Banda - Série 4

(séria)
USA, 2024, 8 h 26 min (Minutáž: 59–68 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jack Quaid, Laz Alonso, Chace Crawford, Erin Moriarty, Antony Starr, Jessie T. Usher, Jeffrey Dean Morgan, Tomer Capone, Karen Fukuhara (viac)

AdelleR

Čtvrtá série je slabší než ty předchozí - připadá mi, že se tvůrci spíš soustředí na co nejzvrhlejší a nejbrutálnější scény na úkor těch, které posunou děj a postavy. Některé vývoje postav jsou trochu na palici po tom, čím si prošly dřív (třeba ta Frenchieho se zjeví odnikud a taky vede do nikam, MM je dost dlouho osina v zadku a trvá, než se ukáže takový, jaký byl vždycky, a s Butcherem to taky nějak nemastně neslaně klouže po povrchu). Nicméně satira to je stále výborná a čtvrtá série si ze současných poměrů dělá snad ještě větší prdel než ty předchozí. The Boys zkrátka není svaté absolutně nic, a to je skvělé. Nicméně jak říkám, u některých dějových linek mi zůstával trochu rozum stát, předchozí řady na to šly líp. Finále dle očekávání, na (už tu fakt?) poslední řadu jsem zvědavá. ()

Woitisek

Zas a znova trefa do černého ze strany Amazonu. Co více dodat. Je to pořád ono, tedy neskutečně brutální krvavá a nekorektní jízda plná všeho, na co jsme zvyklí. Dost postav si tu sáhne na dno a projdou pořádným vývojem, což tvoří hned několik silných emočních momentů. Králi celé show jsou stále Karl Urban jako Butcher a samozřejmě Antony Starr jako stále více a více labilní Homelander. Příčce série předchozí se to však nerovná a ano, je to místy o něco slabší, ale v žádném případě to nemá žádné větší problémy. Pořád je to nářez, jenž jen nahrál na velkolepé finále finální série, na něž nezbývá nic než čekat. ()

DanGreyman06

Když jsem před dvěma lety narazil na seriál the Boys, tak jsem se do něj okamžitě zamiloval. Projel jsem ho tak rychle, že jsem musel čekat na některé epizody z 3. série, než vyšli. Za ty 2 roky jsem ho zhlédl několikrát. Koncem minulýho roku vyšel spin-off, který mě bohužel zklamal. Na the Boys 4. sérii jsem se těšil, ale po Gen V jsem měl obavy, které se bohužel naplnily. 4. série je narovinu zklamání a za mě nejslabší série seriálu. Jeden z důvodů je to, že tato série je takový vítr před bouří, což ta bouře má být 5. a poslední série. V seriálu se nic moc pořádnýho neděje a dějově je to místy o ničem. Další důvod je zde až komicky cpaná politická korektnost. Jeden příklad za všechny je gay Frenchie. Tři série budujete vztah mezi Kimiko a Frenchiem, jen aby jste to jen tak zahodili a pak v posledním díle, daly zase zpátky. Naprostá zbytečnost. Kdyby jen Frenchie a Colin byli kamarádi, s tím že Frenchie ví, co mu udělal, na funkci rostlináře by to nemělo žádný vliv. Dále třeba, že nejchytřejší člověk planety zde je afroameričanka. Alespoň je Sister sage dobrá postava. Dále že zde lidé s více pravicovými názory jsou zde prezentováni jako totální ovlivnitelný vygumovaný mozky s extrémistickými náboženskými názory v podobě fanoušků Homelandera a levičácká liberální verbež jako ti největší světci v podobě kultu Starlight. Když už je řeč o Starlight, tak chudák Erin Moriarty nemůže otevřít internet bez toho, aby neviděla memy na svůj vzhled. Ikdyž upřímně se takhle zk*rvila sama. Celá Banda je v týhle série rozbitá a rozhádaná. Butcher zde byl lehce upozaděn avšak jeho linka je to co alespoň tahá tuto sérii kupředu, MM byl uplakanej až to bolelo, Starlight škoda slov, Frenchie tuneloval p*del Colina, nebo si ji sám nechal tunelovat a pak taky byl jen ublížený k*kot, Hughie byl naštěstí stejný jako vždy a Kimiko jako vždy nemluvila a byla v pohodě. Supráci se taky bortily jak domeček z karet, ale byli na tom alespoň líp jak Banda. Alespoň že ty bizarnosti byly skvělé jako vždy, ikdyž za mě ani jedna věc nepřekonala Heroga*mus. Vražedné slepice, Tek Knightova jeskyně a sauna. Byly zde dobré epizody a byly zde i bohužel slabé. Suma sumárum je 4. série the Boys za mě bohužel průměrná. Ale vypadá to snad, že by 5. série na tom mohla být lépe. Teď už jen přežít 2. sérii Genu V a dokonce nás i čeká nějaký prequel se Soldier Boyem a Stormfront. ()

Mesmeric

Zbytečně domrdaná série politikou. Mně je úplně u prdele, že scénáristé nemají rádi Trumpa, nemusí to srát do tak kvalitního seriálu, jako je The Boys. ()

skrob

Série 4, brutální pokles kvality. Krev pořád stříká po litrech a sexuálních narážek je dost. Ale chybí tomu pořádný záporák a celé je to vlastně o hovně. ()

Sashmen13

Popravdě, začíná to docela dost ztrácet dech, přijde mi, že neví, čeho vlastně chtěji dosáhnout. Občas nějaké metafisické kecy a psyché, jen aby bylo další crude sexuální humor a woke/antiwoke blbosti, to ovšem nezabaví věčně, a je to znát. ()

Langosos

"You are fuckin welcome" Po dvou letech jsme se dočkali na předposlední série hlavního příběhu ze světa THE BOYS. Po velmi skvěle vydařené třetí sérii měli tvůrci co dělat. Bohužel se tak ze začátku moc nestalo. Tam kde první tři epizody byly natahovány trochu zbytečnými linkami, ty ostatní epizody si jely to svoje co the boys nabízí od začátku. Já prostě na tuto sérii nemohu skoro nic říct než, že jsem tohle nečekal. Je skvělý a až zároveň děsivý jak se tato série podobá americkým volbám jako u nás. A k tomu je úlet ohledně finální epizody, která místo Assassination Run se má teď jmenovat season 4 finale. Každopádně samotný děj této série jde pomalým tempem a ve výsledku co se zde budovalo bylo vlastně k ničemu vzhledem ke konci epizody, co a jak se změnilo. Samotné postavy jsou tu zde super jako minule. Butcher sice v této sérii trochu zaostával, ale ke konci série se z něj konečně stal ten Billy, kterého známe z komiksů a já se nemohu dočkat. Ostatní členové bandy odvádějí super výkony. Hughieho linka s matkou a otcem byla skvělá. MM, který se snaží být náhradou za Billyho byla taky vcelku fajn a samozřejmě Frenchie s Kimiko to je prostě nerozlučná dvojka. Naopak Sedmička prošla změnou, kde jsem pomalu ani jednu postavu kromě starého Black Noira nerezpektoval, tam ostatní členové mi vytřely zrak a to hlavně u Homelandera, který se konečně stal pořádnou komplexní postavou a Antony Starr by za svoje výkony měl už fakt dostat cenu Emmy. Jinak jde o skvělou krvavou, vraždící, nechutnou až někdy znepokojující podívanou a já se nemohu dočkat, co do toho finále uvaří. 9/10 ()

DavidStok

Po pomalejším rozjezdu prvních pár epizod jsem si okusoval nehty při čekání na každou další. Finální díl čtvrtý sezóny za mě zatím asi nejlepší díl z celého seriálu, netušim jak zvládnu čekat další 2 roky na pátou a zároveň poslední sérii. Edit: po tom co mi opadl dopamin z úžasnýho finále musim asi nakonec ubrat jednu hvězdičku. Ten rozjezd byl tuhle sérii fakt pomalejší, občas mi nějaké menší storylinky přišly trochu zbytečný a nebylo by fér k ostatním sériím hodnotit tuhle stejnými pěti hvězdičkami. ()

whitey

Podle zdejšího hodnocení je tahle série úplně nejslabší, s čímž já rozhodně nesouhlasím, protože nejslabší byla ta druhá. Ano, některé vedlejší linky jsou fakt nuda - Frenchie, Kimiko..., ale tyhle snahy o rozvoj vedlejších postav byly přeci v každé sérii a v drtivé většině tyhle linky jsou hrůza... Nevzpomínáte na MMs a jeho hrabání se v jeho psychických poruchách, Deepova sekta a milion dalších podobných? Kdyby to bylo na mě tak je to jenom o Butechorovi a Homiem a těm lepším přicmrndávačům, jako je např...no je to těžký, protože v celém seriálu se zdá být jenom S tier Butcher a A tier Homelander... pak dlouho nic, a u postav, který sice na scéně jsou fajn zase vylezou ty jejich ultra nudný vedlejší linky - Frenchie. Tentokrát zde sice chyběl hlavní sezonní záporák, ale nepřišlo mi to jako významný problém. Co mi přišlo jako výrazný problém je, že se scénář drží zpátky a jediný skok se zase a znovu, jako v každé sérii, stane ve finálo. Prostě by to chtělo přitvrdit, žádný srání, konečně začít s vražděním stálých postav a nejenom ty, co se tam mrsknou 2 minuty. Doufám, že se scénáristi neposerou, jako se posrali s nezabitím dcery Neumanové, a doufám, že little cunt Ryan (další postava, se kterou si tvůrci neví rady) dostane pořádně co proto, že Butcher rozesere ten jeho virus všude možně, ale beztak to scénáristi dojebou a přijdou s plot twistem a Deus Ex Machinou jako bylo ve třetím X menovi, že z panáků udělá obyčejný lidi. Bylo by fajn, kdyby už trošku napsali Hughieho jako zábavnou postavu, já vím, že Quaid neumí moc hrát, ale tohle je fakt nejhorší postava. Navíc s blondýnou nemají ani za mák chemie. Ať už konečně Butcher rozláme to páčidlo o Homelander a Homelandera lite a budu happy. ()

Asanoth

Část lidí sledovala The Boys kvuli krvi a nespoutanému násilí. Část kvuli originálnímu nápadu, skvělým postavám a příběhu. Řadím se k té druhé části, nicméně tvůrci se rozhodli jít naproti té první, což ukazuje mimo jiné i sestřih na začátku snad každého dílu, a čtvrtá řada mě v podstatě nebavila. Oproti předchozím tu chybí nějaký jednoznačný oblouk, který by všechno spojoval: Je to virus? Nebo politika? Nebo něco jiného? Řada obsahuje spousty téměř nesouvisejících dějových linek, některé v podstatě zbytečné (Frenchieho pokání, Hughieho otec, Kimiko půlměsíc), některé zajímavější, ale při pohledu z dálky prostě lije hektolitry střev s tím, že si třeba nevšimneme, že pod nimi toho moc není není. Přesun z "obyčejných" lidských příběhů do velké epiky americké politiky tvůrci podle mého nezavládli. Je asi pravda, že rozpracovat poslední díl do více na úkor předchozí vaty by asi fungovalo lépe.  Můj tip: Pátá řada může být buď temné (post)apo a to by mohlo být skvělé. A nebo to bude brutální řežba, ještě krvavější než čtvrtá řada... A bude to o ničem.  Teda pro mě, spoustu lidí to zřejmě baví. PS: Plastiky Moriarty jsem si nevšiml, pokud nějaká byla, a její výkon mi přišel excelentní (což mi u hraného díla přijde o něco důlěžitější než tvar nosu). ()

Dody345

Za mě doposud nejslabší série. Procentuálně bych to viděl asi na 70%. První 3 díly byly nezajímavé, extrémně natahované a příběh to nijak neposunulo. Mohlo to být klidně sestříháno do jednoho dílu. Nebudu lhát, tato série měla i své dobré momenty jako třeba Homelander v krytu řešící svou minulost, to byla dokonalost. Pořád se mi také líbí Kimiko, která je skvělá, sympatická a líbilo se mi jak byla s Hughiem v tom skladu a pak mu řekla jak se má bránit a použít nůž a on to pak udělal. Stejně tak je za mě velmi dobrý příběh A-Traina. Butcher má taky své chvíle. Ale třeba Starlight a její problémy mě vůbec nebavilo sledovat a tím nenarážím jen na fyzickou proměnu herečky, která taky vytrhává ze sledování. Nové členky Sedmičky mě také nezaujaly. Asi za to může i to, že prostě z nich necítím žádné nebezpečí nebo cokoliv a přijdou mi jako obyčejní lidé, které je možno jednoduše zabít, přičemž Boys tuto možnost navíc měli. Sister Sage mě navíc přímo štvala a vadila mi v každé scéně a pak nakonec přijde a řekne, že to všechno byl "plán". Nechat si prostřelit hlavu a málem to celé posr*t byl plán? Aby nevyšel atentát byl také její plán? To, že Butcher zabije Victorii byl taky její plán? A tak dále, prostě spousta proměnných a náhod a přijde mi jakoby tvůrci nevěděli jak to udělat, aby vypadala jako ten nejchytřejší člověk na světě a tak ji pak dali bokem, posouvali nějak děj a pak ji na konci vrátili zpátky a ejhle, to vše bylo v jejím plánu. Sedmička už není to co byla, že z nich šel respekt a jenom jejich přítomnost vzbuzovala neskutečné nebezpečí, teď nic takového prostě necítím. Jako například když viděli v nějaké sérii Black Noira na střeše a tak se zabarikádovali ve sklepě domu a vršek nechali vybouchnut a při každém výbuchu sebou trhli když slyšeli, že tam dál chodí. Když už zmiňuji Black Noira, tak ta jeho "nová verze" mě taky nebaví, ten původní byl skvělý, zvláště když jsme v předchozí sérii více nakoukli do jeho (animovaného) nitra. Předchozí sérii táhl skvělý Soldier Boy a určité další body, ale tato řada pro mě nemá nic co by ji takto táhlo. Možná jsem namlsaný z předchozích sérií a tak si těch nedostatků všímám více než jinde, kde bych je třeba přešel, ale v souvislosti s The Boys jsem prostě zvyklý jen na to nejlepší. ()

MatyRock

Oi Oi Oi. The Boys pořád jedou tvrdě, ale jejich jízdu provází víc problémů než v předešlých téměř bezúhonných zastávkách. Z počátku se to mírně natahuje a objevují se dějové oblouky, které nikam nevedou. Přesto má 4. série nemálo silných momentů, přičemž samotný závěr je lahůdkou a pěkným můstkem k závěrečné štaci. 8/10 ()

Nataraja

Ač jsem cílová skupina, bohužel se to dramaturgicky a scénáristicky úplně nepovedlo. Natahuju co se dá, abych ukázal pár gore scén, které ale nikam nevedou, mám mnoho příležitostí něco udělat, ale náhodou mám krizi osobnosti, tak to neudělám, abychom měli další díl. To co bylo první 3 série tohoto seriálu naprostá bomba, se obrátilo proti tvůrcům. Někdy méně... ()

Dannyss

Další dechberoucí podívaná v kvalitním provedení! Banda dostává vskutku kvalitní náměty, scénáře a extrémně nosný příběh, že málokterý jiný seriál má sílu se pyšnit lepším výtvorem. Přestože úplně nedosáhla na celou třetí sérii a má občasné sklony sjíždět k táhlejším sekvencím, tak je stále velmi uváženým dílem plného promyšlených charakterů a mimořádné akce. Nadále je dokonale znát sehraný balanc mezi zvráceností a vážností, navíc okořeněný o pestrost a sehrané dějové linky do téměř dokonalého celku. Zkrátka čtvrtá řada jen potvrzuje přítomné hodnoty tvůrčího týmu, jenž téměř bravurně vytváří snímkové zážitky na vysoké úrovni a skvěle připravuje půdu pro nadcházející kousky, na které již nyní hoří nedočkavostí masa fanoušků, a to zcela zaslouženě, přesto se bohužel oslabuje od předchozí řady, a není proto na místě vpálit plné hodnocení. 8,5/10. ()

Kralsteny odpad!

Pravidelnou lobotomií po vzoru Sage se asi užít čtvrtá série The Boys lze. Škoda, třetí série mě fakt bavila a připravila vysoké očekávání, ale vypadá to, že průměrného sledujícího spousta násilí a krve uspokojí natolik, že zdlouhavé a nudné zápletky, které ve finále nikam nevedou, naprosto ignorují. ()