Mandalorián sa vydáva na dôležitú cestu. (Disney+)

Gig

Skvělý začátek třetí série. Byli jsme hozeni rovnou do vody. Proč taky něco dovysvětlovat. Kdo sleduje osudy Manda, tak si jistě pamatuje výtečný konec druhé serie s Lukem a poslední díly Boby Fetta. Navíc mě mile potešil návrat starých známých z animovaných sérií, kteří nám krásně ožili - ano, mluvím o pašerácích - pirátech (pomrknutí po Hondovi a spol). Už v Bobovi Fettovi mě víc než mile potěšil Cad Bane. Navíc krásná westernová atmosféra. Máme tu i víc rozjetých dějových linek. Tento “pilot” třetí řady to nemohl rozjet líp. p.s. Kdo se diví, proč je Mando opět s Groguem, tak tomu doporučuji kouknout na seriál Book of Boba Fett. ()

zborja

Ach jo, mě to prostě nebavilo :-( Tentokrát jsem byl nadšený až ze závěrečných titulků a kreseb. Tohle je ta Cesta? Kdybych po Knize Boby Fetta a Obi Wan Kenobiho nesledoval Andora, tak by mě to možná nakoplo stejně, jako předchozí dvě řady, ale už mi asi nestačí jen Mandaloriánská zbroj, Grogu, další plnění misí kvůli plnění jiných misí atd. Nejspíš mi přišel přestřelený Mandův návrat ve velkém stylu, kdy hned ze začátku zachraňuje skupinu jiných Mandalorianů, vzápětí zachraňuje jednu ze starších postav aby na závěr zachraňoval sám sebe. Dá se předpokládat že záchrana jeho reputace nastane v poslední kapitole, kdy už bude znát situaci na Mandaloru, poté co ji zjistí v kapitole předposlední pomocí opraveného droida, který mu v předchozí epizodě zachrání krk před piráty, kteří zajmou nejdřív Grogua a Manda chytnou do pasti v jiné kapitole. A to bude ještě pár kapitol o tom, jak prostě někam random přiletěli, aby se prostě něco stalo. Ale těší mě, že Mando má své fanoušky jisté. ()

jjjerry

Pro děti asi dobré. Pro fanoušky SW zklamání.  Herzní epizoda stylu "leť na planetu A, zjisti jméno města, vrať se pod město a splň misi". Jinak žádný příběh, žádná logika. Odmyslete si kostým a Grogu a zjistíte, že to nemá hlavu ani patu. A ten úvod byl teda trapárna, každý na zádech trysky, raketomet ale musí přiletět Mando. Jako proč? A pirát kapitán "černý perly" to bylo zase co? :( Ukázka, jak dobrý byl Andor vedle téhle dětinské trapárny. ()

Dex16

Mando je zpět s roztomilým Groguem! A to opravdu ve velké palbě. 💣 Za pouhou jednu epizodu toho spolu stihli fakt hodně.🛸 Strašně mě baví ten vesmírný-westerno styl, dodává tomu výbornou atmosféru, kterou si vždy užívám, no a ta hudba? 🎶To je pohlazení po intergalaktické duši! 🌌 Ať už je tady další středa a my se můžeme vydat s našimi miláčky dál v jejich cestě. 🚶👽 ()

Demonn

Tak já vám tedy nevím. Těšil jsem se na novou sérii, ale schéma tohodle seriálu mi už prostě začíná připadat ohraný. Jednotlivý díly jsou jako přes kopírák. Mando letí na nějakou planetu, tam se dostane do konfliktu, zjistí, že musí něco vyřešit na jiný planetě, letí tam, cestou se dostane do konfliktu, který zase vyřeší a takhle to půjde dokola až do posledního dílu. Schématem to připomíná herní adventuru, ale otázka je, jestli je možný s opakujícím se schématem utáhnout tři serie a zachovat si úroveň. Já si prostě připadal, že koukám na některý z předchozích dílů a to není úplně dobře. 66% ()

• Lebka zvířete v kovárně patří vyhynulému Mythosaurovi, který žil ve Vnějším okraji na Mandaloru. Během prvního dobývání Mandaloru za účelem obsazení a založení Mandaloru tak, jak jsme ho znali, byli tito tvorové loveni a vyhlazeni. Jejich lebka se stala symbolem Mand'alor – tradičního vládce všech mandalorianských klanů – planety Mandalore a samotných Mandalorianů po další generace. (Veskoslav)
  • „Kalevala“, název planety, kterou Din Djarin (Pedro Pascal) a Grogu navštívili, aby viděli Bo Katan (Katee Sackhoff), má v našem světě jiný význam. Kalevala je název finské epické básně, příběhu obsahujícího zpívající čaroděje a mořské příšery. (mikki089)
  • První neanimovaný snímek Star Wars, kde se objevují Purrgilové. (mikki089)