Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental Film)

Loreleis

Porad nevím ,jestli dat 4*nebo 5*. Na jednu stranu,je to fikce,na druhou se Joaquinovi podarilo tomu dát punc real. Na jedné strane komiksový pribeh,na druhe příběh zoufaleho psychotika,ktery nemá co ztratit. Tohke je vic nez film na zaplnění volneho vecera. ()

pekas

Tak tohle je tu opravdu silně přeceněné. Sice Phoenix zahrál dobře, ale celý film mě míjí a žádné WTF se nekoná. 59% ()

bohhous22

Asi se neznají starý Scorseseovky a kriminálky ze 70tých let (převážně Lumet), který Phillips doslova vykrádá a ani se s tím netajil.Phoenix je ovšem jiná kapitola,to jako jo,i když pojetí Ledgera nepřekoná ani takovej frajer jako je on.Konečný dojem = neurazí, nenadchne. ()

JosefTomas

Ne moc komplikovaný příběh se v podání Todda Phillipse stává velice uvěřitelnou psychologickou cestou, které se nedá uhnout osudem a ani pohledem. Joaquin Phoenix se v jedné z nejznamenitelnejších rolí stal tím nejlepším, co mohl Hollywood nabídnout a v jeho podání je Joker hoden soucitu i opovržením zároveň, stejně jako atmosféra, která s výborným soundtrackem nabírá úplně jiný rozměr. Nejvíc mrazivé překvapení roku. ()

RigorMortis

O tom, ako to všetko začalo.  Hoci komiksovkám nefandím a z filmového spracovania Batmana, "Batmana vs" a podobne som nevidel jediný diel, Joker zaujal. Nijaká zmena bežného človeka na hrdinu za použitia superschopností, nijaké zrodenie hrdinu kdesi v ťahu v inej galaxii. Príbeh človeka s ťažkým detstvom, týraného, zneužívaného, núteného starať sa o svoju duševne chorú matku a popri tom všetkom si zachovávať úsmev na tvári. Niet divu, že to raz muselo vybuchnúť a vraždou troch snobských čurákov v oblekoch to len začalo.  Film navyše ubiehal rýchlo, dve hodiny stopáže zbehli ako voda. ()

donnovann

Za posledních x let si nepamatuji, aby mě některý snímek uchvátil natolik jako právě Joker. Joaquin Phoenix (který se mimochodem objeví v každé scéně) je prostě neuvěřitelný, ta jeho řeč těla, smích, běh, tahle postava má prostě všechno. Ano Heath Ledger je nepřekonatelný ale výkon Phoenixe je ten nejlepší za poslední roky, oscar byl zde povinností. Film jako takový je brilantní psychologické drama, které diváka ze začátku táhne soucítit s hlavní postavou ale v průběhu jeho přeměny už se pocity diváků rozchází a věřím, že každý si zde najde něco trochu jiného. Víc takových filmů! ()

Cibulka_C

Byla jsem na tom v kině, takže majestátní zážitek, ještě bez dabingu, takže autentičnost jak sviňa a upřímně? Absolutně nelituju, že jsem na Jokera šla. 🤍🙌🏻 Tohle bylo fakt něco. 🔥 To komiksové pozadí, to je jen ta omáčka kolem, NAŠTĚSTÍ, protože to nenávidím. Snímek je naprosto realistická věc. Drama o duševně chorém člověku, kterého jeho psychika zžírá víc a víc, až ho nakonec úplně sežere. O nešťastném člověku, který je uzavřený sám do sebe a směje se jako idiot. 😀 Film mě jednoduše pohltil. Joaquin Phoenix, to je taky kapitola sama osobě, protože to byl zase příklad herce, který se do své role opřel naplno, žil jí a nepouštěl ji za žádnou cenu, proto taky ve filmu působil tak přirozeně a realisticky. Jeho Artur Fleck bylo něco, co se podle mě jen tak někomu nepovede 👉🏻 Vychrtlý šílenec, který má neustále výčitky svědomí, s něčím nebo s někým problém, kouří a vždycky když přijde domů, sedne si k matce do křesla a řekne jí nějaký vtipy, člověk, od kterého nikdo nikdy neví, co má čekat a radši od něho co nejrychleji odejde. 💀🙈 Je to psychologické drama, které nám otevře svět do temné Ameriky. Někoho takového si tam dokážu úplně bez problému představit. Takže za mě je to jeden z velmi povedených amerických filmů, který by se na první pohled mohl zdát jako naprostá kravina, ovšem opak je pravdou, protože je to film nadmíru silný. 🤍 Doporučuju i těm, co neznají nebo je nezajímá DC. ()

nula87

Joaquin je Joker, protože předvádí jeden z nejúžasnějších hereckých koncertů posledních let. Samotný film je silný v atmosféře, detailech, nicméně celkově má pár hluchých dějových i vyprávěcích míst. Ale jsou to jen malé ALE... 85% ()

PeterJon

Zaujalo ma, že obsahom úplne zapadá ako prequel k prvému Batmanovi z roku 1989. Štýlovo natočené, ale choré, heroizujúce zlo a anarchiu. Celé je to postavené na Joaquinovi, k jeho postave som si vytvoril súcit, tak dôveryhodne zahral utrpenie Arthura Flecka 2,5* ()

Binne

Klaun nám představuje zcela nový pohled na vlastní život. Šedivý, tichý a špinavý svět jednoho vyšinutého ubožáka, který se narodil do světa, jenž mezi sebou slabé články nevítá. Film je vystavěn na depresivní a ponuré atmosféře, hereckém výkonu Phoenixe a kvalitní hudbě. Scénář je ve své podstatě pouze povrchní monolog, který má kolem klauna vybudovat dokonalou iluzi oběti. Snímek je plný velmi trapných nebo znepokojivých situací, nicméně ty znepokojivé mají efekt pouze poprvé, ty trapné zůstávají stejné stále. Velmi svěžím prvkem ve filmu byla postava matky, kterou skvěle ztvárnila Frances Conroy (v téměř totožné roli jsme ji mohli spatřit již v American Horror story). Robert de Niro snímku naopak dodával autentičnost, která mu z velké části chyběla. Máme zde tedy film o němž se dá říct, že je velmi kvalitně herecky obsazený, atmosféra skvěle dokresluje to, kam se příběh od počátku do konce ubírá a hudba to vše perfektně podtrhuje. Také zde ale máme film, který stojí primárně na třech hlavních postavách, z čehož dvě velmi záhy opouštějí záři reflektorů. Zbývající postava si musí vystačit především sama se sebou, což je patrné především na výše uvedených a neustále se opakujících situacích (znepokojivá a trapná). Závěr filmu s sebou nese mnohem světlejší chvilky, které paradoxně spočívají spíše v klaunově reakci na okolní dění, než v okolním dění samotném. Stále se ale jedná o předvídatelný konec, který jde za relativně jasným cílem epické, extatické anarchie, na kterou divák celý film čeká. Snímek má obrovské štěstí především v tom, že reklama byla dostatečně financovaná a přípravy filmu rozhodně nebyly podceněné. ()

mala_sestra

Hned zpočátku musím říct, že ty dvě hvězdy jsou 1. za výkon hlavního představitele (protože ten za celý koncept nemůže a herecký výkon se mi líbil) 2. za vizuální stránku věci a hudbu. Tyto aspekty by byly zcela v pořádku. Co už ale v pořádku není je prostý fakt, že se to jmenuje Joker. Tohle totiž není Joker a to neříkám jako expert na DC, ale jako běžný divák. Kdyby se to jmenovalo “Miloš z Bohnic”, tak ani neceknu, dám tři hvězdy za psychologickou studii a na nervy mi polezou jenom ty primitivní levičácké myšlenky, kterými to z nějakého důvodu bylo prolezlé. Takhle ale nepříjemné překvapení, protože netuším, ve které dimenzi je Joker ubrečený chudáček, kterého mi místy bylo líto, a který se zajímá o kohokoli jiného než o sebe a vlastní prospěch. 🧐 Nechápu nic 😃 ()

Maras

Takhle už jsem se u filmu hodně dlouho nebavil. Až se musí člověk zeptat: Je špatně Jokerovi fandit od začátku do konce? ()

Hairesis

Prekrásne šialená anarchia. Jedinečný Joaquin Phoenix, jeho neobyčajný zjav a chorobne nákazlivý smiech. Presne takto som si predstavoval zrodenie Jokera. Čistá rozkoš. ()

Dzoumen

Na tento film jsem nechtěl jít,ale když jsem viděl ty recenze a %,tak jsem se rozhodl,že na to půjdu i po shit traileru,který mě nezaujal.Nakonec to byl fakt dobrý film troufám si říct,že do top 3 tohoto roku.Tento film byl pro mě nejlepší tohoto roku. V tomhle filmu byl dobře spracovaný přiběh a hlavní postava herec Phoenix hrál dost dobře i ten smích byl dobře provedený. Jediný co můžu vytknout je, že začátek se pomalu rozjel a konec byl zas moc rychle provedený. 98% ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

19.08.2024

Dominance na tržebním vrcholu po spanilé krasojízdě končí. Nový hororový snímek Vetřelec: Romulus od Fede Alvareze (Smrt ve tmě), jenž pochválil i otec série Ridley Scott, překonal všechna očekávání… (viac)

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

12.08.2024

Bylo to jen otázkou času. Tržby letošního marvelovského hitu Deadpool & Wolverine režiséra Shawna Levyho (Free Guy: Hra na hrdinu, Projekt Adam) se nabalují jako sněhová koule a už třetí víkend… (viac)

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu