Winter on Fire: Ukraine's Fight For Freedom

• Ukrajina Зима в огнi (viac)

Dokument zachycuje protesty ukrajinských občanů proti úřadující vládě v hlavním městě Ukrajiny v období mezi 21. listopadem 2013 a 20. únorem 2014. Ve snímku jsou použité autentické záběry z barikád a výpovědi lidí čelících ozbrojené speciální jednotce zvané Berkut. (Kacula24)

campix

Tady se opravdu těžce něco komentuje. Nesmírně silný dokument, u kterého se mi často stalo, že už jsem nechtěl koukat dál. Je zarážející jak se něco takového může dít v dnešní době a tak blízko nás. Rozhodně chápu, že je všechno bráno jenom z jedné strany, ale nějak si nedokáži představit jaké argumenty by měla mít protistrana, aby toto všechno bylo ospravedlnitelné. Tvůrci shromáždili strašně moc autentických a opravdu drsných záběrů, které Vás rozhodně nenechají chladnými. ()

KM Phoenix

Pět hvězd už jenom kvůli těm trolům tady na ČSFD navzdory. Kvůli těm co mají krátkou paměť a myslí si, že Majdan spáchala Evropská Unie, že Červený Kříž jsou fanatičtí křižáci a proto je potřeba je vypálit a postřílet, co si myslí že je dobré mít vnitřní ozbrojené složky, které případně použijí odstřelovače na vlastní obyvatelstvo a těm co si myslí že surově mlátit, vraždit a unášet civilní obyvatelstvo je legitimní prostředek demokratické soutěže. ()

drackula

Skvelý dokument, ktorý dokáže ísť pod kožu. Z globálneho pohľadu to asi nebolo jednoduché - ľudia za slobodu vs. Berkut a skorumpovaný prezident. Z pohľadu jednoduchého človeka to asi práve tak jednoduché bolo. A ruské kolaborantské štetky nech aj roztrhá od jedu. Slava Ukrajini! Herojam slava! 90% Netflix ()

Lovely.Bones

Nikdy bych neřekl, že by mě mohl zaujmout ukrajinský dokument. Ale tenhle se mnou vymetl podlahu. Amy se proti Winter on Fire může jít zahrabat. Ups... Skutečné emoce skutečných lidí nasnímané z velice uvěřitelného pohledu. Záběry z mobilů toho, jak policisté koupou do lidí a obušky jim rozbijí hlavy natolik, že se jim rozteče mozek po chodníku, jsou opravdu něco, čemu musíte uvěřit. Začátek vás krásně zavede do situace, vysvětlí Oranžovou revoluci ve 2 minutách a následovně ukazuje celý proces Euromajdanu. Excelentní studijní a výukový materiál. Sice se jedná o pouze jeden pohled na celou událost, ale to, co si o tom celém myslel Janukovyč , bych vidět ani nechtěl ;-) ()

mr.filo

Běžně se ve filmu neukazuje smrt a brutalita války takle z blízka. Válka ve městě, v civilizaci, je stejně nemilosrdná jako kdekoli jinde, jen tady to je více na dosah mobilů a kamerek. Ukrajincům můžem závidět odvahu s jakou se hlásí o slovo, nám mohou závidět armádu, která nenasadí na své lidi ostré střelivo. Problém je, že politici si jedou stále "svoje". ()

• Snímka doznala uznania v podobe ceny publika na festivale v Toronte, no taktiež čelila kritike či obvineniam zo lži a manipulácie, neodôvodnenej rusofóbie a vyvolávania planého poplachu, pretože „pravda je niekde uprostred“. (Biopler)