Dvanásť rozhnevaných mužov

• Česko Dvanáct rozhněvaných mužů (viac)

Dramatický príbeh zo súdnej siene, kde má dvanásť členov poroty jednomyseľne rozhodnúť o vine alebo nevine mladého chlapca, ktorý je obvinený z vraždy svojho otca. Porotcovia sú obyčajní ľudia a jedenásť z nich v priebežnom hlasovaní hlasuje za vinu. Len jeden, architekt Davis, je proti a vyslovuje vážne výhrady voči priebehu pojednávania i vyšetrovaniu celého prípadu. (STV)

Monty2729

Filmy odehrávající se po celou dobu v jedné místnosti mám velice ráda. Většinou se totiž vyznačují silnou atmosférou a výborným scénářem. U tohoto snímku tomu nebylo jinak a navíc se mi velmi líbil příběh. Má jedno velké poselství, a to, že než někoho odsoudíme, měli bychom si to dobře promyslet, protože v sázce může být opravdu hodně. Ne vždy totiž všechno musí být tak, jak to na první pohled vypadá. A když se do všeho přimíchají ještě předsudky a osobní problémy, může to mít neblahé důsledky... ()

TaNya_

Jedna místnost, geniální komorní počin a jméno Jiřího Voskovce. Není to původně komedie, ale i tak se u toho našlo pár momentů k pobavení. ()

HarqAlAda

Jedna miestosť, 12 hercov (+nejaký ten komparz), svkelý režisér, úžasný scenár a vznikne film ktorý nám všetkým "nastavuje zrkadlo". Videl som ho dávnejšie a nezabudnem na Henryho Fondu ktorého charakterný porotca sa pevne drží svojich zásad, ktoré v zásade prosté, majú ďalekosiahle dopady na minimálne 12 ďalších postáv a mňa ;). Keby to všetko stálo na Fondovi bol by to možno dobrý film, vynikajúcim ho robia práve všetci ostatní na čele s režisérom. Kto má rád divadlo, musí vidieť. Kto chce majstrovsky zvládnutý filmový zážitok plný ľudskosti, musí vidieť. ()

Nufa

Názorný příklad toho, že kvalita filmu se neodvíjí od jeho rozpočtu, ale od jeho scénáře. Vysoký podíl ovšem patří hlavně hercům, kteří podali ve snímku maximální výkon. Bohužel dojem mi trochu kazí celková zápletka, kdy jeden muž stojí proti celé skupině, která se zdá být přesvědčená, a snaží se je přesvědčit o opaku. To samozřejmě nezní přiliš špatně, nicméně zápletka je patrná již v úvodu celého filmu a dá se říci, že pouze čekáte, až přijde to, co je již předem jasné. Na druhou stranu vám snímek názorně ukáže křehkost psychiky člověka, sílu ovlivnění názorem druhých, ale i sílu jednotlivce, což si zaslouží obdiv. ()

DjangoDoe

12 rozhnevaných tigrov zavretých v jednej klietke a len jeden z nich odmietne roztrhať gazelu. Tak by sa dal stručne popísať tento kultový film. Aj keď sa celý dej sústreďuje do jednej miestnosti, film si dokáže vybudovať atmosféru každým jedným dialógom. Taký dobrý pocit z pozretia tak starého filmu som už dávno nemal. Jasných 5* ()

DaveSmith

Jak vidno, i z mála se dá vytěžit hodně. Minimální prostředky, geniální herecký výkony a úžasnej scénář. I George Voskovec zahrál skvěle. ()

Marcos

Nic není takové jaké se zdá. Stejné je to i s tímto filmem a to doslova. Většina lidí soudí a odsoudí jiného člověka na základě svích pravd a svého přesvědčení. Nemusí jít zrovna o porotu z lidu,protože myšlenka filmu je použitelná do všech situací a momentálně i na mne samotného. Říkal jsem si jak to. Jak to,že film z roku 1957 odehrávající se celou dobu v jedné místnosti může mít sílu a něčím mě oslovit. Do té doby než jsem ho shlédnul. Dvanáct rozhněvaných mužů je skvostnou záležitostí. ()

Desdinova

Sice ako to dopadne bolo zrejme jasné už pri prvom ,,not guilty" ale aj tak ... uveritelnosť deja, vykreslenosť rôznych charakterov, zžitie sa s dejom ako by som bol jeden človek z poroty a pri tom stačí tak málo: jedna miestnosť, dvanásť hercov, dva nože a je tu skvelý film ()

quazar

Sidney Lumet nám ukázal že na dokonalý film stačí aj jedna miestnosť, a 12 hercov. Veľký sympaťák Henry Fonda, a dobrý scenár, niet čo dodať. ()

Demonic189

Musím sa smiať. Hlasito smiať. Natočiť takíto film, v ktorom hrá hlavnú úlohu iba jedna miestnost a 12 chlapíkov, to chce obrovsku guráž. A opat sa hlasito smejem nad tým, ako tento komorný snimok z pätdesiatých rokov dáva i po tak dlhom čase na frak všetkým tým Transformerom a podobne. Dokonalý film, bez slabého miesta, či už sa jedná o herecké výkony, scenár či réžiu. Najnapínavejších deväťdesiat minút mojho života, teda ak nepočítam dvojhodinovú cestu autobusom po pár pivách... ()

Rimland

Na tomhle filmu by se měl založit seriál: CSI: Jury. Protože tahle parta původem, povahou i povoláním rozličných porotců je schopna (po notně intenzivním hašteření) prošetřit případ vraždy důkladněji, než kdejaký policista či advokát. If you have a problem, if no one else can help, and if you can find them, maybe you can hire the Jury. :-))) ()

Franta

Velmi povedené drama s vynikajícím scénářem. Díky kvalitnímu scénáři a skvělým hereckým výkonům lze i na malém prostoru vyprodukovat výborný film. Každá maličkost je propracovaná do nejmenších detailů. Děj je velmi napínavý i přesto, že se na první pohled příliš neděje. Překvapilo mne, kolik lidí je schopno někoho popravit, jenom proto, aby nemuseli svým rozhodováním trávit moc času. Skutečnost, že se jedná o povedený film potvrzuje i to, že se dočkal několika remaků. ()

hazdrova

1957 rok a vedia natočiť lepší, premyslenejší a kvalitnejší film ako v roku 2017. Páčila sa mi tá nenútenosť, tá pochybnosť a tá jednoduchosť. Urobil to či nie? 4* ()

Scraffy

Naozaj parádny film, ktorý určite stojí za to si ho pozrieť. Vynikajúci scenár a vynikajúce obsadenie. Všetko zmáknuté v jednej miestnosti. Naozaj parádny film. No nejako na tú 5 hviezdu mi tam niečo chýba... ()

Jacccob

Vzhledem k mému věku a k věku tohoto filmu jsem se jeho projekce velmi obával z toho důvodu, že se budu jednoduše nudit. A výsledek mi vyrazil dech. Konečně jsem po dlouhé době zažil ten pocit u filmu, kdy se neodvážím ani si odskočit, abych nic nepropásnul. Navíc je krásné vidět, že nepotřebujete obrovské výbuchy, technicky dokonalou akci, nebo aby vás film doslova nutil vypustit slzy, stačí dobrý nápad, parta skvělých a odhodlaných herců, jedna místnost, dvanáct židlí, a opravdu bezchybný scénář, a zvládne se natočit takový skvost, navíc s českou stopou v podání legendárního Jiřího Voskovce. A vám ostatním radím to samé, zapomeňte na rok vzniknutí a černobílý obraz, prostě se do filmu pusťte, a nebudete litovat. ()

nenet

Mistrovská klasika. Dvanáct pánů z poroty zavřených v jedné místnosti rozhoduje o vině či nevině mladého chlapce v případu vraždy. Film dokazuje, že k tomu, aby na diváka hluboce zapůsobil, stačí někdy jen velmi málo - propracovaný scénář a skvěle vybraní herci, dokonce s českou účastí. Všechno ostatní je jednoduchá kulisa, ačkoli i ta zde v detailech funguje velmi dobře. Kromě toho určitě stojí za to dnes sice už poněkud archaický, ale tím více působivý český dabing. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Legendárnímu herci a režisérovi Clintu Eastwoodovi (Gran Torino, Nesmiřitelní) bude letos 93 let. Tento filmový velikán ale ještě neřekl své poslední slovo. Podle čerstvých zpráv nyní Eastwood chystá… (viac)

Sidney Lumet: 1924 – 2011

Sidney Lumet: 1924 – 2011

10.04.2011

Když debutujete filmem ráže Dvanácti rozhněvaných mužů, je jasné, že vaše režisérská kariéra bude krasojízda. V případě legendárního Sidneyho Lumeta, který zemřel v sobotu 9. dubna ve věku 86 let, to… (viac)