Príbeh básnika Christiana, ktorý spomína na lásku jeho života. So Satine sa zoznámi dôsledkom nechcenej zámeny. Z tohto nevinného stretnutia, sa vyvíja niečo, čo si Satine ako kurtizána nemôžeme dovoliť. Premiéra divadelnej hry, ktorú spolu skúšajú, sa blíži, bohatý vojvoda je rozhodnutý urobiť všetko, aby si Satine podmanil. Je láska medzi Christianom a Satine odsúdená na zánik alebo úspech? (ASFK)

JoseBenes

První hodina a čtvrt je tak dokonalá, že už to ani víc nejde. Pak tempo o něco poleví, ale to nic nemění na tom, že jde o absolutní vítězství tvůrčí kreativity a choreografie. ()

pravdovravny

Neuveriteľne pestrý muzikál, kde skutočne veríte že Nicole a Ewan k sebe cítia lásku.:) Pieseň Your song ma dostala do kolien, v tom momente som nedýchal a zimomriavky sa prihlásili o slovo v tej chvíli. A ostatné piesne? každá je HIT!!!:) ()

Yoda sama

Srdcervúca digitálna travesty show plná pravej lásky, skvelých muzikálnych čísel a talentovaných hercov. Vskutku ojedinelý zážitok a jeden z mála veľkých muzikálov. ()

hroubek

Jeden z nejlepších a nejzásadnějších muzikálů, který vznikl v tomto tisíciletí. Osobně stále nechápu, jak se to Bazi Luhrmannovi podařilo natočit, ale vím jistě, že jsem za to hodně vděčný. Moulin Rouge je film, který je originální, impozantní, vizuálně dokonalý, skvěle natočený a má v sobě tolik hravosti, nápadů, výborné hudby a hlavně lásky. Luhrmann je zde jako režisér velmi sebevědomí a jistý, že je radost sledovat, co se v každé scéně děje. Ať už jde o propracovaná taneční čísla, hudební vystoupení nebo herecké výkony. Film má obrovskou energie, která doslova sálá skoro z každé scény a dokáže nás vždy dostat do toho správného rozpoložení. Luhrmann natočil jedinečné dílo, ale bez výborných herců by se mu to nepodařilo. Nicole Kidman je zde nadpozemsky krásná a přitažlivá a struhuje na sebe pozornost a oči všech diváků. Její výkon je perfektní a nelze se do ní nezamilovat. Ewan McGregor hraje velmi přirozeně a líbilo se mi jak svou postavu nesmělého spisovatele pojal. Jim Broadbent má vděčnou roli a užívá si jí v každé scéně. Richard Roxburhg hraje svého Vévodu opravdu slizce a lehce přehrává, aby zdůraznil jeho žárlivost a slabošství. Film má mnoho působivých scén, mě osobně nejvíce sedly ty, kde se zpívá písnička od Eltona Johna Your Song, která je fantasticky provedená. A pak samozřejmě scéna na hřbetu slona, kde se zazpívá písnička Elephant Love Medley (píseň, jenž je složená z několika písní od The Beatles, Davida Bowieho, Kiss, Eltona Johna až k Whitney Houston). V těchto  momentech a mnohých dalších se ukazuje propracovanost a hravost písní a celého filmu. Osobně jsem z filmu hodně nadšený, ale mám drobné výhrady k druhé třetině filmu, která mi přišla pomalejší a trochu zdržovala děj. Moulin Rouge je výborný muzikál, zásadní dílo a krásný film o lásce. ()

cross

Dokonalá audio-vizuální megashow - přehlídka překrásných písniček, skvělé hudby, vynikající výpravy a triků, krásných žen a bohatých mužů a aby to nebylo málo, vše je zabaleno do srdcervoucího romantického kabátu. Jedinečný muzikál, který vás buďto naprosto uchvátí a nebo po pár minutách neskonale odradí. ()

Ichabod

Dokonalá hudba, kterou scénář perfektně využívá oproti muzikálové konkurenci zcela přírozeným vyprávěcím postupem a tedy do hudebních čísel přechází zcela automaticky a normálně. Nejlepší filmy poznáme tak, že i po deseti letech nejsou překonány a neztrácí nic ze své bombatičnosti. Baz Luhrmannovo nejlepší dílo, za které by mu měla akademie pasovat titul režiserského génia a Craiga Armstronga jako největšího hudebního boha. ()

Steve_Zissou

Po prvnich deseti minutach sem si rikal "co to je za blbost", ale potom nastali dve hodiny opravdu vynikajici podivany. Tento film patri mezi moje nej. Ewan podal vynikajici vykon, ktery komentoval i Elton John slovy, ze by z Ewana byl vynikajici zpevak i ve svete hudby. Je to film ktery se vam vryje pod kuzi a jen tak nepusti. ()

Jacob23

Nemam moc rad muzikaly,natoz romantiku,ale tohle me dokonale dostalo!Nadherne kycovite,svizne,vetsina skladeb dokonalych,jako vzdy skvely McGregor a nadherna N.Kidman ()

liuk

Jeden z mála filmů poslední doby, který měl ihned po svém uvedení jisté místo vedle například Grease a My Fair Lady jisté místo ve všech filmových encyklopediích na hodně dlouhou dobu. Nádherná výprava, dokonalé, jak hudební, tak obrazové aranžmé u všech písniček, představované velkými hity skvěle předělané do kabaratové podoby a super herci, co víc si přát. ()

FrajerTom

Klenot mezi muzikály, ve kterém září skvělý Ewan McGregor a úžasná Nicole Kidman. Když se k tomu přičte opravdu vynikajicí režie Baze Luhrmanna nemůže vyjít nic jiného než opravdu vyjmečný a láskyplný zážitek.. ()

smolicek04

Krásne zladenie lásky a hudby v jednom filme. Na prví dojem sa zdá že je to len ďalší priemerný romantický film ale ono to má v sebe trošku viac. A myslím že najväčšiu zásluhu má na tom hudba. Je to môj najobľúbenejší film a Soundtrack aký som kedy videl a nechápem tých čo hovoria že je to blbosť alebo že Chicago je oveľa lepšie. Tak to sa teda mýlite ale každého vec a osobný názor. Podľa mňa naj film na svete. ()

svobik

Luhrmann to vybalancoval opravdu dokonale. Moulin Rouge je v každém záběru naprosto dokonalý film (a pro mě snad nejlepší), který je snad z jiné planety, poněvadž tolika barvami snad ještě nic nezářilo. Nicole je nebesky krásná, Ewan hraje jako nikdy a mě už je doteď jasné, že tenhle kousek bude žít ve filmových dějinách na věky. Come what may. ()

ABCD Marta

Hudební vystoupení, práce s kamerou a celková technická stránka filmu jsou brilantní, herecké výkony nevyjímaje, avšak k dokonalosti tomu něco málo chybí a k titulu ,,nejlepší film všech dob" zase něco víc... ()

-ELFKA-

Mix všetkého možného. Prekvapivo vytvára modernú koláž, ktorá nepôsobí umelo ale naopak veľmi živo a hravo. Nepôsobí to prehnane hoci tam je všetko prehnané. V konečnom dôsledku je to veľkolepé predstavenie, ktoré si nemožno nechať ujsť. ()

jitrnic

Nenávidim filmy s ukradenou hudbou (u nás to zavedli Hřebejk s Renčem). Snesu sebepitomější vlastní hudbu spíš než tyhlety tyátry Mamma mia či Moulin Rouge, kteří jsou nejenom parazity, ale ještě ke všemu strašně kýčovitými. Moulin Rouge je pěkná barevná pouťová atrakce, nikoli film. ()

D28

Christian je pre mňa prototyp romantického hrdiny"se vším všudy".Rovnako ako film je pre mňa prototyp skvelého moderného muzikálu,ktorému nič nechýba.Je nabitý emóciami,superhereckými a speváckymi výkonmi,tanečnými kreáciami.Má iskru,napätie i humor a šialené tempo,nedá sa vidieť iba raz,to je skrátka nemožné!Zlatým klincom/okrem Ewana/ sú nesmrteľné hity podporené celou atmosférou filmu...A to tango v porovnaní s "bežnými pesničkami" bolo ako atómová bomba medzi vzduchovkami. ()

PollyJean

přepychové kostýmy, komplikovaná a obsáhlá choreografie, prostě pokud přistopuíme na hru režiséra jsme bohatě odměněni opulentní pastvou pro oči i pro uši. škoda jen trochu toho závěru, kdy začne přibývat romantických klišé na úkor vtipnosti a nadhledu. ()

R1CH1E

Spojení kýče, hýřivých barev, kýčovitých scének a kabaretního stylu se srdceryvným dramatem a nádherným zpracováním, ve kterém září hned 2 Jiskřivé diamanty, Nicole Kidman a Ewan McGregor, je tento muzikál něčím tak neuvěřitelně kouzelným a strhujícím, až to bere dech od začátku až do úplného konce. ()

zajda404

Na poprvé jsem byla naprosto otrávená, napodruhé okouzlená. Mezi dokonalostí a kýčem je velice úzká hranice, na které se ale dá geniálně balancovat - právě to je Moulin Rouge. Skvělé herecké výkony, povedený mix hudby všecho druhu a hlavně DOKONALÁ režie. ()

IvyH

Velkolepé postmoderní spektakulární. Moulin Rouge se postupně stává jedním z mých nejoblíbenějších filmů, a za všechno může ta hudba. A zatraceně krásná Nicole Kidman. A neodolatelný Ewan McGregor. A bohémská atmosféra. A okázale výpravné kostýmy. A digitální Paříž. Viděno podruhé a stále se mi nedostává slov. A.. a... a. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

V Moulin Rouge byla neodolatelná a ukázala kromě podvazků a hereckého talentu i to, že je docela nadanou zpěvačkou, takže režisér Rob Marshall neváhal ani chvilku a obsadil Nicole Kidman do jedné z… (viac)

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (viac)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (viac)