Zloděj

• USA Thief (viac)

Profesionální zloděj šperků se snaží zakrýt své příjmy jiným obchodem, ale v tom mu chce zabránit jeden velký gangster... Prvotřídní profesionální zloděj šperků Frank provozuje restauraci a obchod s auty, aby zakryl své nezákonné příjmy. Zamiluje se do ženy, kterou potká v cizím městě. Nechá se najmout místním kmotrem, aby vydělal nějaké peníze. Gangster mu zajistí stálý příjem a převzetí černého trhu. Když chce Frank u gangstera skončit, začnou se dít různé nepříjemnosti, aby Frankovi došlo, že skončit nemůže... (oficiálny text distribútora)

dobytek

Tak na úvod bych měl napsat, že se mi povedlo tento film stáhnout i s holandskejma titulkama a jelikož se holandštinu tak trochu učim, tak jsem toho hned využil, abych si tento jazyk trochu procvičil. Takže jsem viděl Zloděje v originálnim znění s holandskejma titulkama. Sebekriticky musim přiznat, že moje angličtina neni dost dobrá na to, abych na 100% porozuměl filmu, kde se mluví anglicky a moje holandština zase neni dost dobrá na to, abych porozuměl holandskejm titulkům, takže jsem pořád film zastavoval a listoval holandsko-českym slovníkem. Tim pádem mi to asi připadalo trochu zdlouhavý, ale přesto dobrý. Teď mam trochu problém, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale kvůli hudbě od Tangerine dream se přiklonim k vyššímu hodnocení. Možná se časem na to zkusim podívat i s titulkama v nějakym normálnim jazyce a hodnocení třeba ještě změnim. ()

C0r0ner

Mannova prvotina se vyznačuje stejně profesionálním přístupem k filmařině jako zbytek kariéry, nicméně příběh jako takový za moc nestojí. Já jsem nikdy obecně příliš neměl rád filmy o gangsterech a ani Zloděj není výjimkou, protože si myslím, že takoví lidé patří do vězení a ne do filmu. Na Caana ale byla radost pohledět. 55% ()

Goldbeater

Příběh zásadového kriminálníka v podání drsného Jamese Caana, s nímž není radno vy*ebat. Zloděj je asi nejryzejší ukázkou toho, že Michael Mann je mistrem snové obrazovosti. Naprosto parádní režisérský debut. A k tomu s jedinečnou hudbou Tangerine Dream! Vřele doporučuji verzi director's cut, ve které je audiovizuálních lahůdek ještě o něco víc. Tento snímek by rozhodně zasloužil více pozornosti. ()

Jara.Cimrman.jr

"Budu jako tvůj táta. Peníze, zbraně, auta. Dostaneš všechno, co potřebuješ." Je snadné nechat si na nos navěsit bulíky od mafiána, který zabil víc lidí než elektrické křeslo a umí dodat jakýkoli typ dítěte k adopci. Frank to udělal a musel nést následky. Mně se líbilo, že se s tím moc nepáral, ale to nekonečné dobývání trezorů mě nebavilo a mám z něj usazený prach v plicích. To je patrně známka toho, že ty scény byly realistické, ale já jsem to potřeboval o něco svižnější. ()

kinderman

Sevřený kriminální příběh, jehož témata později rozvedl sám M.Mann v rozsáhlejším Nelítostném souboji. Kromě atmosférického nočního Chicaga určitě zaujme i motiv profesionálního zločince, který se snaží o "normální" rodinný život, i když tuší marnost této snahy. V roli mentora hlavního hrdiny se mihne legenda country music Willie Nelson. ()

• Nástroje na vloupání používané v celém filmu (jako je hydraulická vrtačka použitá v úvodní sekvenci) nebyly rekvizity, ale skutečné nástroje, na které byli herci vyškoleni. Nástroje byly dodány skutečnými zloději, kteří sloužil jako techničtí poradci na filmu, hlavně John Santucci, který také ve filmu ztvárnil seržanta Urizziho. (c.tucker)

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)