Ovečka Shaun vo filme: Farmageddon

• Česko Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (viac)

Blízke stretnutie tretieho druhu s najobľúbenejším ovčím stádom v Shaunovom celkom novom filmovom dobrodružstve.
Čudesné svetlá nad pokojným mestečkom Mossingham oznamujú príchod záhadného návštevníka zo vzdialenej galaxie… Na neďalekej farme Mossy Bottom Farm zatiaľ Ovečka Sahun nič netuší, pretože má plné ruky práce s geniálnymi nápadmi, ako si znova vystreliť z farmára a rozhnevať Bitzera. Čoskoro však jedna mimozemská výmyselníčka neďaleko farmy havaruje, Shaun sa rýchlo chytí novej príležitosti a vyráža na intergalaktickú misiu na záchranu malej návštevníčky pred diabolskou vládnou organizáciou, ktorá sa ju snaží zajať a zneužiť pre svoje nekalé ciele. Podarí sa Shaunovi a jeho stádu odvrátiť Farmageddon na farme Mossy Bottom? (Continental film)

Oktavianus

Šel jsem na film Ovečkou Shaun zcela nepolíben a byl nečekaně překvapený, jak moc jsme se bavil. A to nejen záplavou popkulturních (ovce obědvající na traverze jako slavná fotka zedníků na rozestavěné budově Empire State Building mi zůstane v hlavě ještě hodně dlouho) a hlavně sci-fi odkazů (od těch prvoplánově nejzřetelnějších jako Vesmírná odysea nebo ET mimozemšťan po mnohem nenápadnější narážky na Akta X či Příchozí; napočítal jsem jich na první dobrou přes dvacet, vidět to znovu, bude jich daleko víc, určitě jsem ledacos přehlédl), ale hlavně humorem: milým, nevtíravým a třeskutě vtipným. Škoda snad jen maličko dojáku, tolik povinného pro animáky: přestože "dojímavá scéna" trvá asi dvacet vteřin, bylo nutné do ní hned naroubovat melancholickou písničku, aby se to ještě podtrhlo? Dost to vyrušilo rytmus bláznivin, kterých je jinak Farmageddon ne plný, ale úplně přecpaný. Normálně mám nutkání (které si ve chvíli volna rozhodně splním) pustit si seriál nebo předchozí film Ovečky Shaun, což bych nečekal, že ve svým věku někdy řeknu. Ale rozhodně jo. Béé. ()

Felisr

I v tomhle filmu najdete standardně kvalitní dávku vtípků a humoru, jak už jsme ostatně u ovčí série zvyklí. Je to pocta různým ikonickým sci-fi počinům od ET až po VALL-I (ano, nepostradatelný robot šéfky UFO hledačů je prostě skvělý a jeho scénka, kde strachy vyprdne papír ve tvaru harmoniky mě zbořila). Zatímco u jiných animáků se dohadujeme, kdo se "obětuje" jako doprovod, na tenhle film jsem dceru vytáhla ochotně sama a užily jsem si ho myslím obě stejně. ()

Willy Kufalt

Pane bože, tedy spíše svatý pastýři, co tohle mělo být? Tato animovaná sci-fi fraška završena obřím, vlastně ovčím patosem sice nabídla v prvních 15ti minutách pár krátkých míst, kde jsem se asi třikrát zasmál: u těch značek zákazů pro ovce, úvodního loga s ovcí u keyboardu a u sešlosti ovcí na louce s pár zdařilými gagy. Jinak mě ale styl humoru zběsilých setkání ovčího druhu minul velkým obloukem a pokud jsem se necítil trapně, zbývalo pořád dost infantilní nudy a nesmyslně ujeté akce. Paradoxem je, že těch pár hezkých odkazů na slavné sci-fi filmy potenciální cílovka v podobě nejmenších diváků neocení, takže si kladu trochu otázku, pro koho je snímek určen. Pro mě rozhodně nebyl, nebavil jsem se a nepostřehl ani případné poselství. Jinak proti dětské ani animované tvorbě obecně určitě vůbec nic nemám. [30%] ()

Godhaj

,,Mi-ma!“ Druhé filmové pokračování příběhu o ovečce Shaun je trochu dětštější než jeho filmová prvotina. Je to zvláštní výtka, když se jedná o film především pro dětské diváky, ale první film byl výbornou směsicí humoru a zajímavým příběhem pro malé i velké. V tomto filmu znatelně ubylo popkulturních narážek pro dospělé diváky. Nová postava mimozemšťana mě moc nezaujala, je to takový obyčejné animácké roztomilé cosi. Příběh se odehrává všemožně, jen na farmě mezi zvířátky mohl být déle. Např. prasata si ve filmu moc neškrtla, což mě mrzí. Celkově vzato to bylo vtipné, ale jen tak na jedno zkouknutí. ()

Lachtaan

Nelze nikomu upřít, že Ovečka Shaun spadá do té škatulky animáků, jež patří těm úplně nejmenším, přesto mě ale v létě v kině trailer dost pobavil a sám jsem na té typické anglické plastelínové animaci vyrůstal (Slepičí úlet) a jeden "ovčí úlet" k tomuto podžánru po letech vůbec nevadil. Rodinná zábava na vypnutí postačující. ()

• Při útěku mimozemskou lodí z tajné základny hraje píseň „Out od Control“ od Chemical Brothers. (Mydlivoj)