Rány

• Veľká Británia Wounds (viac)

Will (Armie Hammer) je barman v New Orleans. Má skvelú prácu, skvelých priateľov a priateľku Carrie (Dakota Johnson), ktorá ho miluje. Prediera sa životom, ignoruje komplikácie a sústreďuje sa na radosť z okamihu. Jednu noc pri bare vypukne tvrdá bitka, ktorá zraní jedného z jeho stálych zákazníkov a spôsobí, že tam nejakí vysokoškoláci v zhone stratia mobil. Will ho nájde a začnú mu chodiť divné textovky a hovory. Zatiaľ čo to Will neberie vážne, Carrie nájde na internete akúsi dieru, ktorá by mala toto všetko vysvetľovať. Obaja objavili niečo nevysvetliteľné a pomaly to vychádza na svetlo. (Scraffy)

bobstock

Filmově a nápadem chválím, neotřelé herecké tváře. Celým snímkem rezonuje temná atmoška, která vás zavede na podivnou cestu barmana do tunelu lemovaného šváby, aby vám skrze broučky nastínil cosi odporného v nás samotných. Strašná škoda v náznacích, přál jsem si být na konci šokován a zhnusen. Mysteriózní téma ran se mělo více rozvést či pustit se vší vnitřní sekrecí do očí zmrzlého diváka. 50% ()

corpsy

Niečo, čo zrejme malo ambície vydať sa umeleckejším smerom, ako väčšina komerčných hororov, no a práve preto, ho zastrešila streamovacia služba a nie nejaký štúdiový gigant. Zaujímavý námet, ktorý prináša skvelú atmosféru v remeselne dobrom spracovaní, podráža jedine romantická linka, ktorá v tomto prípade do niečoho, čo pripomína tvorbu H.P. Lovecrafta, veľmi nesedí. Ešte ale vyzdvihnem tajuplnú hudbu, ktorá robí tomuto filmu veľa. ()

Gilmour93

Způsoby Babakova bubákování nejsou zahaleny stínem. Snaha vyhnout se šablonám, na žánr vyšší plastičnost postav, zvuk ticha k vytváření tenze a znepokojivá atmosféra s nádechem exotična a mysteriózna. Škoda, že při cestě amorálního barmana vstříc temným silám transcendentálního plukovníka Kurtze docházelo k výpadkům výše uvedených atributů a konec, kdy si někteří diváci řekli, že už je nebaví se na to dívat a švábi na to: „Dobře.“, balancuje mezi sympatickou nekonkrétností a tvůrčí bezradností. Navíc nešlo nechat bez povšimnutí, že temnotě ztěžka vzdorující Hammer spíše tápal a Dakotě jako už tradičně vynechával herecký motor. Jako milostný dopis body hororům Croneneberga a pichlavá pusa na čelo panu Pinheadovi to však bez problému obstojí.. ()

Miseet

Psychologicky to působí velice dobře, nicméně hororově to vůbec nefunguje. Děj je hrozně táhlý, a ve finále jsem vlastně ani nepochopila, co se teda děje a jak to skončilo. Nic, co se zde stalo, nebylo divákovi nikdy pořádně vysvětlené, možná je to záměr, ALE, je to dobře? .. za mě ne. Vydržela jsem vlastně jen proto, protože mě zajímalo, jaký bude finále, a bylo špatné. ()

Psychor

Babak Anvari opět potvrzuje svůj ohromný talent, kdy se vymezuje vůči stereotypnosti masové žánrové produkce a mainstreamového diváka zahání do úzkých. Živě si představuji to neskutečné zděšení v očích obyčejného návštěvníka kina, který při sledování daného hororu zažívá pocit, že se s ním něco děje, ale zároveň si ho není schopen naplno vychutnat, protože ani přesně nechápe, o co se vlastně jedná. A místo toho, aby následoval hlavní postavu a propracovával se temnotou, tak se zážitek snaží zastavit, vzdorovat mu a prchnout zpět do bezpečí iluzí a pochybných jistot. Jakožto zdejší hororový expert tedy doporučuji Wounds k projekci výhradně žánrovým fajnšmekrům, kteří dokážou adekvátně pracovat i s takto ultranáročnou látkou, a uděluji mu plných pět hvězd. ()

• Produkcia filmu začala v apríli 2018 v New Orleans. (Scraffy)
  • Film vznikl na motivy knižní předlohy od Nathana Ballingruda – „The Visible Filth“. (Scaryman)
  • V momentě, kdy přijde Will (Armie Hammer) domů, si sedne na pohovku a zapne hru na konzoli Playstation 3. Jedná se o hru „Bulletstorm“ z roku 2011 od vývojářů z People Can Fly. (sQelle)