmu (2019). (klukluka)