Ja, zloduch 4

• Česko Já, padouch 4 (viac)

Čas sa nedá zastaviť a to platí aj pre zloducha Grua. Stal sa z neho starostlivý tatko a manžel a namiesto toho, aby vymýšľal geniálne zlodušské plány, sa snaží votrieť do priazne svojho malého syna Grua juniora. Ten má oveľa radšej svoju mamku Lucy a svojho otca permanentne privádza do zúrivosti. Gru má však trochu hlbšie vrásky kvôli zloduchovi menom Maxime Le Mal, ktorý ho šikanoval na základnej škole. Ten práve utiekol z väzenie, kam sa dostal s Gruovou pomocou a zo všetkého najviac túži po pomste. A pretože Liga proti zloduchom to považuje za hrozbu najzlovestnejšieho druhu, zapíšu Grua s rodinou do programu na ochranu svedkov, čo znamená novú identitu a pokojný život na predmestí. Na zvýšenie ich ochrany päť dobrovoľníkov z radov Mimoňov absolvuje špeciálny program. Vybavia ich super-schopnosťami, aby mohli zasiahnuť v prípade ak sa Gruovo krytie odhalí.
Ambiciózny plán má samozrejme muchy gigantických rozmerov. Super- Mimoni sú pochopiteľne  super-magnetom na katastrofy všetkého druhu. A navyše v susednom dome býva tínedžerka, ktorá túži po kariére super-zloducha, Grua okamžite spozná a prinúti ho stať sa jej mentorom. Nezabúdajme ani na pomstychtivého Maxima, ktorý čaká na svoju príležitosť. (Cinemart SK)

filipvrbik

Asi nejlepší díl série! Na to, že je to čtverka, tak to není vůbec špatné. Synátor Gru junior je super, a hlavně, konečně se tu netlačí na pilu - je tu spousta povedených gagů, zloduch je samozřejmě opět slabota, ale je tu naštěstí méně, než v předešlých dílech. Vzniknou nám tu Supermimoni, se superschpnostmi jako z Fantastické čtyřky - a to zastavení vlaku jako ze Spider-mana bylo boží.. Na druhé straně doufám, že už pětka nebude, i když toto bylo celkem naprůměrné a méně uřvané než Mimoni. Viděno v kině (cze.)...70% ()

BOURQUE

Príliš bezpečný a rutinný (miestami plochý) príbeh, ktorý kvalitatívne je blízky k predchádzajúcemu tretiemu dielu. Nejaký posun vo vývoji charakterov postáv smerom dopredu tu nečakajte (spíš sme sa nikam nepohli). Ako to bolo minule, celý animák zachraňujú Minoni: napr. scény fantastickej štvorky, či postaranie sa o bábätko – tu napríklad dosť dobre funguje pesnička Hot for Teacher od Van Halen. Na ľahký oddych v letných horúčavách, či na spoločný čas s malým detskom sa to však určite bude hodiť. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

ForGump

Malí pišišvorové Mimoni zůstávají Mimoni, sehrávají více či méně podařené groteskní scénky a Gru jim k tomu přispívá svým Gruovstvím také obvykle a jak je divák animáků od studia Ilumination zvyklý. 60% za udržování standardu svých bláznivých komediálních animáků, ve kterých série Grua a Mimoňů velmi zdatně funguje a je to další značka, která vydělá Universalu peníze a člověku to přijde v pořádku. Dobrá poťouchlá zábava. ()

Kebabkony

Ale jo, vlastně mě to bavilo. Díky mimoňům jsem se smál, protože ty vtipy byly tak debilní až to na mě fungovalo. Hlavní záporák absolutně nevyužitý a ani jsem nechápal jeho plán, kromě pomsty. Kopie fantastické čtyřky je fajn. Animace furt skvělá, ale naposledy ve druhém díle jsem cítil, že se jedná o JÁ PADOUCHA. Poslední dva díly absolutně nechápu a jejich kvalita jde dolu každým dílem. No co, furt vydělá nesmyslný peníze. 6/10 ()

Amalberga odpad!

Něco tak bezduchého jsem už dloho neviděla. Postavy za celý film neprodělaly v podstatě žádný vývoj, celé to byl jen sled rádoby vtipných scének plných neskutečně otravných mimoňů. Snad byl tohle už poslední díl této série. ()

ashtarsk

Už od polovice som vedel že táto rozprávka si nezaslúži viac ako 2*. Celý film sa ťahal a neukázal nič nové. Hlavný záporák ma nijak nezaujal, a bol tam len na smiech, dokonca v celom filme ho ukázali len pár krát aj keď kvôli nemu natiahli celý ten príbeh s Gru-om a jeho rodinou. Taktiež tam je zopár zbytočných vecí ako napr. Mega mimoni ktorý mali menší potenciál ale aj na ten sa vykašli, potom poopy (to malé dieťa) ktorá vydierala Gru-a. Ja by som to zhodnotil že to je fakt slabé. Jediná pozitívna vec je kvalita celej animácie ()

endrix

Upřímně doufám, že skoro dojemný závěrečný song, kde jsou k vidění všichni padouši despicable univerza, berou tvůrci jako důstojné zakončení série, ideálně i celého univerza. Řemeslně jde stále o velmi slušný film, ale tím kvality bohužel za mě končí. Forma dobrá, obsah nic moc, proto SPOILER: Chybí tu vlastně všechny ingredience, které dělaly sérii Já, padouch velmi zábavnou nejen pro děti, ale i pro dospělé. Od prvního dílu sledujeme velmi pěkně udělaný vývoj hlavní postavy. V první se Gru učí být tátou, v druhé partnerem, ve třetí bratrem. S mimčem byl ve čtyřce obrovský potenciál ukázat, jak se Gru vypořádá s úplně jiným otcovstvím než dosud. A tvůrci ho promrhali. Další byly postavy padouchů. Ve třech předchozích dílech byli zajímaví, měli komplexní plány. Ve čtyřce je padouch s plánem hodným jednoho dílu pozdějších sérií Kobry 11. Zajímavý nápad s ochranou svědků je nedotažený. A jaksi mimochodem vložené téma dekonstrukce superhrdinských příběhů by mohlo být nosné pro samostatný mimoní film, ale tady působí navíc. Celý děj se posouvá výrazně k dětskému divákovi. Díry v ději jsou větší než dřív (Vážně dostane Gru úplně náhodou úkryt vedle domu začínající padoušky?) a výrazně ubylo vtipů pro dospělé. Celkově tedy určitě nejslabší díl série Já, padouch, který se řadí kvalitou někde vedle první Mimoně, ale spíš kousek za ně. Na druhé Mimoně naštěstí nemá. A u toho bych prosím zůstal. Šest filmů je tak akorát.  PS: Vážně bych ocenil nějakou prodlouženou verzi, kde se dozvím, jak se doktor Nefário dostal z karbonitu a jak Poppy dlouze spřádala plány na to, jak dostat Grua do sousedství. ()

SpiderBoy

No jo no, tak jsem po dlouhém zvážení musel jednu hvězdu strhnout, ale není to proto, že by film nebyl příjemným zážitkem. Mám prostě jen pocit, že dát tomu plný počet (jako 1. dílu série) není tak přesné. V kině to bylo super, fakt dost jsem se nasmál, hlavně u mě vedli ti noví Megamimoni, ti byli fakt perfektní. Ale trochu mi tam chybí ta promyšlenost a hlavně to srdce, které bylo v prvním díle. Tam to vše fungovalo perfektně a byl to velice originální počin, ale zde už to trochu vypadá, jako že jim dochází nápady. Takže bych byl asi rád, kdyby to byl poslední díl série, protože bych ji chtěl opustit s tím, že kvalita příliš neupadala a že jsem neviděl žádný špatný snímek. Opravdu bych tomu nepřál špatný konec. Ale jak už jsem řekl, v kině to bylo fajn, užil jsem si to a ještě po odchodu z kina jsem si udržel úsměv na tváři. A to je vlastně to hlavní. 7,5/10 ()

VelkyMrB

Já padouch 4. A nebooooo spíš Mimoni 3? Je těžké to posoudit. Čtvrtý Já padouch nám nepřinesl nic nového, ale spíš jen znova přeprané prádlo. Logičnost v téhle sérii nikdy moc nepanovala, ale tenhle díl nás opustila už na začátku. O hlavní zápletku se postaraly první Úžasňáci avšak u nich to fungovalo parádně. Tady už to bylo jen znova viděné dílo v jiném rámu. Vtipnou část filmu a vlastně i velkou část snímku obstarali znova mimoni. Tito bláznivý žlutý Tikťaci jsou vždy zárukou bláznivé a hloupo-geniální zábavy. Autoři to ví a proto jsou v každém díle viděni víc a víc. Tento díl byl, ale taková hromadná bouračka filmů z dob minulých i přítomných přikořeněných trochou klišé a ukořistěnou filmovou zápletkou. Mega mimoni měly docela velký potenciál, ale ve filmu byly takřka zbyteční. Abych to ukončil, protože mě už nic nenapadá, ukázka všech záporáků na konci filmu naznačuje, že se nejspíš jedná o poslední díl. Ale kdo ví. Shrek zvonec a konec měl být taky poslední ;). ()

RustinParr

Grua sme tu videli už niekoľkokrát. Či už v dvoch prequeloch alebo v pár krátkometrážnych filmoch. No stále sa koncept opakuje dookola a skoro vôbec nič sa nemení, ak teda nepočítame hlavného záporného hrdinu. Aj po štvrté tu nemáme nič iné len niekoľko vtipných sekvencii s minionmi, pár akčných scén a to je asi tak všetko. Gru a jeho rodinka sa prisťahujú do nového obydlia vďaka zatiaľ najmenej výraznému záporákovy v tejto sérii. Potom tu hodinku sledujeme vyvíjajúce sa vzťahy medzi členmi rodiny, vykradnutie babky a celkovo splývanie famílie s normálnym prostredím po tom čo si zmenili mená. Prvé dva Ja zloduch filmy mám osobne dosť rád, trojka bola úplne zbytočná no aj tak pobavila a u štvorky to nie je zmena. Zbytočné ale humor tu stále funguje. Najviac ma asi sklamal nedostatok priestoru pre záporného hrdinu ktorého sme si mohli "užiť" dokopy 20 minút. Záverečných muzikálových 5 minút ma asi bavilo najviac no nejedná sa o zhoršenie oproti trojky, skôr naopak. HODNOTENIE: 6/10 ()

soukyd33

Film je určen i pro děti, a to bylo velmi znát v kině. Docela zajímavá animovaná jízda. 👀 Humoru a vtipných scén je tu spousty, a budete se dobře bavit. Mimoni jsou opět hlavními tahouny filmu. Hlášky zde moc nečekejte. Poznámka: V kině bylo tolik dětí, že půlka filmu se nedala skoro sledovat. Tedy by to chtělo děti hlídat, aby třeba neskákali na sedačkách. Nejsou tam sami! Hvězdiček 4 ()

matous20063

Chtěl jsem dát původně 4 hvězdy, ale nakonec jsem si uvědomil že na filmu byla jen jedna dobrá a dotažená věc, a to jsou mimoni. Myslím si že vše šlo udělat lépe, příběh byl celkem klišé a předvídatelný, ale nebyl to špatný nápad, co ho ale zabilo byl finální fight mezi Grueem a jeho sokem. Celkově mohl příběh nabídnout víc. Chápu je to film pro děti a nemůže to být dlouhé, ale tak v tom případě by to šlo nějak přeskládat, některé věci jsou tam trošku zbytečné. Ale na druhou stranu skvělé herecké obsazení a mimoni absolutní strop a tahoun komediální stránky filmu. 65% ()

Belphegor

Poměrně triviální děj i zvraty. Klasicky miminkovské, což znamená, že film je uřvaný a excentrický, aby se líbil hlavně dětem. Špatné to ale nebylo, spíš průměr, ale 80% zde  tedy vůbec nechápu. ()

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (viac)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

Rozjuchané emoce nejsou pouze předmětem nového animáku V hlavě 2, neboť neskrývanou radost v současnosti jistě prožívají i u studia Pixar, potažmo u Disneyho. Film, v němž sledujeme myšlenkové a… (viac)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)