Dračí princ

• USA The Dragon Prince

Zvláštní objev přiměje dva mladé lidské prince, aby se spřátelili s elfí bojovnicí a společně vyrazili najít pro svou zemi mír. (Netflix)

Recenzie používateľa nacelnik_sip k tomuto seriálu (2)

Book 4: Earth (2022) (S04)

Čtvrtá série pro mě předatavovala v celku pořádné zklamání. Máme tu naprosto zbytečný časový skok o dva roky, takže uvedení do nastalé situace zabere dva díly, které jsou navíc pro svůj neskutečně infaltilní humor prakticky nesledovatelné, ale nejdou tak úplně přeskočit. Krom toho sérií prostupuje několik scénáristických rozhodnutí, která nelze nazvat jinak než nekompetentními. /spoiler/ Tedy drama Rayla x Callum a postava Terry. Drama, které je uvedeno v komiksu, který v ČR ani nevyšel, je naprosto zbytečné, nepřináší nějakou zajímavou dynamiku a jen to přispívá dojmu, že člověk vynechal jednu sérii. Terry je pro změnu úplně nová postava, zemní elf, který v mezičase vytvoří par a Claudí a je v některých momentech definicí cringe. Dále můžeme sledovat opakování zápletek (například se zrcadlem). Jako celek není série špatná, ale rozhodně je horší než první tři, a o dost. ()

Prolomit ledy (2024) (S06E03)

Dle toho, co jsem o šesté sérii četl, jsem čekal velký návrat toho seriálu, jaký jsem znal z prvních tří sérií. Ale v první třetině na mě tak seriál rozhodně nepůsobí. Ano - rozložení dějovích linek a scén na epizodu je funkčnější, seriál o něco málo zvážněl, ale co z toho? Scénáristická nekompetence z posledních dvou sezón zůstala. Projevuje se to zejména tak, že se postavy nechovají jako lidi. Zkrátka už přestaly působit jako osoby, ale jsou z nich pouhé nástroje děje. Jednoduše řečeno, postavě se přihodí série událostí, po které by člověk čekal, že dojde k určitému závěru, nicméně ona dojde k přesně opačnému a vlastně se ani neposune. Viz drama Calluma s Raylou v této epizodě, kde se projevuje další špatná stránka seriálu - špatně napsané a vůbec celkově hrozně provedené dialogy. Je to hrozně cítit tou snahou někam přivést děj, byť chování postav pak neodpovídá čemukoli dalšímu, co jsme s nimi viděli. /spoiler/ Celá hádka mezi Raylou a Callumem prostě neměla nastat, kdyby ti dva mluvili jako normální lidi a ne jako dějové nástroje, které se mají rozhádat. Asi takle: C: Víš, jak nás zajal F...    R: Jo. Proč?   C: Víš, abych utekl, musel jsem použít černou magii. Vyčítám si to a mrzí mě to. Myslím, že mě to oslabuje a vystavuje nebezpečí.    R: Ale od té doby si ji nepoužil, ne? Tak se tím netrap. Kdyby nás povraždil F..., tak by jsme nemohli zastavit Claudii. A příště už jí nepoužiješ. A pokud se tě pokusí ovládnout A..., společně to zvládneme. Jsem tu pro tebe a vždycky budu. Ale my potřebujeme drama, protože důvody, takže dostaneme hloupou, nelogickou, zbytečnou hádku. /konec spoileru/    Minimálně tuto sérii ještě dokoukám, i když bych asi neměl věnovat tolik času sledování animovaného seriálu s kolísající kvalitou a hlavně přemýšlení o něm. ()