Paldiny

Na ten film sa dobre pozerá aj opakovane. 76 ročný František je tu také malé dieťa a bez toho, aby mu niekto sadol na lep, nemôže byť ani deň. Naopak Emilie čoby manželka je z jeho výstrelkov natoľko unavená, že už nemôže ďalej. Lenže čo ak sa na jej prianie manžel zmení, bude šťastnejšia? Nebude žiť zrazu s iným človekom? Neviem či som vôbec videl inú snímku, ktorá by sa podobnými otázkami zaoberala. A keď sa svojich úloh chopia tak suverénni herci a scenár dokáže vyvážene vybalansovať vtip s melodrámou, nemôže to vo výsledku dopadnúť zle. ()

mkali

Filmová balada o tom, jak i stáří může být radostné, i když musíte vyjít jenom s důchodem. Navíc s Panem hercem Brodským a Paní herečkou Zázvorkovou... ()

dehlie

pán brodský tu predvádza hereckú bodku s veľkým B. babí léto je film s obrovskou výpovednou hodnotou a jeden z najlepších českých snímkov po roku ´89. ()

Ollie235

Pětihvězdičkových českých filmů jsem viděl proklatě málo a Babí léto k tomu vůbec nemá daleko. Částečně pobaví, částečně zahraje na city, bohužel však i částečně nudí. Herecké obsazení velmi příjemné a pro Brodského velice důstojná derniéra na filmových plátnech. ()

EllienPM

Film, kterej si musíte zasloužit. Nedá se pustit si ho jen tak, k nedělní kávě nebo když zrovna prší. Chce to trochu se vymydlit, navonět, podomácké voháknutí se nehodí a bordel by se slušelo taky poschovávat. Prostě - Babí léto je pro mne něco extra. Asi jako vánoční ozdoba po babičce na stromku plném plastových koulí z Ikea. Babí léto je sváteční dílo, velmi krásné, velmi smutné, velmi veselé a velmi dobré. ()

mira007

Hodně zvláštní film s atmosférou depky před smrtí ve stáří. Spíš posmutnělé než komediální, ale ta závěrečná scény je pecka u které jsem fakt vybuchl smíchy. ()

Andresito

Lepší derniéru si Vlastimil Brodský ani nemohl přát. Rolí, která byla napsána přímo pro něj, se vyloženě baví a celým filmem proplouvá s takovou grácií, kterou mu herci o generaci mladší mohou jen závidět. Se Stellou Zázvorkovou se skvěle doplňuje a Stanislav Zindulka, ač jeho výkonem trochu zastíněný, zvládá svou postavu také skvěle. Vladimír Michálek natočil neskutečně milý film, který podzim života zobrazuje tak, že zaujme i ty, kteří do něj mají ještě hodně daleko. Vřele doporučuji všem. 90% ()

tom.cube

Výjimečný film s nepříjemným ale skvěle zvládnutým tématem, hořkosladkým nádechem, poetikou a především koncertem Vlastimila Brodského a neméně vynikající Stelly Zázvorkové. See you on the other side... :') "Když klesl dolar, koupil ho za 8000 a dal mi je k Mikuláši...." ()

in nomine

Je těžké uvěřit, že rok po tak slavném završení své filmové kariéry spáchal Vlastimil Brodský sebevraždu. Ve své roli bohéma hrál zkušeně a s mistrovským klidem ! ()

Gagner

Plný počet dávám díky atmosféře, dojemnému a přitom nepřeslazenému příběhu a hlavně nenahraditelným hercům, o nichž tu již bylo mnoho řečeno. Děkuju Vám ! ()

BigMarthy

Velkolepá pocta stáří, ve které exceluje trio neméně velkolepých herců. Jeden z mála filmů, které člověka doženou k zamyšlení, naženou mu slzy do očí a smích do úst. Děkuji tvůrcům, panu Brodskému, Zindulkovi a paní Zázvorkové za tento film, každé shlédnutí je neuvěřitelný žážitek. Kdyby zde bylo sto hvězdiček, každou z nich by si snímek zasloužil. 100%. ()

Hepy13

Moc hezky natočený film o stáří, u něhož mě překvapilo především to, s jakou chutí jsem ho strávil. Tohle vážné téma není nikdy jednoduché, jak natočit, tak zahrát a koneckonců i zhlédnout. Škoda že nedostal víc prostoru Ondra Vetchý, jehož považuju momentalně za našeho nejlepšího herce. ()

IvcaSammet

Jedno z nejkrásnějších českých komediálních dramat. Babí léto je film, který dokáže rozesmát i rozbrečet. Vlastimil Brodský i Stanislav Zindulka zde předvedli tak úžasné herecké výkony, že jim divák věřil každé slovo i každý pohyb. A to jak v první polovině filmu, tak i ve druhé. I přes to, že je Babí léto film, ve kterém je nádherně ukázána poslední část života, kdy se lidé smiřují se smrtí, tvůrci jej dokázali zpracovat tak vtipně a zároveň tak emotivně, že si film snad ani jiné hodnocení než všech pět hvězdiček nezaslouží! ()

deathka

Krásný lidský film o stáří, místy zabíhající do cela morbidního černého humoru. PS.: Při scénách typu "nechci hrob ze second handu" jsem se opravdu válel smíchy :-) ()

Chevees

Vlastlimil Brodský a černý humor - to je kombinace, která jde k sobě naprosto perfektně. A ten herecký koncert, co tady rozehráli Vlastimil Brodský, Stella Zázvorková a Stanislav Zindulka - prostě nádhera. ()

mh.mail

80% - Především herecký koncert Vlastimila Brodského, Stelly Zázvorkové a Stanislava Zindulky. Film nám dokáže, že ani v pozdním důchodcovském věku není člověk odsouzený pouze k šetření peněz na vlastní pohřeb a k přemýšlení o grafické úpravě vlastního parte. ()