Tvůj syn

Rozzuřený otec je připravený na odplatu. Někdo přece bezdůvodně napadl jeho syna a ten teď v nemocnici bojuje o život...  Když skončí Marcos (Pol Monen) v kómatu kvůli napadení neznámými pachateli a policie nepracuje tak, jak si jeho otec Dr. Jimenéz (Jose Coronado) představuje, rozhodne se, že si pachatele najde sám a postará se o to, aby trpěli stejně tak, jako jeho syn. A to bez ohledu na důsledky. Jenže jak až daleko je ochoten zajít, aby zjistil pravdu? (Tejkina)

misterz

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že niektoré situácie okolo hlavnej postavy už prekročili únosnú mieru okatosti dramatického nátlaku na diváka, no i napriek tomu sa na to pozeralo výborne. Myslím, že to má na svedomí hlavne to civilné vyznenie a pomerne ľahké vcítenie sa do hlavnej postavy. Nadpriemer. 75/100 ()

Sarkastic

„Proč nejdete domů, Juane? Vašemu synovi se vede dobře. Jestli se něco změní, zavoláme vám na mobil. Tady nic nezmůžete.“ - „Díky. Vy máte děti?“ - „Ano.“ - „Pak víte, že je to nemožné…nic nedělat.“ A pan doktor se brzy dostane do situace, kdy může také jen nečinně, bezmocně čekat. Usmyslí si však, že zjistí, co se stalo, a pomstí svého syna. Vezme spravedlnost do svých rukou navzdory tomu, že je to jen obyčejný, stárnoucí muž, který se i bojí a není to „taťka-bývalý agent“ ve stylu Neesona (spíš naopak). Udělá řadu rozhodnutí, které je možná těžké přijmout, natož snad schválit, ale divák ho instinktivně chápe. Jenže pravda je drsnější, než by se kdy nadál…Tu hijo je sice pomalu plynoucí drama, má ovšem své napínavé momenty, divák sympatizuje s hlavním hrdinou (výborný José Coronado), dočká se řady silných scén (asi nejvíc se mi líbil střet otců) a nechybí i potvrzení známého faktu, že rodiče své děti často vůbec neznají. Trochu mě zklamal jen konec (to, že byl useknutý, moc nepřidalo), celkově dávám silné 4*. ()

klukluka

Má to pěknej vizuál, ale celý to stojí jen na tom, že spolu ty lidi málo mluví. Včetně tech úplně nejbližších- otce s dcerou. Nad údajnou neochotou konat ze strany španělské policie se snad raději ani nebudu zamýšlet- to mi přijde naprosto absurdní, jak to tady vykreslili. Kdyby tyhle dvě věci zafungovaly tak, jak si představuju, že obvykle fungují v reále, tak by se nerozjela ta spirála násilí, o které ten film pojednává. Buď je to přiznané sci-fi, nebo si potřebuju představit, že se to takhle mohlo odehrát. O Tvém synovi ani jedno z toho neplatí. Takže za mě NE. ()

NinonL

Otec a jeho láska k synovi. Doktor Jiménez se jednoho dne dozví, že jeho syna v místním klubu skoro k smrti ubili nějací útočníci. Snaží se všemožně pomoci policii v pátrání, ta je ale laxní a jako by se bránila vyšetřování. Jiménez postupem času zjistí, že jeden z útočníků, syn majitele největšího klubu ve městě, si celou věc natočil na svůj mobil. Rozhodne se mobil získat za každou cenu ... ()

gogo76

Film možno trochu doplatil na svoju až prílišnú komornosť , ale mne tieto filmy sedia. Scenár nemusí byť originálny, dôležitejší je asi ten prístup. Pomalší rozjazd, ale postupne ako sa to rozvíja prepadáme spolu s hlavným hrdinom tlaku okolností a film naberá na obrátkach. Veľmi pomáhajú realistické výkony hercov, veľmi podobne s horúcou hlavou by takúto situáciu riešil nejeden otec, hoci ja osobne by som v závere reagoval trochu inak, tak ako káže zdravý rozum, ale každý sme iný a takých bezbreho milujúcich otcov je určite dosť. V poslednej dobe sa veziem na španielskej vlne a som max. spokojný. 80%. ()

• Natáčalo sa na viacerých miestach v španielskych mestách Madrid a Sevilla. (MikaelSVK)