Volanie divočiny rozpráva príbeh Bucka, psa hýčkaného svojim pánom i jeho rodinou. Jeho život sa však celkom zmení vo chvíli, keď je zo svojho domova v Kalifornii unesený obchodníkmi so psami, ktorí ho predajú do mrazivej divočiny kanadského Yukonu počas vrcholiacej zlatej horúčky na Klondiku. Tu je svojimi novými pánmi nútený v psom záprahu ťahať hlbokým snehom ťažké sane. Vďaka svojej nezlomnej vôli dokáže Buck v týchto drsných podmienkach prežiť. Našťastie sa mu nakoniec podarí ujsť a nájsť nového priateľa, samotárskeho dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zistí, že vďaka svojim prirodzeným inštinktom dokáže v nehostinnej divočine nielen prežiť, ale dokonca v tomto novom a slobodnom živote nachádza aj potešenie. (Cinemart SK)

MoziMedve

Mrkněte raději na film Togo, podobná tématika ale mnohonásobně lepší spracování. Tahle ptákovina je ukázkou toho co je dnes špatně v holywoodu. Buď to mohli udělat celé jako animaci ale tenhle polotovar s přehnanou personifikací psů je spíš k smíchu. ()

chosan

Mám rád filmy o psech, mám rád ztvárnění románu Jacka Londona Volání divočiny, tento není tak drsný jako s Hestonem, ale minimálně se mu vyrovná. Ford zde také hraje velmi dobře, škoda digitálního psa. Ale film si zaslouží 80%. ()

Xmarc

No, klobouk dolů, co vše se dá dnes na "komplu" vyrobit. A kupodivu velice realisticky a koukatelně! ...no, chvílemi bylo to digitální chování psů trošku přehnané, i některé scény a scenérie byly napěchované "elektronikou" už asi trošku moc. Ale pořád je to spíš pohádka než dokument, že áno. Jinak podle mě trošku podhodnocený snímek, který měl vše, co k takovému dobrodružnému snímku patří. A výtky o prvoplánovosti a nepromakaném ději tak za mě nejsou úplně na místě. ()

Radous04

Jako sorry, jo pes neni naprosto dokonale zanimovanej, u vlčího "průvodce" jsem to ani nečekal, protože to chápu spíš jako mytickou postavu / průvodce. Ale ten příběh je naprosto úžasnej, Ať si kdo chce, co chce říká, za mě TOP! A rovnou říkám Londonovu předlohu jsem nečetl, ale hodně mě to navnadilo. Dokonalej film pro jakýhokoliv pejskaře. Ty spíš pochopí... ;-) ()

KraLuban

Nebylo to špatné, přestože CGI asi všech zvířat mi nesedělo a odklon od předlohy byl myslím taky docela značný. Přesto fajn rodinná záležitost. ()

pichta

Nic moc. Pribeh sa nevedel rozbehnúť, psy urobrne cez pocitac, snazili sa, ale vyzerá to dost lacno, maju správanie a reakcie ako clovek. Aj mimiku ako clovek. Pre mladeho teenagera možno OK ()

diax3

Z knižní předlohy si to vzalo tak zrnko toho drsnýho zlata, co se z ní dá vyrejžovat. Některý postavy jsou tu jen pro to, aby byly obsazený příčky korektního žebříku. A CGI je špatný. Ale když se s těmito fakty smíříte, než si to pustíte, tak je to ok. Vlastně mě až překvapilo, jak měkkoušsky a family-friendlyovsky se to dalo zpracovat. ()

coulismoulis

Když si člověk zvykne na lehce raf animaci zvířat, docela pěkné pokoukání. Trochu mi vadí, že k „pochopení“ zvířecího ducha musíme neustále zvířata antropomorfizovat. Dokud z Bucka neuděláme kluka se vším všudy – rošťáka, oběť násilí, chápavého kamaráda a tátu, tak si k němu nedokážeme vytvořit vztah (?). Opravdu stále platí, že člověk je míra všech věcí ehm ehm, už bychom se nad tím mohli zamyslet a přestat náš (nebo tedy zde režijní) pohled na svět cpát ostatním živým bytostem. Pokud ohlédneme od tohoto aspektu šlo o příjemnou pohádku. ()

IndyJones

Dobrodružná klasika, jakých se dnes už moc netočí. Digitální Buck bude vždy digitální, ale v záplavě komiksovek buďme rádi, alespoň za to. Kamera & krajina moc parádní, příběh odsýpá, je tam vtip, takže můžu jen doporučit. ()

Batyskaf

V rámci mainstreamu pěkné i lehce odvážné. Svůj účel to splnilo, jít na pěkný krajinářský film, u kterého se nemusí moc přemýšlet. Občas to působilo přehnaně vymalovaně jako obrázky z časopisu Svědků Jehovových, umělý sníh a herci, kteří byli při minus dvaceti oblečeni jak na jarní lyžování a zvířata, která mají mimické svaly. Ale jinak z těch lepších amerických rodinných filmů, které se dají vidět v multikině, zápletky zvířecích charakterů byly nejzajímavější. Spíš bych byl zvědavější na větší rozpracování zlaté horečky a každodenní život v divočině, který tady vypadal jak v kempu na Mácháči, ale co se dá dělat. ()

Petbrick

Recenze na digitálního psa mě od filmu dost odrazovaly ale nakonec jsem do toho šel a můžu říci, že jsem nebyl vůbec zklamaný. Pohodová oddychovka s Harrisonem Fordem. ()

LUIGISde

Na začiatku mi trošku vadil animovany pes, no na moje prekvapenie som si na to po pár minutach zvykol. Pribeh je prijemný Ford, ako vždy svetový. 70% ()

bul

Teda znám spoustu příběhu se zvířecím hrdinou (a i s Bernardýnem, např. Bethoven nebo Bohouš atd...), a tak jsem čekal něco podobného a naopak ještě lepšího díky krásné aljašské krajině. Ale takhle zničit celý film virtuálním psem, který se chová jako člověk převtělený do psa i s mnoha obličejovými výrazx, které doopravdy psi nedělají a jen kvůli H. Fordovi dávám *. ()

majorzeman13

Slušné,solidní,fajn dobrodružství. Harrison Ford+digitální pes Buck+vizuální stránka= v pohodě snímek. Sice jde o jednorázovou záležitost- jednohubku,ale i ta neurazí.... ()

PachoSK

V posledných rokoch vyrástli filmy, kde hrali hlavnú rolu psy, ako huby po daždi. Niektoré boli viac vydarené, iné zas menej. Čo však mali spoločné je fakt, že psy boli psami a hrali samých seba. Tu je však hlavný hrdina po celý čas len výtvorom CGI. Po vzhliadnutí traileru som bol hlavne vďaka digitálnej verzii psa dosť skeptický a nevedel som si to celkom dobre predstaviť, či emócie vytvorené počítačom budú dostatočne vierohodné. Počas sledovania samotného filmu mi to však kupodivu vôbec neprekážalo, ba práve naopak. Film je postavený hlavne na emóciách, postoji tela a výrazoch psa Bucka. Tieto výrazy tváre by nebolo reálne zobraziť prostredníctvom ani toho najlepšieho vycvičeného psa vo vesmíre. Po grafickej stránke išlo CGI výrazne vpred. Ako hlavný zlomový moment vidím napríklad v remaku kinohitu Leví Kráľ, kde filmová grafika je už takmer brutálne dobrá (takmer). Tento film nie je výnimkou. Čo sa týka hercov, Harrison Ford vo svojom úctihodnom veku dokazuje, že je to stále borec. Klobúčik dolu. Omar Sy, ten je proste skvelý všade kde ho obsadia, tu opäť nesklamal. Ostatní herci príliš veľa priestoru nedostali, čo však nie je na škodu. Samotný príbeh zaujme skôr mladšieho diváka, no celkovo nemám čo vytknúť. Ako odpočinkový filmík pre celú rodinu po výdatnom nedeľnom obede - voľba číslo jeden. ()

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu