Mandaloriánovi skríži cestu začínajúci nájomný lovec. Namyslený mladík si trúfa na korisť, na ktorú sám ani zďaleka nestačí, a preto požiada Mandaloriána o pomoc. (Disney+)

zurivymlok

Mandalorian pro mě začíná být zklamáním. Prostě jsem toho názoru, že rozdělit tento příběh to půhodinových dílů bylo nešťastné rozhodnutí, které celku strašně ubližuje. Zatímco v celovečeráku by se tato epizoda možná stala takovou malou odbočkou, tak jako díl působí strašně zbytečně. Co se tam vlastně stalo. Honička - poškození - přistání - seznámení - cesta z A do bodu B - dosažení cíle - zrada - zrada potrestána. To vše na minimální stopáži a bez jakékoliv vazby na hlavní příběh. Přijde mi, že kdyby se seriál neodehrával ve světě Star Wars, zapadl by velmi rychle. // Také týdenní frekvence zveřejňování je prostě šílená. Člověk se do toho příběhu nemá šanci zabrat. Za týden zapomene co se dělo předtím. // Nicméně od chvíle, co se tam objevil malý Yoda se toho fakt zase tak moc nestalo. Postavy do příběhu vstupují a vystupují z něj dříve než se o nich něco dozvíme. Pojítkem jsou jen Mandalorian a malý Yoda, o nichž nevíme vůbec nic a co je horší, ani se nedozvídáme. Pokud se v posledních třech dílech nestane zázrak, tak to co dle ukázek mělo být jasnou pětihvězdičkovou záležitostí, zcela jistě sklouzne do tříhvězdičkového průměru. ()