Neľútostný súboj

• Slovensko Horlivosť (viac)

Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

Forty-

Perfektná gangstrovka z 90 rokov, encyklopedický kúsok. Hlavní rivali Pacino vs DeNiro sú neskutočne charizmatická a vyladená dvojka. Inak banky, zbrane, výbuchy, podrazy ... všetko pripravené na tanieri ... K dokonalosti mi chuť pokazil len taký nejaký nemasný neslaný unaťahovaný záver - bolo by podľa mňa lepšie, keby to skončilo trocha rýchlejšie a vo vyššom tempe. ()

Mistr.Proupr

Dva nejcharizmatičtější herci všech dob, každý na opačné straně zákona a přesto si zamilujete oba. Zejména jejich společné scény jsou lahůdkou. ()

Sign

No tak rozhodně to není jeden z nejlepších akčních filmů pááč na akční film je tu příliš málo akce a to ještě umocní fakt že film má skoro 3 hodiny, já nemám problém s dlouho stopáží pokud je celou dobu co sledovat, zato jako krimi Thriller s několika výbornými akcemi je to dokonalost sama, Al Pacino a Val Kilmer dokonalé herecké výkony, a vůbec všeci perfektní ale tito dva se mi proste líbili ze všech nejvíc :-) ()

ER

Malý Al jako vždy ve velké roli.Ten chlap nikdy nezklame,zvlášť pod výborným režisérským vedením a s De Nirem v zádech. ()

netWoor

Výborná věc s drobnýma chybkama, kterých se rejža klidně moh vyvarovat (např. nandavání si masky ve druhé minutě loupeže atd.), kterých je tam ale tolik, že to na plný počet není ... ()

Mouchal

Povedená kriminálka, která ukazuje život dvou opravdu velkých (ne vzrůstem) mužů ve svém oboru. Jeden stojí na straně zákona a ten druhý se zákonu postavil zády. Film vyloženě těží z boží úhlavní dvojice, kterou nám zde předvedli opravdový herečtí velikáni Al Pacino a De Niro. Sledující divák pak má pořádné potíže v tom, zvolit si z těchto dvou toho svého favorita, protože charisma mají oba dva do nebe sahající. Já se nakonec přece jen naklonil ke straně zákona (co na to říct, má dobrá dušička opět zvítězila), ale pochopím i lidi, kteří učinili opak. Trochu mrzí pomalejší rozjezd, kdy podle mého názoru film pořádně začne nabírat nějaké větší tempo až potom, co si spolu úhlavní dvojka dá společné kafe (mimochodem skvělá scéna). Obě postavy spolu mají více společného, než může být na první pohled zřejmé.I přesto, že oba dva stojí na opačné straně "barikády", chovají k sobě vzájemný respekt a sdílejí svou nemohoucnost dát si do pořádku svůj osobní život, právě vzhledem k jejich posedlosti dělání toho, v čem tak vynikají. Myslím, že potkat se ti dva za jiných okolností, šli by na pivko a rázem by z nich byli super přátelé. Z hereckého obsazení mi vadil jen Val Kilmer, který mi je prostě nesympatický a je to pro mě jen nevýrazný tlučhuba, naopak mě potěšila chvilková přítomnost mladičké Natálky. Atmosféra i zvuková stránka je vyšperkovaná k dokonalosti, ale přemíra zbytečných scén a s tím související délka filmu zážitek značně "pocuchali". 80% ()

Kingjiri

Skvělý herecký obsazení, pořádně našlapaný akční scény a zajímavá atmosféra jsou bezesporu hlavní devizi snímku. O to víc mě však mrzí, že jsem sváděl nelítosnej souboj s obří stopáží, která se mohla stačit někam ke dvěma hodinám, kdyby se Michael Mann nerejpal v osobnim životě hlavních představitelů. Jako jo, nějaká psychologie postav je v tomhle žánru vítaná, ale čeho je moc, toho je příliš. Naopak se mohlo přidat na akčních scénách (ačkoliv přestřelka na ulici patří mezi jednu z nejlepších, jakou jsem kdy viděl) a poctivě vyhrocenejch scénách Al Pacino - Robert De Niro. Michael Mann je velice zručnej režisér, ale v tomhle případě zvolil tempo a způsob vyprávění, který mi prostě nesedly. Se znatelnym zklamánim dávám tři silnější hvězdy. ()

PavelU

Obával jsem se, jak na tom dnes film bude, ale nijak mu to stáří neublížilo. Velmi dobře vystavěný příběh, strhující akční scény, hvězdné herecké obsazení, realistické vyznění, prohloubení řady vedlejších linek, postav, duo dvou znepřátelených hrdinů, okolo nichž se celé dění točí. Oni sami to většinou i dirigují, co a jak se stane. Radost sledovat, přestože jsem v době premiéry neměl tu čest. Skoro tříhodinová stopáž filmu nijak neubližuje, plyne zcela automaticky s tím, co divák na obrazovce sleduje. Tudíž po dokoukání následuje zaslouženě a dobře strávený čas u filmu, který je dodnes právem považován za to nejlepší, co Hollywood světu v devadesátých letech dvacátého století dal. ()

Likan7

Můj další pokus s Michaelem Mannem, a tentokrát jeho opus magnum a film mnohými považovaný za jeden z nejlepších vůbec. Už název slibuje strhující podívanu se skvělými herci. A že jich bylo! Pacino, De Niro, Kilmer, Voight, Sizemore, Haysbert, Fichtner, Portman, Trejo (no dobře, ten je spíš jen známý než skvělý). Jenže za mě se ten skvělý zážitek, který mi byl slibován, rozhodně nekonal. Nedovolila mi to šílená stopáž, která je jak z jiný planety a k tomu se za celý film toho děje opravdu tolik, že by to zaplnilo sotva 90 minut! Tohle je prostě šílený. Technicky je Heat vypiplaný skvěle. Přestřelka (vlastně jediná ve filmu) je výborná, má skvělou kameru, zvuk i scénář. Tohle je paráda. Stejná paráda, tentokrát herecká, je rozhovor ústřední dvojice v restauraci. A abych dal k plusu něco do třetice, tak i "rozloučení" De Nira s holkou a jeho 40 sekund. Jenže tohle je na téměř tří hodinový film strašně málo. Další pokud s Mannem a zase nic. Prostě nemam jeho tvorbu moc rád a nevidim v tom to, co ostatní. Ani v takovém fláku jako je Nelítostný souboj. Collateral nepřekonaný. ()

Sweat55

Film kterým se inspirovala herní pecka Grand Theft Auto V a já konečně vím proč. Výborné herecké výkony, hlavně dvojice Al Pacino a De Niro, zajímavý a chytrý příběh, dost zvratů a super soundtrack. Viděl jsem to poprvé a už vím, proč jde o klasiku. ()

Maximilianus

Tento film je trošku oriešok na hodnotenie. Scénar je dobrý, hrá v ňom veľa skvelých hollywoodskych hercov, ktorí podávajú nadpriemerné až výborné herecké výkony, má akciu (aj keď jej mohlo byť ešte o málinko viac), dobré dialógy a najmä celý film je vyvážený, dokonca by som povedal, že od bankovej lúpeže film naberie grády a až do finále si dokáže udržať pozornosť diváka a tým pádom ani dlhšia stopáž až tak nevadí. Za zmienku stojí aj úvod filmu a prvá lúpež, ktorá diváka pekne nabudí na celý film. Keby som film pozeral v devätdesiatých rokoch, neváhal by som nad 5*. V roku 2018 som však musel uvažovať, či si plné hodnotenie zaslúži. Film totiž trpí aj miernými neduhmi. Za zbytočnú scénu som považoval tú, kedy Al bol na mieste činu pozrieť sa na mŕtvu prostitútku, neprirodzene utešoval jej mamu a následne viedol rozhovor so svojou ženou o jeho práci. Rozumiem, že išlo o nejaké prehĺbenie vzťahu postáv, možno o prepojenie s inou vedľajšou postavou, no nebolo to nutné. Rovnako aj mini príbeh postavy Donalda Breedena (Dennis Haysbert) bol mierne zbytočný avšak neukrojil si zo stopáže až toľko a v konečnom dôsledku pekne zapadol do celkového príbehu. Postava Ala mi bola značne menej sympatická ako Robertova a viac som fandil Robertovi a jeho tímu. Koniec som tak trochu predvídal a asi mal byť Al tá pozitívna postava, preto bol záver taký aký bol. Za skvelé herecké výkony, konštantnú kvalitu počas celého filmu a najmä za bankovú scénu s mierne prižmúreným jedným okom 4,7 *. ()

Gardenboy

Všetky ingrediencie sú v správnom množstve a v správnom čase správne servírované. Ale aj tak to nie je to, čo by ma dostalo. Skvelá scéna rozhovoru policajta a padoucha na káve, ale inak chladné ako psí čumák. Vôbec mi na postavách nezáležalo, aj keď psychológia je cez množstvo dejových odbočiek a vzťahových minidramat dôsledne rozpracovaná. Cez to všetko synergia nefunguje, celok nie je súčet jeho častí, v tomto prípade je to menej. Chýba tomu ... ani neviem čo. Niečo, čo by ma dostalo. Emócie. Alebo tak. Tempo je skôr pomalé, film negraduje (aspoň nie podľa mňa). Je dlhý a nudný. ()

rublik05

S tak skvělým hereckým obsazením snad nejde natočit špatnou kriminálku. Filmařům se podařilo do filmu dostat špičky v krimi žánru, kteří celý film neskutečně táhnou a díky neuvěřitelnému charisma ať už záporáků (de Niro, Kilmer, Sizemore, Trejo, atd.), tak i kladných postav (Pacino), se film právem může řadit k těm nejlepším krimi/thrillerům. Oceňuji i skvělou práci s kamerou, která je opravdu excelentní a projevuje se zejména v těch akčnějších scénách a přestřelkách. Spolu s režií a scénářem maximálně umocňují celkový dojem z filmu, který má velmi dobrý spád, napětí a dramatickou atmosféru. Děj je rozpitván do detailů, ke konci mi už malinko vadily protahované a trochu nudné dialogy, ovšem silný a emotivní konec hned vše napravil. Takhle si představuji zajímavý a poutavý akční thriller, který vás nenechá ani chvilku vydechnout a i přes stopáž přes dvě hodiny uteče jak voda. 10/10. ()

Luxocculta

Podle mě špatný nebo přinejlepším nijaký Al Pacino, nevýrazný De Niro, jednoduché až hloupé dialogy a přehnaná stopáž. Poslední třetina má spád, a konec – cca poslední dvě minuty – má konečně něco do sebe, ale rozhodně tím nepovýší jinak hodně průměrný film. 55 % ()

Nix

Nestandardní avšak svým zpracováním a hereckými výkony naprostá špička žánru, takhle se dělá skvělý film, který má absolutně nepřekonatelnou scénu v kavárně, De Niro a Pacino proti sobě, to bych si pouštěl pořád dokola. ()

gemi

Pomalé a košaté akční drama. Na dnešní dobu je pomalé skoro nesnesitelně. Po necelých třech hodinách mám pocit, že jsem viděl seriál. Docela do hloubky se tu rozjíždí i okrajové linky. Z řemeslného hlediska je to skoro pětkový film, ale nepočítám zvuk (originální znění), ten je otřesný. Buď jsou akční scény přebuzené, nebo konverzace potlačená, ale když si při ní nastavím zvuk tak akorát, tak mi pak akční scéna div neprotrhne bubínky. Z hlediska zábavnosti jsou to rovné tři. (Druhé zhlédnutí. První 15. 6. 2008.) ()

Inozuka

Sakra, kde jsem to žil uplynulých 27 let, že mi tenhle film unikal. Tedy věděl jsem o něm, ale nikdy jsem se k němu nedostal. A byla to chyba. Heat je to vrchol devadesátkových kriminálek - mix akce a psychologického dramatu. Všechno sedí a je skvěle namícháno - i při, na svou dobu brutální, stopáži ani chvilku nenudí a nakládá až do konce. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore